• Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023
     • Rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

      30.08.2022

       O G Ł O S Z E N I E  

       

      Dyrektor Szkoły Podstawowej

      im. Marii Konopnickiej w Domatkowie informuje,

      że rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023,

      odbędzie się w dniu 1 września 2022 r.

      według następującego planu:

      • 10.00  - Msza Św.  w  kościele parafialnym pw. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie
      • 11.00 - uroczysty apel w budynku szkolny. 
     • Koniec XI kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej

      23.06.2022

      9 czerwca br. odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej podsumowująca dwuletnią kadencję młodych radnych, która była połączona z organizacją gry miejskiej- IV Konkurs Wiedzy
      o Samorządzie i Samorządności. Uczestnicy swoje zmagania rozpoczęli na rynku w Kolbuszowej. Następnie mieli za zadanie odwiedzić wskazane instytucje publiczne i wypełnić określone zadania. Rywalizację zakończono na stadionie miejskim wspólnym ogniskiem.

      W podsumowaniu wzięli udział Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wilk, którzy wręczyli radnym upominki i podziękowali za godne reprezentowanie młodego pokolenia oraz zaangażowanie w pracach MRM.

     • Konkurs „Śladami Szarych Szeregów”

      23.06.2022

      7 czerwca br. uczniowie klasy VIII wzięli udział w Gminnym Konkursie „Śladami Szarych Szeregów” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kolbuszowej Górnej.  Uczestnicy oprócz wiedzy na tematy historyczne związane z działalnością Rudego, Alka i Zośki podczas Małego Sabotażu oraz akcji dywersyjnych, musieli wykazać się wyczuciem stroju epoki wojennej Warszawy, umiejętnością celnych strzałów oraz sprytem praktycznego tworzenia materiałów użytecznych w walce z okupantem.  W tej trudnej, pełnej współpracy rywalizacji nasi uczestnicy zajęli 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień pełen uśmiechów

      23.06.2022

      Dzień Dziecka, to jeden z tych dni, którego nie jest w stanie zepsuć nawet deszczowa pogoda. Tak było i tym razem. Pomimo wielu zniechęcających prognoz pogody 1 . czerwca był dniem dla nas słonecznym, ciepłym i bardzo wesołym. Rada Rodziców zaprosiła wszystkich uczniów do Kolbuszowej na lody. Po miłym prezencie uczniowie zwiedzali nowo powstałe bulwary nad Nilem, policzyli kolbuszowskie krokodyle i bawili się na placu zabaw w Ogródku Jordanowskim. Za tak cudowny dzień dziękujemy Radzie Rodziców! Pełni uśmiechów i pozytywnych  wrażeń wróciliśmy do szkoły.

     • Odwiedziny w ZST

      23.06.2022

      30 maja uczniowie klas VIII pojechali na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Tam zapoznali się z ofertą edukacyjną jaką ma do zaoferowania szkoła. To ostatni dzwonek by przemyśleć swój wybór szkoły średniej. W tym dniu mogli uczestniczyć w zajęciach fryzjerskich, informatycznych, elektrycznych, wojskowych…Może to przekonało niektórych by właśnie tutaj złożyć swoje podanie? Dowiemy się niedługo. Naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia! 

     • VI Zlot Bytnarowski

      23.06.2022

      W dniach 27-29 maja odbył się VI Zlot Bytnarowski, w którym naszych pięciu harcerzy dzielnie wzięło udział.  Tematem przewodnim zlotu byli "Bohaterowie Arsenału. W piątek odbyło się  ogniobranie dla Harcerzy. Podczas gry na kolbuszowskim Rynku można było spotkać patrole Niemieckie z grupy rekonstrukcyjnej z Rudnika. Harcerze wykonywali zadania, które sprawdzały znajomość technik harcerskich a także ich wytrwałość, spryt. W sobotę odbyła się główna gra terenowa po pięknych lasach dawnej Puszczy Sandomierskiej
      w okolicach rezerwatu Pateraki. Niedziela zakończyła się wspólną Mszą Świętą w Kolegiacie oraz uroczystym apelem.   Gratulujemy naszym harcerzom udziału w zlocie. Wykazali się niezwykłą odpowiedzialnością, hartem ducha, odwagą działania w terenie oraz  umiejętnością współpracy w grupie.

     • Młodzieżowa Rada Miejska – wyjazd do Warszawy

      23.06.2022

      W dniu 28.05.2022r.  w ramach działalności MRM, wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Motywem przewodnim wyjazdu było odwiedzenie miejsc związanych z bohaterami „Kamieni na szaniec”.  Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty na Cmentarzu Wojskowym na  Powązkach. Przewodnik opowiedział historię powstania cmentarza, odwiedziliśmy groby bohaterskich harcerzy i ich dowódców, zapaliliśmy znicze. Kolejnym punktem był  Sejmu RP. Tam poznaliśmy historię
      i dzień dzisiejszy polskiego parlamentaryzmu oraz gmachu sejmu. Z sejmu ruszyliśmy na poszukiwanie śladów wydarzeń, które rozegrały się w stolicy ponad 70 lat temu. Wędrując ulicami Warszawy przypominaliśmy sobie historię walki Rudego, Alka i Zośki. Przemierzając trasę, którą był przewożony Janek Bytnar do siedziby gestapo i z Alei Szucha na Pawiak mogliśmy poczuć atmosferę tamtych dni, a wszystko to dzięki naszemu przewodnikowi. Jego barwna i ciekawa gawęda o przyjaźni, braterstwie i odwadze tych młodych ludzi wszystkich zafascynowała. Wędrówkę szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” zakończyła wizyta w muzeum na Pawiaku.

     • Bóbrka i Żarnowiec

      23.06.2022

      27 maja 2022 roku uczniowie klas starszych wraz z opiekunami   uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, zorganizowanej w ramach projektu Akademia Kreatywności 2022- RFR „Serce”- „Otwórzmy się na świat nauki i sztuki…” . W ten sposób uczcili dwie okazje: 180 rocznicę urodzin patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej oraz 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza, wielkiego polskiego geniusza nauki. Warto wspomnieć, że oboje solenizanci są patronami roku 2022.

      W Żarnowcu uczniowie zwiedzili Dworek Marii Konopnickiej, dowiedzieli się, że w dworku Maria Konopnicka spędzała wiosenno-letnie miesiące, prowadziła szeroką działalność pisarską, oświatową i społeczną. Następnie udali się na spacer po zabytkowym parku.

      Drugim punktem wycieczki było Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Pan przewodnik ciekawie przedstawił historię tego miejsca oraz zabytki muzealne. Przedstawił fakty o muzeum.

      Przepiękny teren najstarszej na świecie, nadal działającej kopalni ropy naftowej, zapraszał do naukowego spaceru.

      Uczniowie zwiedzili również Budynek Administracyjny kopalni tzw. Dom Łukasiewicza z 1865 roku, w którym obejrzeli ekspozycję apteczną. Wysłuchali też słuchowiska poświęconego historii odkrycia nafty i założenia kopalni ropy naftowej w Bóbrce. W budynku mogli obejrzeć kolekcję lamp naftowych, fotografii oraz ekspozycję geologiczną.

      Wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń i umożliwił bliższe poznanie dwóch niedalekich miejsc.

     • Chemia jest spoko

      23.06.2022

      10 maja 2022 naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. Gość zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenia z przyssawkami budowlanymi. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca.

     • Marsz na orientacje

      23.06.2022

      W dniu 28 kwietnia 2022 r. opiekunowie Młodzieżowej Rady Miejskiej z Kolbuszowej zorganizowali dla młodych radnych marsz na orientację na trasie ścieżki przyrodniczej „Białkówka” w Nowej Wsi. Pokonanie trasy wymagało od uczniów dobrej orientacji na mapie i terenie. Nasza szkolna drużyna zdobyła 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy. Zdrowa rywalizacja zakończyła się wspólnie spędzonym czasem przy ognisku. 

     • XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

      17.05.2022

      Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

       

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

       

      LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

     • "Eko - szkoła" - tydzień dnia dla Ziemi

      06.05.2022

      Ostatni tydzień kwietnia  to czas, podczas którego świętowaliśmy Dni Ziemi. Poniedziałek i wtorek został przeznaczony na indywidulane działania ekologiczne w klasach tj. pogadanki.  Środa była dniem szczególnej troski o wodę – „Dzień Oszczędzania Wody”. Na każdej lekcji ten temat został omówiony, a podsumowaniem zdobytych informacji było robienie plakatu, który poruszał w/w tematykę. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko. Czwartek był „Dniem Marchewki”. Wszyscy ubrani w żółto-pomarańczowe barwy, z pełnym zapasem marchewek w pojemnikach śniadaniowych- przypomnieliśmy sobie jak ważne jest zdrowe odżywianie.  Piątkowy dzień był podsumowaniem naszych działań. Każda z klas przygotowała różnorodności dotyczące ekologii. Były piosenki, wiersze, prezentacje, gry i zabawy. Na koniec odbył się pokaz mody ekologicznej, który cieszył się wielkim powodzeniem. Czy te dni były dla nas ważne? Bardzo….. Uzmysłowiliśmy sobie jak ważne są nasze działania dla planety, i że nie tylko przez tydzień, ale cały czas powinniśmy o tym pamiętać.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
 • Biuletyn informacji publicznej