• Zabawa Choinkowa

      24.01.2019

      Dyrektor, Nauczyciele i Rada Rodziców

      Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

      serdecznie zapraszają

      uczniów szkoły, ich młodsze rodzeństwo, 

      a także dzieci, które jeszcze nie uczęszczaja do naszej szkoły,

      wraz z Rodzicami na

      Zabawę Choinkową

      26 stycznia 2019r. (sobota)


      Rozpoczecie godz. 14.30

      W programie: zabawy i tańce z animatorami, poczestunek.

      Z A P R A S Z A M Y


    • Dzień Babci i Dziadzia
     • Dzień Babci i Dziadzia

      23.01.2019

           Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.  Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu naszej szkoły.
      W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 16 stycznia. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w  mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. W pięknie udekorowanej sali wszyscy uczniowie mogli zaprezentować się przed swoimi  najbliższym.  Najpierw uczniowie klas 0-III przedstawili przygotowany program słowno- muzyczny, a później klasy starsze wystąpiły w przepięknych jasełkach. Wszyscy, mali i duzi, aktorzy otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona. Na koniec były życzenia  i tradycyjne „Sto lat!” . Całą uroczystość uwieńczył wspólny poczęstunek.

    • „ Trzymamy formę!” , w każdych warunkach pogodowych…
     • „ Trzymamy formę!” , w każdych warunkach pogodowych…

      13.01.2019

      Uczniowie  pokazali, że nie straszne im są trudne warunki pogodowe. W ramach programu„ Trzymaj formę!” , wykorzystując zimową i mroźną aurę, wybrali się na zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu.  Tonąc po kolana w śniegu,  rywalizowali między sobą w zawodach saneczkowych, rysunkach na śniegu czy lepieniu bałwana.  Najlepszą formą ruchu okazało się jednak  wzajemne obrzucanie się śnieżkami, zwłaszcza nauczycieli. To była świetna  integracja, ale przede wszystkim dobra zabawa dla uczniów oraz  nie mniejsza dla ich opiekunów.  C.d.n.

    • „Trzymaj formę!”
     • „Trzymaj formę!”

      13.01.2019

      Od kilku lat  nasi uczniowie uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!”. Jego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci szkolnych poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

      W  ramach tego programu,  7 stycznia 2019r.,  odbyły się zajęcia ruchowe wspomagające zdrowie i kondycje fizyczną dzieci klas IV-VIII. Ich  celem była także  popularyzacja gry, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integracja dzieci szkolnych.

      Uczniowie rywalizowali pomiędzy sobą w rozgrywkach tenisa stołowego. Zawodnicy stoczyli wiele pojedynków . Główną uwagę przyciągnęły  finały, gdzie niekiedy walka toczyła się punkt za punkt.

      Poza oficjalnymi rozgrywkami zawodnicy rozegrali ze sobą wiele meczów sparingowych, co było doskonałym przykładem, jak sport łączy i bawi.

    • „ Światło, które łączy”
     • „ Światło, które łączy”

      06.01.2019

      W piątek 21 grudnia harcerze naszej drużyny uczestniczyli w przekazaniu  Betlejemskiego Światełka Pokoju drużynom i gromadom hufca Kolbuszowa  w Kolegiacie w Kolbuszowej. O godz. 18 na Rynku kolbuszowskim wraz z innymi drużynami przekazali światełko władzom miasta i powiatu oraz przedstawicielom służb mundurowych.

      Natomiast w niedzielę 23 grudnia na Mszy Świętej  nastąpiło uroczyste  przekazanie  Betlejemskiego Światełka księdzu proboszczowi Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie. O godzinie 12.00 harcerze naszej drużyny  w swojej służbie roznieśli światło do domów mieszkańców Domatkowa-aby mogło świecić na stołach wigilijnych.

      Mottem tegorocznego przekazania było: „Światło, które łączy”.

     • „CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”.

      13.01.2019

      W dniu 20.12.2018r. w szkole zrealizowano lekcje edukacyjne pt. „Czad i ogień. Obudź czujność!”. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie. Wykład poprowadził pan Witold Antosz.

       Podczas oglądnięcia filmu edukacyjnego, tematycznej prezentacji multimedialnej oraz pogadanki, uczniowie  dowiedzieli się: o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla, jego właściwościach fizykochemicznych, sposobie oddziaływania gazu na organizm ludzki, obowiązkach właścicieli i zarządców obiektów w zakresie konserwacji trzonów kominowych, instalacji wentylacyjnych,  znaczeniu instalowania w miejscu usytuowania urządzenia ogrzewczego czujki tlenku węgla oraz czujki dymu.

       Pan Witold poruszył także temat zdarzeń ofiar śmiertelnych związanych z ekspozycją tlenku w ostatnich latach na terenie kraju i powiatu kolbuszowskiego.

      Kluczowym tematem były zasady bezpiecznego zachowania podczas ekspozycji tlenku węgla w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym, czyli o konieczności:

      - niezwłocznego wyłączenia urządzenia ogrzewczego,

      - otwarcia okien w celu przewietrzenia mieszkania,

      - niezwłocznego powiadomienia służb ratowniczych 112, 998,999,997,

      - ewakuacji osoby poszkodowanej ze strefy niebezpiecznej,

      - kontroli obecności czynności życiowych (tętno, oddech) i gotowości do ewentualnego podjęcia czynności zastępczego oddechu i zewnętrznego masażu serca (resuscytacji krążeniowo oddechowej).

      PAMIĘTAJ !!! - CZAD I OGIEŃ OBUDŹ CZUJNOŚĆ

       

    • Patriotyczne jasełka
     • Patriotyczne jasełka

      06.01.2019

      19 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się XIV Gminny Konkurs „ Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia” oraz szkolna wigilia z udziałem władz samorządowych. To właśnie wtedy nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte w ramach projektu „Książka  świat otwiera ogromny”, finansowego przez Akademię Kreatywności 2018 – RFR „ Serce”. Przedstawili patriotyczne jasełka, w których  Maryja   i Józef z Dzieciątkiem przenieśli się z Betlejem do Polski czasów II wojny światowej. Święta Rodzina uczestniczyła w trudnych chwilach rodziny, która mimo trwania okupacji, nie traci ducha patriotyzmu i obchodzi tradycyjną Wigilię. Wzruszające sceny pożegnania rodziców z synem, który postanawia iść i walczyć za Ojczyznę, przeplatały się z patriotycznymi kolędami i pieśniami.  Nie zabrakło także akcentów symbolicznych. Przy żłóbku pojawili się: Trzej Królowie z darami,  Adam Mickiewicz z epopeją narodową, Fryderyk Szopen z preludiami i  mazurkami, Józef Wybicki z tekstem hymnu narodowego, Maria Konopnicka „Rotą”, Józef Piłsudski, żołnierz, harcerz i dzieci. Brawom i wzruszeniom nie było końca.

    • Biblioteka może oferować wiele…..
     • Biblioteka może oferować wiele…..

      06.01.2019

      7 grudnia 2018r. uczestnicy projektu pt. „ Książka świat otwiera ogromny”, finansowego przez Akademię Kreatywności 2018 – RFR „ Serce”,  mieli możliwość odwiedzić Miejską i Powiatową Bibliotekę w Kolbuszowej.  Tam uczniowie oglądnęli wystawę powiązaną z lekcją historii pt. " Kolbuszowianie w walce o niepodległość 1914-1918 "  oraz mieli możliwość dowiedzieć się w jaki sposób posługiwać się bibliotecznym katalogiem online.

      Wszyscy przekonali się, że dzisiaj biblioteka to miejsce, które oferuje wiele możliwości, nie tylko dla koneserów czytelnictwa.

    • Spotkanie z przedstawicielem banku PKO BP
     • Spotkanie z przedstawicielem banku PKO BP

      13.01.2019

      W naszej szkole od kilkunastu lat działa Szkolna Kasa Oszczędności. Głównym  jej celem  jest   propagowanie  idei   oszczędzania,   wzmacnianie  postaw   przedsiębiorczych,   praktyczna edukacja  finansowa, promowanie wśród  dzieci  pozytywnych  nawyków względem: ekologicznego  stylu  życia,   dbania  o  środowisko  naturalne  oraz  działalności  charytatywnej. Szkolną Kasą Oszczędności prowadzi pani Elżbieta Dec-Rak.

       

      Dnia 05.10.2018r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Banku PKO BP oddziału I w Rzeszowie. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII.  Dzieci szczegółowo zapoznały się ze światem pieniędzy, serwisem internetowym, a także  dowiedziały się, w jaki sposób można założyć konto w SKO. Ze spotkania uczniowie wyszli z przekonaniem, że dzięki SKO już sześciolatek może uczyć się korzystania z usług bankowych poprzez animowany i bezpieczny oraz dostosowany do jego wieku  serwis internetowy. Każde z dzieci dostało drobny upominek ze spotkania ufundowany przez bank PKO BP.

       

      Warto wspomnieć, że nasza szkoła zdobyła nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności.  Gratulujemy!

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej