• Akcja Sprzątanie Świata – 2019 r.

30.09.2019

23 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia, w tym roku pod hasłem  „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Jej głównym celem było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wytwarzania odpadów i ich selektywną zbiórkę, co ma wpłynąć na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców. Zadania towarzyszące tegorocznej akcji to podejmowanie działań mających na celu ograniczenie niepotrzebnego wytwarzania odpadów, sprzątanie środowiska przyrodniczego, zmiana nawyków każdego z nas oraz uświadomienie nam wszystkim, że większość odpadów które wytwarzamy są w rzeczywistości surowcami, a poprzez segregacje możliwe jest ich wykorzystanie do ponownego użycia.

W związku z tym uczniowie klas 0-VIII pod kierunkiem wychowawców udali się na sprzątanie wyznaczonych terenów. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające.  Zebrano 12 pełnych worków z odpadami w tym (8 – niebieskich, 8 – czarnych, 8 – zielonych, 8 – żółtych). Czynny udział w akcji dał wszystkim do zrozumienia, że aby móc w przyszłości  żyć na wymarzonej, czystej  planecie Ziemi należy wspólnie dbać o swoje najbliższe środowisko, a  proekologiczne działania nawet najmniejszych środowisk ma  sens.

Koordynatorzy akcji przedsięwzięcia Pani Elżbieta Dec-Rak i Pan Witold Antosz dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

• Start harcerski

25.09.2019

W sobotę 21 września odbył się START HARCERSKI, w którym wzięli udział także nasi harcer Pogoda dopisał humory też. Po apelu, starsi harcerze  przeprowadzili grę, którą przygotowali na temat Szarych Szeregów i symboli narodowych. Potem był czas na zabawy i tańce oraz rozgrywki strzeleckie z łuków. Odbyły się także zawody w rzucaniu siekierką  i tutaj wyrażamy nasz podziw dla naszego druha Dawida, który jako jedyny pokazał swoją ogromną odwagę. O godzinie  18.00 uczestniczyliśmy w inauguracyjnej rok harcerski Mszy Świętej, a po niej kręgiem na Rynku zakończyliśmy spotkanie.

PS. Ten rok harcerski już zapowiada się ciekawie … może ktoś jeszcze  ma ochotę do nas dołączyć
             i przeżywać przygody swojego życia? Zbiórki w naszej szkole w środy o godz. 17.00.    Zapraszamy!

• Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki

25.09.2019

W piątek 20 września 2019r. uczniowie naszej szkoły  pod opieką p. M. Łobody,p. B. Kobylarz, p. J.  Chmielowiec, p. D. Styczyńskiej i p. Kingi Frodymy  byli uczestnikami pokazów i warsztatów Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki.

Impreza naukowa została zorganizowana przez Fundację Wspierania Edukacjiprzy Stowarzyszeniu Dolina  Lotnicza, która za cel postawiła sobie popularyzacje nauki i edukacji wśród dzieci i młodzieży.

Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu efektownych eksperymentach chemicznych. Dowiedzieli się o właściwościach gazów zawartych w powietrzu: o tym, że ciekły azot zamraża różne przedmioty, natomiast z pomocą dwutlenku węgla wytwarzana jest fabryka piany. Posmakowaliśmy kuchni molekularnej m.in. kawioru i ravioli wytworzonych
            w warunkach laboratoryjnych. Uczniowie podczas zwiedzania sali wystawowej mogli samodzielnie skorzystać z symulatorów wirtualnej rzeczywistości (m.in. szybowca, samolotu F35, wirtualna podróż tandemem przez GreenVelo, symulatory 9D i 5D), planetarium, łamigłówek matematycznych, zabytkowych pojazdów i nowoczesnych technologii. Dowiedzieli się jak powstaje szkło i przedmioty z niego zrobione. Mogli programować roboty i budować modele samolotów. Poznali historię i życie naszych przodków, wcielili się
            w archeologów, uczyli się kaligrafii. Zakres przekazywanej wiedzy był naprawdę ogromny, ale na pewno takie praktyczne lekcje na długo pozostaną w pamięci.

• Magik w szkole

19.09.2019

Pokaz iluzjonisty to świetny sposób na urozmaicenie dnia w szkole. Duża dawka humoru i świeżej zabawy z pewnością wprawi w dobry nastrój każdego, a odrobina magii pobudzi wyobraźnię dzieci na wiele dni. Siłę magii i iluzji poczuliśmy  13 września 2019r.

• Nowy Rok Szkolny 2019/2020

09.09.2019

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym!

W poniedziałek 2 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczystości rozpoczęły się od  Mszy Świętej w kościele parafialnym. Następnie Grono Pedagogiczne, uczniowie
            wraz z rodzicami w uroczystym marszu przeszli do budynku szkoły. Tam został wprowadzony sztandar szkoły oraz odśpiewany hymn państwowy.

Pan Dyrektor w trakcie swojego przemówienia poinformował zgromadzonych o najważniejszych sprawach organizacyjnych, przywitał nowych uczniów klasy pierwszej oraz przedstawił wszystkich wychowawców klas. Na zakończenie uroczystości życzył uczniom powodzenia i wielu sukcesów w tym nowym roku szkolnym.

Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym!

• Domatków 198, 36-100 Domatków