• 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

10.05.2020

Rok 2020 jest dla Nas szczególny, bowiem właśnie w maju obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Nasze serca podpowiadają nam, że o tak ważnej rocznicy nie możemy zapomnieć, a wręcz powinniśmy ją jak najradośniej uczcić. To wielki zaszczyt i motywacja do tego, aby z  nauki Świętego  Jan Paweł II czerpać jak najwięcej i kroczyć wyznaczonymi przez Niego ścieżkami.

W wychowaniu bowiem chodzi właśnie o to,
            ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem. (…)

Św. Jan Paweł II

• „ Z energią zmieńmy źródła”

05.05.2020

Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu dot. „Światowego Dnia Ziemi”

Dziękujemy uczniom i ich Rodzicom za udział w szkolnym konkursie z okazji „Dnia Ziemi” pod tegorocznym hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Plakaty, prezentacje multimedialne, przemówienia dot. odnawialnych źródeł energii oraz zdjęcia można było przesyłać do 30 kwietnia. Wszyscy uczniowie włożyli maksymalnie dużo wysiłku w swoje prace. Bardzo nas cieszy, że z zapałem
            i zaangażowaniem  dbacie o Wasze przydomowe ogródki. Dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone równorzędnie. Na szczególne wyróżnienie zasługują:

-  w kategorii 0-IV (plakat) – Alicja Perlicka oraz Kacper i Szymon Drałus,

- w kategorii V-VI (prezentacja multimedialna) – Fabian Świątek oraz Katarzyna i Dawid Starzec,

- w  kategorii VII-VIII ( przemówcie) – Alexandra Jemioło.

Nagrody i dyplomy będą na Was czekać po powrocie do szkoły.

Wszystkim bardzo dziękujemy i gratulujemy!

Koordynatorkami i członkami jury konkursu były: pani Kinga Frodyma - Stobierska, pani Elżbieta Dec-Rak oraz pani Małgorzata Łoboda.

Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2020 r.

Język polski -16 czerwca 2020 r. (wtorek) - godz. 9:00

Matematyka -17 czerwca 2020 r.(środa) - godz. 9:00

Język angielski -18 czerwca 2020 r. (czwartek) - godz. 9:00

Wyniki egzaminu zostaną podane do 31 lipca 2020 r.

• Święto Konstytucji 3 Maja

02.05.2020

„Trzeci Maja radością wiosenną
            wszystkich ludzi dziś w Polsce powitał,
            Sztandarami biało-czerwonymi
            umaiła się Rzeczpospolita.”

3 maja 1791r. została uchwalona ustawa, która przeszła do historii jako Konstytucja 3 Maja. Jej  właściwa nazwa to Ustawa Rządowa z dnia 3 maja, regulująca ustrój prawny Rzeczypospolitej Obojga Narodów. Konstytucja ta została uchwalona przez Sejm Czteroletni i obowiązywała tylko przez 14 miesięcy.                   Święto Konstytucji 3 Maja w Polsce obchodzone było od 1919 roku, potem zostało zniesione, zaś w 1990 roku, przywrócone.