• "Jesteśmy z wami niebieskimi motylami!"

19.05.2021

Dziękujemy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Bukowcu za nominację do wzięcia udziału w akcji zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.  Z radością przystąpiliśmy do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021 🙂.  Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

• Akcja #Czuwam dla Ziemi

19.05.2021

Włączając się w akcję  Czuwam dla Ziemi harcerze z  7 Drużyny Harcerskiej im. Aleksandra Kamińskiego z Domatkowa wraz z wędrolami z 18 DW "Agat"  wysprzątali rowy między #Brzezówka a #Domatków. Na odcinku 1400 metrów zebrali przez 3 godzinę masę śmieci. Może zdjęcia poniżej dadzą do myślenia.

Dziękujemy druhnie komendantce hm. Julicie Stępień, druhnie phm. Małgorzacie Miąso oraz starszym harcerzom za nieocenioną pomoc. Bez Was nie dalibyśmy rady!

• Czytamy

23.05.2021

23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw autorskich. W tym roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs fotograficzny, w którym uczestnicy mieli pokazać się w swoich ulubionych miejscach do czytania książek. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy:

1.miejsce – Fabian

Światek (kl. VI)

2. miejsce – Katarzyna Starzec i Dawid Starzec (kl.VI)

• „Dzień Ziemi”

19.05.2021

Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, uczniowie klas V-VII stworzyli swoje lapbooki na temat ochrony środowiska.  Ta forma projektu bardzo spodobała się uczniom, ponieważ w sposób swobodny mogli wykazać się  znajomość tematu i  kreatywnością. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

W tym dniu na lekcji języka polskiego uczniowie klasy siódmej pisali przemówienie,
            w którym argumentowali swoje racje dotyczące zmian jakie powinny zajść w temacie ochrony środowiska. Jako młodzi ludzie wykazali się niezwykłą wiedzą teoretyczną
            i praktyczną  w tej dziedzinie. Taka postawa i świadome myślenie o świecie powinno napawać dumą rodziców, środowisko szkolne oraz lokalne.