• Apel z okazji rocznicy Chrztu Polski

      14.04.2022

      13 kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystym apelu z okazji 1056 rocznicy przyjęcia przez Polskę chrztu. Na początek został odśpiewany hymn państwowy. Później uczeń klasy ósmej, Dawid Starzec, przepięknie przedstawił zarys  historyczny wydarzenia. Swoją opowieścią przeniósł wszystkich myślami do odległych czasów. Dziękujemy!

     • Konkurs wielkanocny

      14.04.2022

      Miło nam jest ogłosić, że szkolny konkurs na kartkę wielkanocną wygrał Fabian Świątek, uczeń klasy 7.  Gratulujemy! Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie – serdecznie dziękujemy!
       

     • Wizyta Jego Ekscelencji

      05.04.2022

      Dnia 30 marca 2022r. do naszej szkoły zawitał ksiądz Biskup Edward Białogłowski. Wraz z Nim przybyli także ksiądz dziekan Jan Pępek oraz proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie ksiądz Bogdan Janik. Wśród gości  nie zabrakło  ważnych dla naszej wsi osób: Sołtyski wsi Pani Grażyny Rozmus, Prezesa Akcji Katolickiej w Domatkowie Pana Michała Kamińskiego, Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Pani Elżbiety Drapały, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Wiolety Serafin oraz Rodziców uczniów naszej szkoły. Szanowni Goście mieli okazję oglądnąć program artystyczny, który przypominał ważną rolę patriotyzmu w rozwoju wiary.  Na koniec Jego Ekscelencja pobłogosławił zebranych gości i  szkolną społeczność. Całości wizyty dopełnił wspólnie spędzony czas przy  poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.

     • Upamiętniliśmy rocznicę „Akcji pod Arsenałem” w Warszawie

      05.04.2022

      26 marca wraz z Hufcem Kolbuszowa odwiedziliśmy Warszawę. Wzięliśmy udział w rajdzie „Śladami Bohaterów Aleksandra Kamińskiego - Kamieni na Szaniec ”. Takimi alejkami nigdy nie szliśmy wcześniej… odwiedziliśmy „Placówkę AK - Jajczarnię”, ulicę Piękną 58 – adres zamieszkania Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” i wiele innych ciekawych miejsc. Dość zaskakujących zadań nie było końca, ale nasza drużyna nie miała z nimi najmniejszego problemu.   Grę zakończył uroczysty apel na ulicy Długiej czyli miejscu rozpoczęcia Akcji pod Arsenałem – odbicia Janka Bytnara z rąk gestapo. Wyjazd został podsumowany grą na Cmentarzu Powązkowskim, gdzie odwiedziliśmy groby naszych współbraci i oddaliśmy im hołd: Janka Bytnara, Tadeusza Zawadzkiego, Aleksandra Dawidowskiego... Dla 7 drużyny  to był bardzo wyjątkowy moment, ponieważ przy grobie naszego patrona Aleksandra Kamińskiego druhna Amelia Serafin złożyła harcerskie przyrzeczenie. Takie momenty zawsze zapadają w pamięć.  – Gratulujemy i życzymy wytrwałości w służbie i  samorozwoju!

     • Pierwsza pomoc na zbiórce harcerskiej

      23.03.2022

      Ostatnio na zbiórce harcerskiej gościliśmy dh. hm. Dawida Dzióbę, który przeprowadził  zajęcia
      z pierwszej pomocy. Każdy miał okazję dowiedzieć się jak prawidłowo reagować w sytuacjach, które wymagają od nas szybkiej reakcji, poćwiczyć resuscytację, nauczyć się jak postępować
      w okolicznościach złamań kończyn, oparzeniach, czy i  w jaki sposób opatrzeć rany. Wszyscy w pełni skorzystali z zajęć uczestnicząc w praktycznych symulacjach przeróżnych przypadków. Druhowi Dawidowi serdecznie dziękujemy za pełen profesjonalizm w prowadzeniu szkolenia oraz za poświęcony nam czas. Zapraszamy do galerii.

     • Dzień bez plecaka

      23.03.2022

      22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nowej świeckiej tradycji szkolnej, czyli w „Dniu bez plecaka”. Przynieśli  podręczniki i przybory jak zawsze, ale nie mogli ich zapakować w tradycyjne plecaki czy torby. Trzeba  było pogłówkować.  Zapraszamy do galerii, by przekonać się, że pomysłowości nikomu nie zabrakło.

     • Ferie po harcersku!

      03.03.2022

      Ferie feriami, ale harcerstwo musi być. Taki przekaz towarzyszył nam na tegorocznym odpoczynku.  Nasi harcerze i zuchy były bardzo w tym czasie aktywne. Odbywały się zbiórki, podczas których szlifowaliśmy prawo harcerskie, robiliśmy pyszne tosty…. jedynym sposobem jakim dało się przy wietrznej pogodzie je przygotować – wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Uczestniczyliśmy w  Dniu Myśli Braterskiej zorganizowanym przez Hufiec Kolbuszowa a nasze zuszki wzięły udział w baśniowym balu harcerskim.  Ferie aktywne  nie są nam straszne.

     • Niech żyje bal…

      03.03.2022

      Tradycyjnie, tuż przed feriami, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa klas 0-IV.
      W czwartek 10 lutego od samego rana dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, łańcuchami, błyszczącymi ozdobami zachęcała do  zabawy. W szkole zaroiło się od lekarzy, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, policjantów... Były wróżki, księżniczki…Nie sposób wymienić wszystkich. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dobra zabawa nieodłącznie związana jest z muzyką. O świetną i profesjonalną oprawę muzyczną i zabawy dla dzieci zadbała mama jednego z uczniów pani Marta Kaczor, za co serdecznie dziękujemy. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Nie ma nic piękniejszego
      i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych dzieci... Do zobaczenia za rok!

    •                 Wesołych Świąt
     • Wesołych Świąt

      23.12.2021

      Z okazji świąt Bożego Narodzenia,

      przepełnionych nadzieją

      i magią wigilijnej nocy,

      kierujemy płynące z serca życzenia

      Mocy Bożej i radości

      oraz dużo dobrego w Nowym Roku 2022

      życzą:

       

      Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie

      Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

       

      Grudzień 2021

     • Święto Odzyskania Niepodległości!

      15.11.2021

      10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wszyscy odświętnie ubrani, przyozdobieni w kotyliony odśpiewali hymn państwowy. Później  uczniowie klas starszych zaprezentowały najważniejsze wydarzenia tamtej historii a młodszych recytowały wiersze polskich poetów. Świętowanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

     • Zbiórka harcerska

      15.11.2021

      10 października  zbiórka harcerska miała miejsce  w Kolbuszowej.  Rozpoczęła się na cmentarzu Kolegiaty, gdzie harcerze oddali hołd poległym żołnierzom. Później odbyła się gra miejska, która pozwoliła niektórym poznać ważne historycznie miejsca w Kolbuszowej. Podzieleni na dwie grupy- harcerze starsi oraz zuchy i harcerze-wędrowali z mapą i kolejnymi zadaniami do wykonania. Zapoznanie się z życiorysem św. Jana Pawła II, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki czy Janka Bytnara, policzenie zębów krokodylowi na rynku -  to tylko jedne z nielicznych wyzwań jakie czekały na zbiórce. Spotkanie zakończyło się wspólnie spędzonym czasem przy pizzy
      na kolbuszowskim stadionie.

     • „Ukryte bogactwo”

      02.11.2021

      Po raz kolejny do naszej szkoły zawitał ze swoją nową propozycją przedstawienia teatr „Eden” z Krakowa. Tym razem uczniowie mogli poznać historię dwóch braciach. Młodszy z nich musiał zmierzyć się z zazdrością brata i trudną  służbą u Faraona w Egipcie. „Ukryte bogactwo” to spektakl o tym, co tak naprawdę jest ważne. Widzowie mogli przekonać się, że nie złota szata czy skarby, lecz miłość, przebaczenie i szacunek to te wartości, które powinny zajmować ważne miejsce w życiu każdego z nas. Bogactwo mamy w sercu.

      Aktorzy Teatru Eden dali brawurowe przedstawienie, na które uczniowie reagowali spontanicznym aplauzem. Humorystyczne sceny, żywiołowa gra aktorów  oraz ich  improwizowane dialogi z publicznością tworzyły wspaniałe widowisko, propagujące ponadczasowe wartości, pozostające na długo w pamięci.

     • Ścieżka przyrodnicza „ Prządki” oraz  zamek kamieniecki w Odrzykoniu, czyli w dalszym ciągu poznajemy naszą okolicę

      20.10.2021

      Październikowa pogoda dopisuje, dlatego wybraliśmy się na zwiedzanie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy szlakiem przyrodniczym Prządki. Tam uczyliśmy się terenoznawstwa, przeszłości geologicznej tego miejsca oraz poznaliśmy legendę wzniosłych skał. Trasa do łatwych nie należy-odrobina wspinaczki każdemu bardzo podobała się. Później spacerowaliśmy niezwykle malowniczą ścieżką biegnącą do przełomu Marcinka, a  stamtąd prosto na zamek kamieniecki. Naszą wizytę w miejscu królewskim rozpoczęliśmy warsztatami  garncarskimi, które zaowocowały przepięknymi misami. Później pani przewodnik oprowadziła nas po ruinach zamku, opowiedziała historię tego miejsca. Dla starszych uczniów była to swoista powtórka i dopełnienie wiedzy z literatury polskiej, ponieważ miejsce to i jego historia stała się przyczynkiem do napisania przez Aleksandra Fredrę przezabawnej komedii pt. „Zemsta”. Przy tak pięknej pogodzie mogliśmy podziwiać z punktu widokowego krajobrazy Beskidu Niskiego oraz Kotliny Jasielsko-Krośnieńskiej. Wędrówka wymagała od nas dobrej kondycji, wytrzymałości oraz pogody ducha. Niczego nie zabrakło. Wycieczka ta mogła odbyć się dzięki dofinansowaniu  projektu „Moje podwórko - mój region” realizowanym dzięki wsparciu finansowym Fundacji „Serce” – „Akademia Kreatywności”. Koordynatorem projektu i wycieczki jest pani Kinga Frodyma-Stobierska.

     • Tak świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej

      20.10.2021

      W tym roku Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy wesołą akademią, podczas której mogliśmy podglądnąć, z przymrużeniem oka, jak wygląda dzień pracy dyrektora, nauczycieli i uczniów. Na koniec posypało się wiele życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Dziękujemy Pani Patrycji Nawratowicz i Pani Kindze Frodyma-Stobierskiej za przygotowanie przedstawienia, uczniom za wspaniałe zaangażowanie w stworzenie tego występu a Radzie Rodziców za chwile mile spędzone we wspólnym gronie.

      Dyrektor Szkoły Artur Brandys podziękował wszystkim nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za owocną współpracę. Za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nagrodził w tym roku: panią Janinę Chmielowiec, panią Małgorzatę Łobodę, panią Dorotę Styczyńską, panią Kingę Frodyma-Stobierską i pana Krzysztofa Kłodę.  Pani Elżbieta Dec-Rak została wyróżniona na gminnym spotkaniu DEN, na którym została wyróżniona Nagrodą Burmistrza. Gratulujemy wszystkim!

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
 • Biuletyn informacji publicznej