• Koniec XI kadencji Młodzieżowej Rady Miejskiej

      23.06.2022

      9 czerwca br. odbyła się sesja Młodzieżowej Rady Miejskiej podsumowująca dwuletnią kadencję młodych radnych, która była połączona z organizacją gry miejskiej- IV Konkurs Wiedzy
      o Samorządzie i Samorządności. Uczestnicy swoje zmagania rozpoczęli na rynku w Kolbuszowej. Następnie mieli za zadanie odwiedzić wskazane instytucje publiczne i wypełnić określone zadania. Rywalizację zakończono na stadionie miejskim wspólnym ogniskiem.

      W podsumowaniu wzięli udział Burmistrz Kolbuszowej Jan Zuba i Przewodniczący Rady Miejskiej Krzysztof Wilk, którzy wręczyli radnym upominki i podziękowali za godne reprezentowanie młodego pokolenia oraz zaangażowanie w pracach MRM.

     • Konkurs „Śladami Szarych Szeregów”

      23.06.2022

      7 czerwca br. uczniowie klasy VIII wzięli udział w Gminnym Konkursie „Śladami Szarych Szeregów” organizowanym przez Szkołę Podstawową w Kolbuszowej Górnej.  Uczestnicy oprócz wiedzy na tematy historyczne związane z działalnością Rudego, Alka i Zośki podczas Małego Sabotażu oraz akcji dywersyjnych, musieli wykazać się wyczuciem stroju epoki wojennej Warszawy, umiejętnością celnych strzałów oraz sprytem praktycznego tworzenia materiałów użytecznych w walce z okupantem.  W tej trudnej, pełnej współpracy rywalizacji nasi uczestnicy zajęli 3 miejsce. Serdecznie gratulujemy!

     • Dzień pełen uśmiechów

      23.06.2022

      Dzień Dziecka, to jeden z tych dni, którego nie jest w stanie zepsuć nawet deszczowa pogoda. Tak było i tym razem. Pomimo wielu zniechęcających prognoz pogody 1 . czerwca był dniem dla nas słonecznym, ciepłym i bardzo wesołym. Rada Rodziców zaprosiła wszystkich uczniów do Kolbuszowej na lody. Po miłym prezencie uczniowie zwiedzali nowo powstałe bulwary nad Nilem, policzyli kolbuszowskie krokodyle i bawili się na placu zabaw w Ogródku Jordanowskim. Za tak cudowny dzień dziękujemy Radzie Rodziców! Pełni uśmiechów i pozytywnych  wrażeń wróciliśmy do szkoły.

     • Odwiedziny w ZST

      23.06.2022

      30 maja uczniowie klas VIII pojechali na Dni Otwarte do Zespołu Szkół Technicznych w Kolbuszowej. Tam zapoznali się z ofertą edukacyjną jaką ma do zaoferowania szkoła. To ostatni dzwonek by przemyśleć swój wybór szkoły średniej. W tym dniu mogli uczestniczyć w zajęciach fryzjerskich, informatycznych, elektrycznych, wojskowych…Może to przekonało niektórych by właśnie tutaj złożyć swoje podanie? Dowiemy się niedługo. Naszym ósmoklasistom życzymy powodzenia! 

     • VI Zlot Bytnarowski

      23.06.2022

      W dniach 27-29 maja odbył się VI Zlot Bytnarowski, w którym naszych pięciu harcerzy dzielnie wzięło udział.  Tematem przewodnim zlotu byli "Bohaterowie Arsenału. W piątek odbyło się  ogniobranie dla Harcerzy. Podczas gry na kolbuszowskim Rynku można było spotkać patrole Niemieckie z grupy rekonstrukcyjnej z Rudnika. Harcerze wykonywali zadania, które sprawdzały znajomość technik harcerskich a także ich wytrwałość, spryt. W sobotę odbyła się główna gra terenowa po pięknych lasach dawnej Puszczy Sandomierskiej
      w okolicach rezerwatu Pateraki. Niedziela zakończyła się wspólną Mszą Świętą w Kolegiacie oraz uroczystym apelem.   Gratulujemy naszym harcerzom udziału w zlocie. Wykazali się niezwykłą odpowiedzialnością, hartem ducha, odwagą działania w terenie oraz  umiejętnością współpracy w grupie.

     • Młodzieżowa Rada Miejska – wyjazd do Warszawy

      23.06.2022

      W dniu 28.05.2022r.  w ramach działalności MRM, wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Motywem przewodnim wyjazdu było odwiedzenie miejsc związanych z bohaterami „Kamieni na szaniec”.  Zwiedzanie rozpoczęło się od wizyty na Cmentarzu Wojskowym na  Powązkach. Przewodnik opowiedział historię powstania cmentarza, odwiedziliśmy groby bohaterskich harcerzy i ich dowódców, zapaliliśmy znicze. Kolejnym punktem był  Sejmu RP. Tam poznaliśmy historię
      i dzień dzisiejszy polskiego parlamentaryzmu oraz gmachu sejmu. Z sejmu ruszyliśmy na poszukiwanie śladów wydarzeń, które rozegrały się w stolicy ponad 70 lat temu. Wędrując ulicami Warszawy przypominaliśmy sobie historię walki Rudego, Alka i Zośki. Przemierzając trasę, którą był przewożony Janek Bytnar do siedziby gestapo i z Alei Szucha na Pawiak mogliśmy poczuć atmosferę tamtych dni, a wszystko to dzięki naszemu przewodnikowi. Jego barwna i ciekawa gawęda o przyjaźni, braterstwie i odwadze tych młodych ludzi wszystkich zafascynowała. Wędrówkę szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec” zakończyła wizyta w muzeum na Pawiaku.

     • Bóbrka i Żarnowiec

      23.06.2022

      27 maja 2022 roku uczniowie klas starszych wraz z opiekunami   uczestniczyli w wycieczce edukacyjnej do Muzeum Marii Konopnickiej w Żarnowcu oraz Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce, zorganizowanej w ramach projektu Akademia Kreatywności 2022- RFR „Serce”- „Otwórzmy się na świat nauki i sztuki…” . W ten sposób uczcili dwie okazje: 180 rocznicę urodzin patronki naszej szkoły Marii Konopnickiej oraz 200. rocznicy urodzin Ignacego Łukasiewicza, wielkiego polskiego geniusza nauki. Warto wspomnieć, że oboje solenizanci są patronami roku 2022.

      W Żarnowcu uczniowie zwiedzili Dworek Marii Konopnickiej, dowiedzieli się, że w dworku Maria Konopnicka spędzała wiosenno-letnie miesiące, prowadziła szeroką działalność pisarską, oświatową i społeczną. Następnie udali się na spacer po zabytkowym parku.

      Drugim punktem wycieczki było Muzeum Przemysłu Naftowego w Bóbrce. Pan przewodnik ciekawie przedstawił historię tego miejsca oraz zabytki muzealne. Przedstawił fakty o muzeum.

      Przepiękny teren najstarszej na świecie, nadal działającej kopalni ropy naftowej, zapraszał do naukowego spaceru.

      Uczniowie zwiedzili również Budynek Administracyjny kopalni tzw. Dom Łukasiewicza z 1865 roku, w którym obejrzeli ekspozycję apteczną. Wysłuchali też słuchowiska poświęconego historii odkrycia nafty i założenia kopalni ropy naftowej w Bóbrce. W budynku mogli obejrzeć kolekcję lamp naftowych, fotografii oraz ekspozycję geologiczną.

      Wyjazd dostarczył uczniom wielu wrażeń i umożliwił bliższe poznanie dwóch niedalekich miejsc.

     • Chemia jest spoko

      23.06.2022

      10 maja 2022 naszą szkołę odwiedziła grupa „Zaelektryzowani”. Celem pokazu było przybliżenie uczniom tajników fizyki i chemii w bardzo prosty i atrakcyjny sposób, zrozumiały dla tych najmłodszych i najstarszych uczniów szkoły. Gość zaprezentował widowiskowe eksperymenty i doświadczenia. Największym zainteresowaniem cieszyły się zabawy z helem i ciekłym azotem, wybuchowe spalanie wodoru, doświadczenia z przyssawkami budowlanymi. Zarówno młodsi jak i starsi aktywnie uczestniczyli w doświadczeniach i pokazach. Dostarczyły one uczniom wiele śmiechu, ale również sporą porcję wiedzy. Uczniowie zobaczyli, że nauka może być wesoła, widowiskowa, ciekawa i pasjonująca.

     • Marsz na orientacje

      23.06.2022

      W dniu 28 kwietnia 2022 r. opiekunowie Młodzieżowej Rady Miejskiej z Kolbuszowej zorganizowali dla młodych radnych marsz na orientację na trasie ścieżki przyrodniczej „Białkówka” w Nowej Wsi. Pokonanie trasy wymagało od uczniów dobrej orientacji na mapie i terenie. Nasza szkolna drużyna zdobyła 5 miejsce. Serdecznie gratulujemy. Zdrowa rywalizacja zakończyła się wspólnie spędzonym czasem przy ognisku. 

     • XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

      17.05.2022

      Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

       

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

       

      LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

     • "Eko - szkoła" - tydzień dnia dla Ziemi

      06.05.2022

      Ostatni tydzień kwietnia  to czas, podczas którego świętowaliśmy Dni Ziemi. Poniedziałek i wtorek został przeznaczony na indywidulane działania ekologiczne w klasach tj. pogadanki.  Środa była dniem szczególnej troski o wodę – „Dzień Oszczędzania Wody”. Na każdej lekcji ten temat został omówiony, a podsumowaniem zdobytych informacji było robienie plakatu, który poruszał w/w tematykę. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko. Czwartek był „Dniem Marchewki”. Wszyscy ubrani w żółto-pomarańczowe barwy, z pełnym zapasem marchewek w pojemnikach śniadaniowych- przypomnieliśmy sobie jak ważne jest zdrowe odżywianie.  Piątkowy dzień był podsumowaniem naszych działań. Każda z klas przygotowała różnorodności dotyczące ekologii. Były piosenki, wiersze, prezentacje, gry i zabawy. Na koniec odbył się pokaz mody ekologicznej, który cieszył się wielkim powodzeniem. Czy te dni były dla nas ważne? Bardzo….. Uzmysłowiliśmy sobie jak ważne są nasze działania dla planety, i że nie tylko przez tydzień, ale cały czas powinniśmy o tym pamiętać.

     • Apel z okazji rocznicy Chrztu Polski

      14.04.2022

      13 kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystym apelu z okazji 1056 rocznicy przyjęcia przez Polskę chrztu. Na początek został odśpiewany hymn państwowy. Później uczeń klasy ósmej, Dawid Starzec, przepięknie przedstawił zarys  historyczny wydarzenia. Swoją opowieścią przeniósł wszystkich myślami do odległych czasów. Dziękujemy!

     • Konkurs wielkanocny

      14.04.2022

      Miło nam jest ogłosić, że szkolny konkurs na kartkę wielkanocną wygrał Fabian Świątek, uczeń klasy 7.  Gratulujemy! Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie – serdecznie dziękujemy!
       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
 • Biuletyn informacji publicznej