• GMINNY ETAP OGÓLNOPOLSKIEGO TURNIEJU BRD

28.04.2024

17 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Kupnie odbyły się Gminne Eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Bezpieczeństwo w Ruchu Drogowym 2024. Wzięło w nich udział kilka zespołów w dwóch kategoriach wiekowych. Grupa 1 (klasy 4 - 6 rocznikowo) zespół czteroosobowy (2 dziewczynki i 2 chłopców) oraz grupa 2 (klasy 7 - 8 rocznikowo) zespół trzyosobowy - przynajmniej jedna dziewczynka.

Nasze drużyny zajęły II miejsce – grupa starsza i IV miejsce – grupa młodsza. SP Domatków reprezentowali: Kacper Depa, Bartłomiej Orzech, Anna Sajdak,  Stanisław Białek,  Szymon Drałus,  Antonina Guzior i Maja Gola. Celem Turnieju są działania na rzecz poprawy stanu bezpieczeństwa ruchu drogowego, w tym bezpieczeństwa dzieci i młodzieży szkolnej, w szczególności poprzez popularyzowanie przepisów i zasad ruchu drogowego oraz propagowanie roweru jako środka transportu, a także rekreacji i sportu.

Do gminnych eliminacji przygotowała uczniów p. Elżbieta Dec-Rak.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• OGÓLNOPOLSKI  KONKURS WIEDZY O ZDROWYM STYLU ŻYCIA „Trzymaj Formę!”

28.04.2024

Od kilku lat nasza szkoła uczestniczy w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Trzymaj Formę”. Głównym celem  tego projektu jest  zwiększenie świadomości dotyczącej wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie. Poprzez projekt zachęcamy uczniów do dokonywania właściwych żywieniowych wyborów i aktywnego spędzania wolnego czasu. Tym razem do realizacji zaplanowanych zadań włączyli się wszyscy uczniowie klas IV-VIII.

W marcu, w ramach tego programu, po raz pierwszy w naszej szkole odbył się konkurs wiedzy o zdrowym stylu życia. I etap – szkolny został przeprowadzony on-line za pośrednictwem Internetowego Systemu Konkursowego. Zadania, które rozwiązywali uczestnicy konkursu, były dwojakiego rodzaju. Jeden zestaw zawierał 20 zadań, w których uczniowie wybierali jedną z proponowanych odpowiedzi. Drugi zestaw składał się z 20 zadań, w których uczestnicy decydowali o prawdziwości lub fałszu zdań. Łącznie za udzielenie poprawnych odpowiedzi, uczestnik konkursu mógł uzyskać 40 pkt.

Szymon Drałus uczeń klasy VI w Ogólnopolskim Konkursie pt. "Trzymaj Formę!" uzyskał największą liczbę punktów w powiecie kolbuszowskim.

Gratulacje!

• KURATORYJNY KONKURS PRZEDMIOTOWY

28.04.2024

W  listopadzie 2024 r. w naszej szkole odbył się  Kuratoryjny  Konkursu Przedmiotowy  z    języka angielskiego,    matematyki  i   języka francuskiego. Konkursy te są jednymi z najbardziej wymagających konkursów, które sprawdzają zarówno wiedzę, jak i umiejętności znacznie wykraczające ponad program nauczania. Organizowane  są   z myślą  o uczniach  zdolnych,   wykazujących   szczególne zainteresowanie wybranym przedmiotem nauczania, prezentujących rozległą wiedzę, wykorzystujących umiejętność twórczego myślenia do rozwiązywania trudnych zadań problemowych.

Pierwszy etap na drodze do sukcesu awansując do etapu rejonowego pokonała uczennica kl. 8 Roxana Haracz  z matematyki i języka francuskiego. Jest to ogromny powód do dumy dla naszej szkoły.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

28.04.2024

Na całym świecie 2. kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Głównym przesłaniem tego dnia jest podnoszenie świadomości społecznej i propagowania wiedzy na temat spektrum autyzmu, zaś motywem obchodów jest KOLOR NIEBIESKI.

Nasza szkoła również przyłączyła się do obchodów tego dnia.  Uczniowie i pracownicy szkoły na znak solidarności z osobami z autyzmem ubrali się w tym dniu na niebiesko. Przedszkolaki  i młodsi uczniowie wykonali piękne prace nawiązujące do tematyki autyzmu. Starsi uczniowie wzięli udział w zajęciach mających pokazać, w jaki sposób osoby ze spektrum autyzmu odbierają świat. Dzięki temu łatwiej im będzie zrozumieć codzienność, z którą muszą się zmagać, a także będą bardziej tolerancyjni na inność zachowań.