• "PODWODNY ŚWIAT"- TYDZIEŃ PRZYRODNICZY W NASZYM PRZEDSZKOLU.

23.02.2023

Dnia 23 lutego uczniowie klasy IV i V zostali zaproszeni przez Panią Monikę Czupich na warsztaty integracyjne pt. "Podwodny świat" - malowanie na folii. Przedszkolaczki i starsze dzieci oddali się pracy z wielką uciechą. Podczas warsztatów wszyscy odkrywali świat wodnej przyrody. W morzu namalowanym na folii zamieszkały piękne kolorowe rybki. Zajęcia były szalenie atrakcyjne i pobudzającej zmysły! Malowanie na folii dostarczyło dzieciakom wielu głębokich bodźców: dotykowych, słuchowych, wzrokowych – tak bardzo istotnych dla zrównoważonego rozwoju młodego człowieka.  Wspólne malowanie dało również wiele radości i satysfakcji z wykonanej pracy. Było także okazją do przeżywania sztuki w różnych jej aspektach oraz ćwiczeń manualnych.

• Karnawał u Seniorów

22.02.2023

We wtorek 21 lutego w Domu Dziennej Pomocy Św. Brata Alberta seniorzy żegnali tegoroczny karnawał. Z tej okazji wizytę w ich domu złożyli przedstawiciele Przedszkole - Szkoła Podstawowa- Domatków pod opieką dyrektora pana Artura Brandysa i pani Moniki. Uczniom towarzyszyła żywa maskotka-Myszka Miki.

Seniorzy brali udział w zorganizowanych atrakcjach takich jak modelowanie balonów, czy tworzenie baniek dymnych. Nie zabrakło też energicznych pląsów z pomponami w towarzystwie Myszki Miki.

Wspaniała atmosfera, muzyka, a przede wszystkim dobry humor były gwarancją udanej zabawy. Wszyscy uczestnicy zakończyli zabawę uśmiechnięci i pełni wrażeń.

• TŁUSTY CZWARTEK

16.02.2023

W najsłodszy dzień w roku szkołę odwiedziły maskotki z lukrowanymi pączkami.  Wszyscy  uczniowie, nauczyciele i pracownicy obchodzili tłusty czwartek zgodnie z tradycją. Każdy tego dnia zjadł przynajmniej jednego, słodkiego pączka. Błyskawicznie znikały, co świadczy o tym, jak były pyszne !

Dziękujemy :)

„Przyjaźń poznaje się po tym, że nic nie może jej zawieść,

a prawdziwą miłość po tym, że nic nie może jej zniszczyć” .

Mały Książę

We wtorek, 14 lutego 2023 r.,  już od samego rana w szkole panował specyficzny nastrój. Tego dnia uczniowie wszystkich klas mieli na sobie ubrania w kolorze czerwonym. W salach lekcyjnych i na korytarzach pojawiły się dekoracje walentynkowe. Uczniowie pod okiem nauczycieli/wychowawców świętowali ten wyjątkowy dzień (były tatuaże serduszka, quizy, konkursy, kolorowanki i prace plastyczne). Samorząd Uczniowski zorganizował Pocztę Walentynkową. Nie obyło się bez miłych słów pod adresem kolegów i koleżanek. Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie z całą pewnością zapamiętają Walentynki, jako bardzo udany dzień.

• "DZIEŃ SKŁADANKI I ŁAMIGÓWKI":)

01.02.2023

Dziś w szkole obchodziliśmy „Dzień składanki i łamigłówki”. Z tej okazji dzieci rozwiązywały krzyżówki i zgadywanki w grupach. Było układanie puzzli, klocków, a także różnych tangramów. Poprzez tego rodzaju zabawy i gry wyrabiamy u dzieci takie cechy jak: spostrzegawczość, cierpliwość, skupienie uwagi, umiejętność rywalizacji, kreatywność. Nauka przez rozrywkę uczy logicznego myślenia. Warto więc poświęcić im trochę czasu. Dzieci były bardzo zadowolone :)