• „MAŁE KROKI JULKI”

04.06.2023

W piątek 2 czerwca odbył się piknik charytatywny na placu szkolnym Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie. Celem imprezy było zebranie pieniędzy na sprzęt ortopedyczny i rehabilitację dla Julki Goli. Piknik był rezultatem pracy Rady Rodziców na czele z Panią Wiolettą Serafin,  OSP pod przewodnictwem Pana Krzysztofa Wilka, Dyrektora SP Domatków Pana Artura Brandysa oraz grona pedagogicznego szkoły, którzy postanowili pomóc małej dziewczynce.

Impreza rozpoczęła się w piątkowe popołudnie. Zorganizowano masę atrakcji m.in. zabawy dla dzieci z animatorami, przejażdżki bryczką, paradę motocykli, pokazy strażackie i licytacje atrakcyjnych voucherów. Dla publiczności wstąpili uczniowie ze szkoły w Domatkowie i z placówki w Bukowcu oraz Zespół Ludowy "Górniacy" z Kolbuszowej Górnej. Gwiazdą wieczoru był zespół folko polo „Kordian”. Ponadto podczas trwania  pikniku na miejscu były; stoiska gastronomiczne z herbatą i ciastami, grillem z kiełbaskami, bigosem i pajdą chleba, kiermasz zabawek i  prac plastyczno – technicznych  wykonanych przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Domatkowie. W trakcie imprezy zbierano wolne datki dla Julki. Zabawa trwał do wieczora i przyciągną tłumy zainteresowanych.

„POMAGANIE JEST FAJNE”

Po zliczeniu wszystkich puszek okazało się, że wolontariusze zebrali 30 261,24 zł  i 20 dolarów oraz 7000 zł OSP Domatków przekazało na subkonto dziecka. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakup sprzętu ortopedycznego  i rehabilitację dla małej Julki Goli z Domatkowa.