• „Bieg po zdrowie”

28.04.2019

W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy IV realizowali program antytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, który został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Zajęcia przeprowadzone zostały z wykorzystaniem rożnych metod aktywizujących. Uczniowie wykazywali się dużą kreatywnością  tworząc plakaty, komiksy, kampanie antyreklamowe. Współpracowali także ze swoimi najbliższymi przeprowadzając z nimi wywiady. Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w życiu codziennym.

• Wesołych Świąt Wielkanocnych

18.04.2019

Alleluja

Wieść radosną niosą dzwony.

Na wsze świata grają strony.

Że zmartwychwstał

Pan nad Pany,

Bóg wszechmocny

i kochany!

Niech blask Zmartwychwstania

Chrystusa Pana

rozświetli codzienność życia

a pokój, radość i błogosławieństwo

niech obficie wypełnią serce.

Pełnych miłości, pomyślności  i zdrowia

Świąt Wielkiej Nocy

oraz smacznego jajka

życzą:

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

Kwiecień 2019

• Otwarte Sadzenie Lasu

12.04.2019

W sobotę 6 kwietnia nasi harcerze z 7DH Domatków  wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Kolbuszowa pt. „Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Po wysłuchaniu instruktarzu dotyczącego prawidłowego sadzenia drzewek wzięliśmy się do pracy. Może nie udało się nam posadzić 1000 drzew w minutę, ale za to ciężko pracując, bez wytchnienia, posadziliśmy ponad 300 drzewek.  Wiosenna pogoda sprzyjała miłej atmosferze i zawieraniu nowych znajomości. Miejmy nadzieję, że złapaliśmy bakcyla i już dziś zapisujemy się na kolejną taką akcję. WARTO!

• „ Ojcze Święty Janie Pawle II – Pamiętamy!

12.04.2019

We wtorek,  2 kwietnia 2019r, uczniowie, nauczyciele      i pracownicy naszej szkoły licznie wzięli udział we Mszy Św. poświęconej 14. rocznicy śmierci  Św. Jana Pawła II. Na zakończenie wszyscy wraz z mieszkańcami pomodlili się pod pomnikiem Papieża a reprezentanci szkoły - harcerze z 7 DH oddali hołd, złożyli kwiaty.  Wieczór był niezwykle wietrzny, a starszym uczestnikom uroczystości przypomniały się ostatnie obrazy z pogrzebu Św. Jana Pawła II, kiedy to silny wiatr najpierw przewracał karty Pisma Świętego na trumnie papieża, a następnie jednym powiewem Je zamknął.  Karol Wojtyła zawsze porównywał wiatr do niewidzialnego tchnienia Ducha Świętego. JPII - PAMIĘTAMY!

• „Pierwszy Dzień Wiosny”

28.04.2019

Tradycyjnie 21 marca przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Świętowanie rozpoczęliśmy występami uczniów z klas 0-III, którzy w krótkich inscenizacjach słowno-muzycznych przedstawili charakterystyczne cechy tej pory roku. Następnie dzieci uczestniczyły w „wiosennych zabawach”: rozwiązywały zagadki, układały puzzle „Wiosenna łąka” oraz wykonywały w grupach pracę plastyczną pt. „Wiosenne drzewa”. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania, a przy tym świetnie się bawili.

• Witamy nowych harcerzy

18.04.2019

W progi 7 DH Domatków dołączyły dwie nowe druhny: dh Katarzyna Starzec, dh Amelia Serafin. Harcerstwo to trudna sprawa, dlatego dziewczyny musiały wykazać się męstwem , odwagą i próbą ognia.  Zniosły wszystko bardzo dzielnie. Gratulujemy! Druhny  zostały jednogłośnie przyjęte do braci harcerskiej.   W dalszej części zbiórki była gawęda o tym jakimi ścieżkami w życiu powinien kierować się harcerz oraz przypomnieliśmy o  znaczeniu  symboli harcerskich.  Zbiórkę zakończyliśmy wspólną zabawą i smacznym tostem.

• „Dzień Nauczyciela i Rocznica wyboru Jana Pawła II”

28.04.2019

12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Uroczystości rozpoczęliśmy mszą świętą w Kościele parafialnym w Domatkowie, gdzie uczniowie przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny wspominając naszego Papieża rodaka. Następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie zaprezentowali kilka scen z życia szkoły „na wesoło” i podziękowali pedagogom za ogromny trud, jaki wkładają w ich wykształcenie. Życzyli wielu sukcesów w pracy i powodzenia w życiu osobistym. Wszystkich świętujących obdarowano kwiatami.

• „Dobrze Cię widzieć”

28.04.2019

W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć” wszyscy uczniowie z naszej szkoły z klas I-VIII otrzymali kamizelki odblaskowe. Wzięli także udział w krótkim spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa na drodze i uważności na innych. Uczniowie obejrzeli filmy animowane wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze, a także poznali „7 odblaskowych rad drogowych” podkreślających wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym.