• „Bieg po zdrowie”
     • „Bieg po zdrowie”

      28.04.2019

          W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie klasy IV realizowali program antytoniowej edukacji zdrowotnej „Bieg po zdrowie”, który został opracowany w Głównym Inspektoracie Sanitarnym. Głównym celem programu było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów. Zajęcia przeprowadzone zostały z wykorzystaniem rożnych metod aktywizujących. Uczniowie wykazywali się dużą kreatywnością  tworząc plakaty, komiksy, kampanie antyreklamowe. Współpracowali także ze swoimi najbliższymi przeprowadzając z nimi wywiady. Dzięki zajęciom uczniowie nauczyli się asertywności w zakresie uzależnień. Zdobytą wiedzę i umiejętności uczniowie będą mogli stosować w życiu codziennym.

    • Wesołych Świąt Wielkanocnych
     • Wesołych Świąt Wielkanocnych

      18.04.2019

         Alleluja

      Wieść radosną niosą dzwony.

                                                           Na wsze świata grają strony.                                                     

      Że zmartwychwstał

      Pan nad Pany,

      Bóg wszechmocny

      i kochany!

                                                                                                         

                      Niech blask Zmartwychwstania                

      Chrystusa Pana

      rozświetli codzienność życia

      a pokój, radość i błogosławieństwo

      niech obficie wypełnią serce.

       

      Pełnych miłości, pomyślności  i zdrowia

               Świąt Wielkiej Nocy

               oraz smacznego jajka

             życzą:

      Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie

      Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

      Kwiecień 2019

       

    • Otwarte Sadzenie Lasu
     • Otwarte Sadzenie Lasu

      12.04.2019

             W sobotę 6 kwietnia nasi harcerze z 7DH Domatków  wzięli udział w akcji zorganizowanej przez Nadleśnictwo Kolbuszowa pt. „Sadzimy 1000 drzew na minutę”. Po wysłuchaniu instruktarzu dotyczącego prawidłowego sadzenia drzewek wzięliśmy się do pracy. Może nie udało się nam posadzić 1000 drzew w minutę, ale za to ciężko pracując, bez wytchnienia, posadziliśmy ponad 300 drzewek.  Wiosenna pogoda sprzyjała miłej atmosferze i zawieraniu nowych znajomości. Miejmy nadzieję, że złapaliśmy bakcyla i już dziś zapisujemy się na kolejną taką akcję. WARTO!

    • „ Ojcze Święty Janie Pawle II – Pamiętamy!
     • „ Ojcze Święty Janie Pawle II – Pamiętamy!

      12.04.2019

                      We wtorek,  2 kwietnia 2019r, uczniowie, nauczyciele      i pracownicy naszej szkoły licznie wzięli udział we Mszy Św. poświęconej 14. rocznicy śmierci  Św. Jana Pawła II. Na zakończenie wszyscy wraz z mieszkańcami pomodlili się pod pomnikiem Papieża a reprezentanci szkoły - harcerze z 7 DH oddali hołd, złożyli kwiaty.  Wieczór był niezwykle wietrzny, a starszym uczestnikom uroczystości przypomniały się ostatnie obrazy z pogrzebu Św. Jana Pawła II, kiedy to silny wiatr najpierw przewracał karty Pisma Świętego na trumnie papieża, a następnie jednym powiewem Je zamknął.  Karol Wojtyła zawsze porównywał wiatr do niewidzialnego tchnienia Ducha Świętego. JPII - PAMIĘTAMY!

    • „Pierwszy Dzień Wiosny”
     • „Pierwszy Dzień Wiosny”

      28.04.2019

                      Tradycyjnie 21 marca przywitaliśmy pierwszy dzień wiosny. Świętowanie rozpoczęliśmy występami uczniów z klas 0-III, którzy w krótkich inscenizacjach słowno-muzycznych przedstawili charakterystyczne cechy tej pory roku. Następnie dzieci uczestniczyły w „wiosennych zabawach”: rozwiązywały zagadki, układały puzzle „Wiosenna łąka” oraz wykonywały w grupach pracę plastyczną pt. „Wiosenne drzewa”. Wszyscy uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali zadania, a przy tym świetnie się bawili.

     • Witamy nowych harcerzy

      18.04.2019

          W progi 7 DH Domatków dołączyły dwie nowe druhny: dh Katarzyna Starzec, dh Amelia Serafin. Harcerstwo to trudna sprawa, dlatego dziewczyny musiały wykazać się męstwem , odwagą i próbą ognia.  Zniosły wszystko bardzo dzielnie. Gratulujemy! Druhny  zostały jednogłośnie przyjęte do braci harcerskiej.   W dalszej części zbiórki była gawęda o tym jakimi ścieżkami w życiu powinien kierować się harcerz oraz przypomnieliśmy o  znaczeniu  symboli harcerskich.  Zbiórkę zakończyliśmy wspólną zabawą i smacznym tostem.

     • „Dzień Nauczyciela i Rocznica wyboru Jana Pawła II”

      28.04.2019

      12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Uroczystości rozpoczęliśmy mszą świętą w Kościele parafialnym w Domatkowie, gdzie uczniowie przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny wspominając naszego Papieża rodaka. Następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie zaprezentowali kilka scen z życia szkoły „na wesoło” i podziękowali pedagogom za ogromny trud, jaki wkładają w ich wykształcenie. Życzyli wielu sukcesów w pracy i powodzenia w życiu osobistym. Wszystkich świętujących obdarowano kwiatami.

       

    • „Dobrze Cię widzieć”
     • „Dobrze Cię widzieć”

      28.04.2019

      W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć” wszyscy uczniowie z naszej szkoły z klas I-VIII otrzymali kamizelki odblaskowe. Wzięli także udział w krótkim spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa na drodze i uważności na innych. Uczniowie obejrzeli filmy animowane wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze, a także poznali „7 odblaskowych rad drogowych” podkreślających wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej