• Poszły jak burza…

      30.05.2019

      29 maja 2019r. w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Kolbuszowej Górnej odbył się XVI gminny konkurs pt. „Śladami Szarych Szeregów”. Konkurencji było wiele; krzyżówki, domino, pytania do filmu, skojarzenia do zdjęć i pytania do książki Aleksandra Kamińskiego „Kamieniena szaniec”. Nie przeszkodziło to naszym trzem uczennicom z klasy VI i jednocześnie harcerkom z 7 DH Domatków  zdobyć I miejsce.  Dziewczyny były bezkonkurencyjne,  a  wszystkie zadania rozwiązywały z uśmiechem na ustach.  Gratulujemy!                                                                                   

     • Piknik rodzinny

      28.05.2019

      W piękną, słoneczną sobotę, tuż przed Dniem Matki, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego dnia odbył się kolejny już Piknik Rodzinny. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że boisko szkolne wypełniło się tłumem dzieci, rodziców  i zaproszonych gości. Serdecznie miło nam było spędzić ten czas w obecności wicemarszałek województwa podkarpackiego panią Ewą Draus, posłem na sejm RP panem Zbigniewem Chmielowcem, burmistrzem Kolbuszowej panem Janem Zubą, sołtys wsi Domatków Panią Grażyną Rozmus oraz z wieloma znamienitymi przedstawicielami organizacji działających na naszym terenie. Każdy z gości przyniósł prezenty dla  dzieci. Ogromnie cieszymy się z trzech nowych piłek nożnych. Dziękujemy!

      Na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy z animatorami, przebieranki w filmowe i baśniowe postacie,  dmuchane zjeżdżalnie, zabawa z olbrzymimi bańkami mydlanymi, przeciąganie liny, podchody zorganizowane przez uczennice klasy V i VI…

      Niezmiennie od lat, największą popularnością cieszył się mecz piłki nożnej „Ojcowie-synowie” o puchar sołtyski wsi Domatków. Z wielkim trudem i po wielu bojach zwyciężyli uczniowie.

      Każde dziecko uczestniczyło w różnych zawodach, za co otrzymało pamiątkowe medale i paczki  ze słodyczami.

      Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki mam oraz wspólne rodzinne grillowanie.

      Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich nauczycieli,  rodziców i uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali w przeprowadzeniu imprezy.  Jesteście wspaniali!

      Na szczególne podziękowania zasługują nasi sponsorzy J Bez Was nic by się nie udało!

      Dziękujemy!

       

     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

      24.05.2019

       Dnia 02.04.2019r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z matematyki -EDI Panda. Wzięli w nim udział uczniowie  naszej szkoły z klas IV-VIII.

      Wyniki ogólnopolskiego konkursu:

      Laureaci:

      I miejsce - Fabian Świątek (kl. IV)

      II miejsce - Franciszek Białek (kl. IV)

      II miejsce - Aleksandra Guzior (kl. VI)

      III miejsce - Piotr Depar (kl. V)

      III miejsce - Kamil Kret (kl. V)

      III miejsce - Karolina Siwiec (kl. VI)

      Wyróżnienie otrzymali:

      Grzegorz Wilk - (kl. V)

      Alexandra Jemioło - (kl. VI)

      Michał Depa - (kl. VII)

      Bartłomiej Surowiec - (kl. VII)

      Wiktor Białek (kl. VII)

         Konkurs Panda 2019  został  przeprowadzony wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Każdy test składał się z  30 pytań. Do każdego pytania podane były  cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Podstawę do oceny stanowiły wypełnione przez uczestników karty odwiedzi. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na dane pytanie uczestnik otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt, a za nieudzielenie odpowiedzi – 0 punktów. Aby żaden uczestnik nie zakończył konkursu wynikiem ujemnym, organizator przyznał na starcie każdemu uczniowi 30 punktów. W związku z tym zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 60, a minimalnie 0 punktów.  

         Dla  uczniów, którzy uzyskali najwyższe miejsca z matematyki, zostały przyznane następujące nagrody, na podstawie uzyskanej liczby punktów: 
       -za zajęcie 1 miejsca uczestnik otrzymał dyplom grawerowany i nagrodę książkową,
       -za zajęcie miejsca od 2 do 5 - dyplom laureata i nagrodę książkową,
       -za zajęcie miejsca od 6 do 10 - dyplom wyróżnienia.
      Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uznania, potwierdzający jego uczestnictwo w konkursie.

      Serdeczne gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

      Organizatorami konkursu w szkole byli: Elżbieta Dec-Rak, Witold Antosz

     • Piknik Rodzinny

      21.05.2019

       Dyrektor, Nauczyciele i Rodzice Szkoły Podstawowej w Domatkowie oraz Sołtys i Rada Sołecka wsi Domatków serdecznie zapraszają wszystkie dzieci i uczniów szkoły oraz ich rodziny na: Piknik rodzinny           W programie: mecz piłki nożnej „ Ojcowie-synowie” o Puchar Sołtyski wsi Domatków, zabawy z animatorką , rozgrywki sportowe, konkursy i gry integracyjne, atrakcje dla dzieci m.in.: zjeżdżalnia, trampolina… wspólne grillowanie i świętowanie Dnia Rodziny.

      ZAPRASZAMY 25 MAJA 2019r. Start: godz. 1500

     • „Mamy talent”

      30.05.2019

      9 maja 2019r. dwie zdolne wokalnie ( i nie tylko)  uczennice naszej szkoły, Karolina Ofiara i Alexandra Jemioło, wzięły udział w Gminnym Konkursie „Odkrywamy Talenty” organizowanym przez Młodzieżową Radę Miejską.

     • Wizyta w Bibliotece

      30.05.2019

      Dzięki jednej z idei Regionalnej Fundacji Rozwoju „ Serce” o wyrównywaniu szans pomiędzy szkołami oraz wsparciu finansowemu, po raz kolejny nasi uczniowie mogli odwiedzić Miejską i Powiatową Bibliotekę w Kolbuszowej. Tym razem, 26 kwietnia,  odwiedzili nowopowstały Oddział Edukacji Kulturalnej  i Regionalnej w tzw. Synagodze.  Tam  mogli podziwiać  wystawę obrazów artystów związanych z Kolbuszową. Wielu z naszych uczniów miało pierwszy  kontakt z oryginalną, „żywą” sztuką.

      Dużym zainteresowaniem cieszyła się wystawa starych przedmiotów użytku codziennego z lat 20. XX w. Uczniowie przekonali się, że kredki St. Majewskiego używali także ich pradziadkowie, a  skóra była materiałem powszechnym do tworzenia podstawowych akcesoriów- plastiku nie uświadczyli.

      To była bardzo ciekawa wizyta, która przeniosła nas w świat przez nas zapomniany.

     • „Festiwal Nauki i Techniki”

      06.05.2019

            W ramach projektu „Powiat Kolbuszowski stawia na kształcenie zawodowe” 26 kwietnia 2019r.  w Zespole Szkół Technicznych w Kolbuszowej został zorganizowany „Festiwal Nauki i Techniki”. Nie mogłoby tam nie być także naszych uczniów. Tegoroczny festiwal obfitował w nowinki technoligiczne. Uczniowie mogli latać samolotem na wirtualnym symulatorze, obejrzeć nowinki z robotyki, mechatroniki, biotechnologii, geodezji czy logistyki. Byli uczestnikami doświadczeń z zakresu chemii, matematyki, fizyki. Mieli możliwość oglądnięcia  techniki murarki budowlanej, spróbowania dań z kuchni molekularnej. Wszyscy byli pod wrażeniem wystawy samochodów wyścigowych i offroadowych, pokazów sprawności żołnierzy Wojsk Obrony Terytorialnej, policji i Państwowej Straży Pożarnej.  Starsi uczniowie mieli możliwość oglądnięcia nowoczesnej bazy dydaktycznej szkoły-być może kiedyś to właśnie z nią zwiążą swoją przyszłość. Na festiwalu każdy znalazł coś dla siebie.

     • Światowy Dzień Ziemi – „Błękitnego globu” - 22.04.2019

      14.05.2019

      Światowy Dzień Ziemi wymyślono po to, by miliardy ludzi pochyliły się nad losem planety, na której żyją. Moment ekologicznej refleksji ma nas uchronić przed popełnianiem kolejnych błędów.

      W Dniu Ziemi na całym świecie tysiące stowarzyszeń ekologicznych organizuje manifestacje, konferencje, pokazy i akcje na rzecz środowiska naturalnego. Celem jest uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, przeludnieniem, wymieraniem gatunków czy brakiem wody.

      Tegoroczne obchody Dnia Ziemi 2019 w naszej szkole odbywały się pod hasłem „Chrońmy nasze gatunki”. Działania jakie podjęliśmy w ramach tego święta obejmowały swą tematyką ochronę Ziemi przed skutkami działalności człowieka.

      Już od pierwszych dni kwietnia uczniowie wraz z rodzicami i nauczycielami podejmowali różnego rodzaju działania proekologiczne. Dzieci brały udział w lekcjach tematycznie związanych z zanieczyszczeniem powietrza oraz przeciwdziałaniem tzw. niskiej emisji gazów. Następnie zasadziły kwiaty na terenie placówki. Dzięki ich wspólnej pracy w naszej szkole powstała zielona ściana wokół ogrodzenia. Oprócz tego uczniowie uczestniczyli w pieszej wycieczce po okolicy, oglądali i poznawali różne gatunki roślin i drzew. Uczniowie dowiedzieli się o skutkach  zanieczyszczania środowiska w skali globalnej oraz uświadomiły  sobie jak nasze codzienne działania mogą wpłynąć na polepszenie stanu jego czystości. Pogoda podczas ich realizacji była bardzo sprzyjająca, a dzieci z dużym poświęceniem włączyły się do akcji.

      Z okazji Dnia Ziemi uczniowie  przygotowali okolicznościowy montaż słowno-muzyczny pt. „ Ziemia woła S.O.S.”, który był podsumowaniem wszystkich działań.

      Klasy starsze przygotowały tematyczne plakaty, które zawieszone są na korytarzu szkolnym. Zachęcamy do obejrzenia!

     • "Odnów oblicze". 14 rocznica śmierci Jana Pawła II.

      07.05.2019

            2 kwietnia przypada 14 rocznica śmieci naszego umiłowanego Ojca Świętego Jana Pawła II.  Z tej okazji uczniowie naszej szkoły wraz z p. J. Chmielowiec  przygotowali krótką prezentację najważniejszych faktów z życia świętego oraz montaż słowno- muzyczny. Część muzyczną przygotował p. K. Kłoda.

      Uczniowie klas starszych przypomnieli swoim młodszym kolegom  i koleżankom jakim człowiekiem był  święty Jan Paweł II, jak bardzo kochał ludzi na całym świecie i  nigdy nie zapominał  o swojej ojczyźnie – Polsce,   o kraju, który tak bardzo wielbił  i choć ciałem był od niego daleko, sercem nigdy go nie opuszczał.  Święty Jan Paweł II jest  naszym  przewodnikiem i autorytetem . Wszyscy powinniśmy brać z niego przykład   i być dobrymi ludźmi, właśnie tak jak On.

      W atmosferze zadumy i wyciszenia wszyscy z zaciekawieniem słuchali występujących podczas akademii. Pamięć o Janie Pawle II jest wciąż żywa i pozostanie w naszych sercach.

      Po akademii uczniowie klas III i I udali się pod pomnik Świętego Jana Pawła II, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze oraz pomodlić się w różnych intencjach.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej