• „ Jak nie czytam, jak czytam”

      09.07.2019

      W tym roku Szkoła Podstawowa w Domatkowie  włączyła się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej celem to promocja czytania w prosty, radosny sposób. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 406 825 osób.  Tegoroczne bicie rekordu w czytaniu odbyło się w całej Polsce 7 czerwca (piątek) o godz. 10.00.

      My czytaliśmy tak….

     • Teatr w szkole

      09.07.2019

       14 czerwca b.r naszą szkołę  odwiedził Teatr „Eden” z Wieliczki. Aktorzy w ciekawy i zabawny sposób przedstawili dzieciom opowieść pt. ,,Odważny pastuszek” – historia Króla Saula i Dawida.
      Dzieci  i młodzież nie tylko oglądały spektakl, ale  także brały czynnie w nim udział. Tańczyły, śpiewały, pomagały zbudować zagrodę dla owieczek, prowadziły rozmowy z bohaterami. Przedstawienie było dla dzieci bardzo pouczające. Najmłodszy z braci jakim był Dawid okazał się najodważniejszym, a jego mądrość i dobroć nagrodzona. Spotkanie z teatrem dało dzieciom, tym
      z przedszkola jak również tym z  klasy ósmej,  dużo radości. To było właśnie niewiarygodne w tym przedstawieniu! Dziękujemy za ciekawy spektakl i czekamy na kolejny.

     • Hufcowy wyjazd ścieżką „ Prządki-Odrzykoń”

      09.07.2019

      W bardzo upalny dzień, 12 czerwca, reprezentantki naszej 7 DH udały się w edukacyjną podróż ścieżką przyrodniczą „ Prządki – Odrzykoń”. Oprócz harcerskiej wędrówki malowniczymi szlakami Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego druhny miały możliwość zwiedzania Zamku
      w Odrzykoniu,  który pamięta nawet odwiedziny  króla Władysława Jagiełły.  Pani przewodnik
      w bardzo ciekawy sposób opowiadała historię zamku. Nie zapomniała także wspomnieć wątku Aleksandra Fredry, którego dzieje zamku zainspirowały do napisania komedii pt. „ Zemsta”. 
      Na koniec odbyły się także warsztaty  ceramiczne.  Wyjazd uwieńczyły przepyszne lody, których smak pozostanie  ze wszystkimi na długo.

     • Spotkanie z podróżniczką

      09.07.2019

      1o czerwca br. w ramach projektu finansowanego przez Fundację  Rozwoju „Serce” uczniowie mieli okazję spotkać się z podróżniczką Klaudią Jeleń, która w bardzo ciekawy sposób najpierw przedstawiła zalety i wady podróżowania, a później opowiedziała o swoich  nowych podbojach światowych. Oczami wyobraźni byliśmy w Meksyku, Stanach Zjednoczonych Ameryki, we Włoszech
      i wielu innych miejscach…  Dziękujemy za miłe spotkanie, a najlepszą recenzją mogą być słowa jednego z naszych uczniów: „ To niemożliwe, żeby jedna osoba była w tylu miejscach na świecie…” . Okazało się  to jednak bardzo możliwe. Wizyta ta była bardzo motywująca, ponieważ pokazała wszystkim, że nie ma rzeczy niemożliwych i marzenia można spełniać, potrzeba jednak wielu chęci 
      i odwagi. Z  pewnością, opowieści Klaudii stały się dla nas  wielką inspiracją na nasze plany wakacyjne.  Czekam za rok na kolejne.

     • „ Szlakiem architektury drewnianej…”

      09.07.2019

      We wtorek, 4 czerwca, w ramach projektu finansowanego przez Fundację Rozwoju „ Serce” 
      po raz kolejny nasi uczniowie mogli odkrywać Skansen kolbuszowski. Tym razem  klasy VI-VIII wzięły udział w grze terenowej  pt. „ Szlakiem architektury drewnianej…” a klasy młodsze w zajęciach artystycznych pt. „ Kwiaty z bibuły”.  Każdy w inny sposób odkrywał to miejsce na nowo. Na koniec odbyło się wspólne grillowanie. Wszyscy bardzo pozytywnie nastawieni wrócili do szkoły.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej