• Wesołych Świąt

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim,

by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych.

Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu,

trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da poczucie bezpieczeństwa

i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki,

odgłos łamanego opłatka

i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy,

refleksji i wzruszenia,

ale też błogości wynikającej z obecności najbliższych.

Świąt wypełnionych radością i miłością,

niosących spokój i odpoczynek.

Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,

pełnego optymizmu,

wiary, szczęścia i powodzenia

życzą:

Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie

Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

• Mikołaj w naszej szkole!

18.12.2020

Na początku grudnia Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkolaki. Dzieci z wielką radością wypatrzyły go przez okno. Czekała na nich niespodzianka – Mikołaj zostawił list, w którym pochwalił dzieci za dobre zachowanie. Zawierał także zadania, które dzieciaki musiały wykonać: poszukać śladów renifera, ułożyć puzzle z wskazówkami, znaleźć ukryte gwiazdki, pokonać tor przeszkód. Po rozwiązaniu ostatniej zagadki przedszkolaki odnalazły drogę do sali, w której Mikołaj zostawił dla nich upragnione prezenty.

Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Dzieci powiedziały, że był to „najlepszy dzień w ich życiu”.

• InO

22.12.2020

5 grudnia patrol z naszej drużyny wziął udział w Mikołajkowym Marszu InO ( Impreza na Orientację) w Wilczej Woli. Pogoda  w tym dniu nam dopisała. Hufcowe patrole dwu, trzyosobowe na trzech trasach w dwóch kategoriach wzięli udział w zdrowej rywalizacji Wszystko, żeby było bezpiecznie. Rozwijaliśmy w ten sposób nasze umiejętności w terenoznawstwie i niwelowaliśmy  negatywne skutki izolacji, aktywizowaliśmy się społecznie i cieszymy się, ze spotkania w małych grupach.

• Święto Pluszowego Misia

22.12.2020

Tradycyjnie, jak co roku,  chociaż w nietradycyjnym wydaniu, w naszej szkole obchodziliśmy święto ulubionych pluszaków. Starsi uczniowie, którzy mają zajęcia zdalne stworzyli konkursowe albumy, w których upamiętnili dzień, w którym ich ulubiony miś odgrywał główną rolę: spędzał czas na e-lekcjach, chodził na spacery, pomagał w codziennych obowiązkach. W szczególności za udział dziękujemy

Nasi najmłodsi świętowali ten dzień w swoim przedszkolu. Od rana dzieci oprowadzały swoje misie po salach przedszkolnych, oglądnęły film edukacyjny, z którego dowiedziały się skąd wziął pomysł na misiową zabawkę, w szkolnej bibliotece wysłuchały bajeczek o misiach, a na zajęciach  językowych śpiewały misiową piosenkę po angielsku i z języka angielskiego robiły prace plastyczne.