• Międzyszkolny  Konkurs Matematyczny

14.04.2021

Pod koniec marca odbył się w naszej szkole Międzyszkolny  Konkurs Matematyczny ONLINE. Wzięli w nim udział uczniowie z klas V-VI ze szkół podstawowych z Domatkowa i Kupna.

Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do samodzielnego działania, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

Międzyszkolny Konkurs  Matematyczny ONLINE rozpoczął Pan Dyrektor Artur Brandys, który podkreślił ważną rolę przydatności matematyki w życiu codziennym. Następnie życzył wszystkim uczestnikom przyjemnej i owocnej pracy. Młodzi matematycy – reprezentanci klas V-VI, przez 45 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatorów konkursu. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę, łańcuszek rachunkowy i zadania tekstowe. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale i wykazali się dużą wiedzą na tematy będące treścią  konkursu.

Uczestnikom GRATULUJEMY i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie !!!

Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ONLINE został zorganizowany i przeprowadzony pod kierunkiem Panie Elżbiety Dec-Rak i Pana Witolda Antosza.

• Domatków 198, 36-100 Domatków Poland