• Pierwsza pomoc na zbiórce harcerskiej

      23.03.2022

      Ostatnio na zbiórce harcerskiej gościliśmy dh. hm. Dawida Dzióbę, który przeprowadził  zajęcia
      z pierwszej pomocy. Każdy miał okazję dowiedzieć się jak prawidłowo reagować w sytuacjach, które wymagają od nas szybkiej reakcji, poćwiczyć resuscytację, nauczyć się jak postępować
      w okolicznościach złamań kończyn, oparzeniach, czy i  w jaki sposób opatrzeć rany. Wszyscy w pełni skorzystali z zajęć uczestnicząc w praktycznych symulacjach przeróżnych przypadków. Druhowi Dawidowi serdecznie dziękujemy za pełen profesjonalizm w prowadzeniu szkolenia oraz za poświęcony nam czas. Zapraszamy do galerii.

     • Dzień bez plecaka

      23.03.2022

      22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nowej świeckiej tradycji szkolnej, czyli w „Dniu bez plecaka”. Przynieśli  podręczniki i przybory jak zawsze, ale nie mogli ich zapakować w tradycyjne plecaki czy torby. Trzeba  było pogłówkować.  Zapraszamy do galerii, by przekonać się, że pomysłowości nikomu nie zabrakło.

     • Ferie po harcersku!

      03.03.2022

      Ferie feriami, ale harcerstwo musi być. Taki przekaz towarzyszył nam na tegorocznym odpoczynku.  Nasi harcerze i zuchy były bardzo w tym czasie aktywne. Odbywały się zbiórki, podczas których szlifowaliśmy prawo harcerskie, robiliśmy pyszne tosty…. jedynym sposobem jakim dało się przy wietrznej pogodzie je przygotować – wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Uczestniczyliśmy w  Dniu Myśli Braterskiej zorganizowanym przez Hufiec Kolbuszowa a nasze zuszki wzięły udział w baśniowym balu harcerskim.  Ferie aktywne  nie są nam straszne.

     • Niech żyje bal…

      03.03.2022

      Tradycyjnie, tuż przed feriami, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa klas 0-IV.
      W czwartek 10 lutego od samego rana dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, łańcuchami, błyszczącymi ozdobami zachęcała do  zabawy. W szkole zaroiło się od lekarzy, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, policjantów... Były wróżki, księżniczki…Nie sposób wymienić wszystkich. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dobra zabawa nieodłącznie związana jest z muzyką. O świetną i profesjonalną oprawę muzyczną i zabawy dla dzieci zadbała mama jednego z uczniów pani Marta Kaczor, za co serdecznie dziękujemy. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Nie ma nic piękniejszego
      i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych dzieci... Do zobaczenia za rok!

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
    • spdomatkow@wp.pl
    • 17 2271 688
    • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
  • Biuletyn informacji publicznej