• Pierwsza pomoc na zbiórce harcerskiej

23.03.2022

Ostatnio na zbiórce harcerskiej gościliśmy dh. hm. Dawida Dzióbę, który przeprowadził  zajęcia
            z pierwszej pomocy. Każdy miał okazję dowiedzieć się jak prawidłowo reagować w sytuacjach, które wymagają od nas szybkiej reakcji, poćwiczyć resuscytację, nauczyć się jak postępować
            w okolicznościach złamań kończyn, oparzeniach, czy i  w jaki sposób opatrzeć rany. Wszyscy w pełni skorzystali z zajęć uczestnicząc w praktycznych symulacjach przeróżnych przypadków. Druhowi Dawidowi serdecznie dziękujemy za pełen profesjonalizm w prowadzeniu szkolenia oraz za poświęcony nam czas. Zapraszamy do galerii.

23.03.2022

22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nowej świeckiej tradycji szkolnej, czyli w „Dniu bez plecaka”. Przynieśli  podręczniki i przybory jak zawsze, ale nie mogli ich zapakować w tradycyjne plecaki czy torby. Trzeba  było pogłówkować.  Zapraszamy do galerii, by przekonać się, że pomysłowości nikomu nie zabrakło.

• Ferie po harcersku!

03.03.2022

Ferie feriami, ale harcerstwo musi być. Taki przekaz towarzyszył nam na tegorocznym odpoczynku.  Nasi harcerze i zuchy były bardzo w tym czasie aktywne. Odbywały się zbiórki, podczas których szlifowaliśmy prawo harcerskie, robiliśmy pyszne tosty…. jedynym sposobem jakim dało się przy wietrznej pogodzie je przygotować – wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Uczestniczyliśmy w  Dniu Myśli Braterskiej zorganizowanym przez Hufiec Kolbuszowa a nasze zuszki wzięły udział w baśniowym balu harcerskim.  Ferie aktywne  nie są nam straszne.

• Niech żyje bal…

03.03.2022

Tradycyjnie, tuż przed feriami, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa klas 0-IV.
            W czwartek 10 lutego od samego rana dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, łańcuchami, błyszczącymi ozdobami zachęcała do  zabawy. W szkole zaroiło się od lekarzy, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, policjantów... Były wróżki, księżniczki…Nie sposób wymienić wszystkich. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dobra zabawa nieodłącznie związana jest z muzyką. O świetną i profesjonalną oprawę muzyczną i zabawy dla dzieci zadbała mama jednego z uczniów pani Marta Kaczor, za co serdecznie dziękujemy. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Nie ma nic piękniejszego
            i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych dzieci... Do zobaczenia za rok!