• XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

      17.05.2022

      Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

       

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

       

      LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

     • "Eko - szkoła" - tydzień dnia dla Ziemi

      06.05.2022

      Ostatni tydzień kwietnia  to czas, podczas którego świętowaliśmy Dni Ziemi. Poniedziałek i wtorek został przeznaczony na indywidulane działania ekologiczne w klasach tj. pogadanki.  Środa była dniem szczególnej troski o wodę – „Dzień Oszczędzania Wody”. Na każdej lekcji ten temat został omówiony, a podsumowaniem zdobytych informacji było robienie plakatu, który poruszał w/w tematykę. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko. Czwartek był „Dniem Marchewki”. Wszyscy ubrani w żółto-pomarańczowe barwy, z pełnym zapasem marchewek w pojemnikach śniadaniowych- przypomnieliśmy sobie jak ważne jest zdrowe odżywianie.  Piątkowy dzień był podsumowaniem naszych działań. Każda z klas przygotowała różnorodności dotyczące ekologii. Były piosenki, wiersze, prezentacje, gry i zabawy. Na koniec odbył się pokaz mody ekologicznej, który cieszył się wielkim powodzeniem. Czy te dni były dla nas ważne? Bardzo….. Uzmysłowiliśmy sobie jak ważne są nasze działania dla planety, i że nie tylko przez tydzień, ale cały czas powinniśmy o tym pamiętać.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
    • spdomatkow@wp.pl
    • 17 2271 688
    • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
  • Biuletyn informacji publicznej