• Mikołaj w naszej szkole!
     • Mikołaj w naszej szkole!

      18.12.2020

      Na początku grudnia Święty Mikołaj odwiedził nasze przedszkolaki. Dzieci z wielką radością wypatrzyły go przez okno. Czekała na nich niespodzianka – Mikołaj zostawił list, w którym pochwalił dzieci za dobre zachowanie. Zawierał także zadania, które dzieciaki musiały wykonać: poszukać śladów renifera, ułożyć puzzle z wskazówkami, znaleźć ukryte gwiazdki, pokonać tor przeszkód. Po rozwiązaniu ostatniej zagadki przedszkolaki odnalazły drogę do sali, w której Mikołaj zostawił dla nich upragnione prezenty.

      Było mnóstwo zabawy i śmiechu. Dzieci powiedziały, że był to „najlepszy dzień w ich życiu”.

    • InO
     • InO

      22.12.2020

       5 grudnia patrol z naszej drużyny wziął udział w Mikołajkowym Marszu InO ( Impreza na Orientację) w Wilczej Woli. Pogoda  w tym dniu nam dopisała. Hufcowe patrole dwu, trzyosobowe na trzech trasach w dwóch kategoriach wzięli udział w zdrowej rywalizacji Wszystko, żeby było bezpiecznie. Rozwijaliśmy w ten sposób nasze umiejętności w terenoznawstwie i niwelowaliśmy  negatywne skutki izolacji, aktywizowaliśmy się społecznie i cieszymy się, ze spotkania w małych grupach.

    • Święto Pluszowego Misia
     • Święto Pluszowego Misia

      22.12.2020

      Tradycyjnie, jak co roku,  chociaż w nietradycyjnym wydaniu, w naszej szkole obchodziliśmy święto ulubionych pluszaków. Starsi uczniowie, którzy mają zajęcia zdalne stworzyli konkursowe albumy, w których upamiętnili dzień, w którym ich ulubiony miś odgrywał główną rolę: spędzał czas na e-lekcjach, chodził na spacery, pomagał w codziennych obowiązkach. W szczególności za udział dziękujemy

      Nasi najmłodsi świętowali ten dzień w swoim przedszkolu. Od rana dzieci oprowadzały swoje misie po salach przedszkolnych, oglądnęły film edukacyjny, z którego dowiedziały się skąd wziął pomysł na misiową zabawkę, w szkolnej bibliotece wysłuchały bajeczek o misiach, a na zajęciach  językowych śpiewały misiową piosenkę po angielsku i z języka angielskiego robiły prace plastyczne.

    • Dzień Edukacji Narodowej 2020
     • Dzień Edukacji Narodowej 2020

      14.10.2020

      Szanowni  Państwo, Nauczyciele, Pracownicy

      Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

       

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzę Państwu spełnienia zawodowego oraz wielu osiągnięć osobistych. Składam serdeczne podziękowania za Wasz trud i za Waszą pracę.

      Wszystkim Nauczycielom, pracownikom obsługi oraz emerytom życzę wszelkiej pomyślności, zdrowia, radości oraz wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności.

       

      Dyrektor SP w Domatkowie  

    • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      13.10.2020

      „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!” pod takim hasłem odbył się X Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej  w Domatkowie.

      W dniu 5 października 2020 roku Nasza Szkoła po raz drugi przystąpiła do akcji edukacyjnej propagującej zabawową formę uczenia się matematyki. Celem przedsięwzięcia było przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.

      Akcja była okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach. Natomiast dorośli mogli dać przykład dzieciom – pokazując swoją świetną znajomość trudnych przypadków mnożenia. „Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była w niecodzienny sposób – podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia. Uczniowie, którzy bezbłędnie udzielili odpowiedzi na 5 przykładów otrzymywali tytuł „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. ” Otrzymali pamiątkowe naklejki, jako dowód zdanego egzaminu.

      Do akcji włączyła się także świetlica szkolna. Uczniowie klas III rozwiązywali prostsze działania rachunkowe a młodsi, w formie kolorowanek, gier logicznych
      i zabaw, zapoznawali się z nową, dla nich, formą matematyki.

      Edukacja matematyczna jest efektywniejsza, gdy jest połączona z zabawą. Matematyka to przedmiot, który towarzyszy nam przez całe życie. Wszędzie otaczają nas liczby, musimy umieć sobie z nimi radzić, dlatego warto znać tabliczkę mnożenia.

      Koordynatorami akcji byli p. Elżbieta Dec-Rak, p. Witold Antosz i p. Kinga Frodyma-Stobierska.

       Gratulujemy wszystkim osobom, które zmierzyły się z tabliczką mnożenia :) 

    • Próbna ewakuacja
     • Próbna ewakuacja

      05.10.2020

              W poniedziałek 24 września o godzinie 11.00 w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie rozległy się nagle głośne, trzy sygnały dźwiękowe. To alarm  wzywający wszystkich do opuszczenia budynku.      W szkole trwa  ewakuacja.   Wszyscy zachowując zasady  bezpieczeństwa, szybko oznaczonymi drogami ewakuacyjnymi opuszczają budynek szkoły. Całość odbywa się sprawnie i zgodnie w obowiązującymi procedurami. Nie ma paniki. Pod opieką nauczycieli  dzieci udają się w bezpieczne miejsce przed budynkiem szkolnym. Meldunki o przebiegu ewakuacji i ilości ewakuowanych uczniów, dyrektorowi szkoły złożyli nauczyciele. Warto podkreślić, że wszyscy wykonali zadanie z dużym zdyscyplinowaniem.

           Ewakuacją kierował dyrektor szkoły Artur Brandys. Głównym celem przeprowadzonych ćwiczeń było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia. Pan dyrektor podziękował wszystkim za sprawną ewakuację. Po zakończonym alarmie  uczniowie wrócili na lekcje

             Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie  w sprawach bezpieczeństwa od lat współpracują z Komendą Powiatową Policji w Kolbuszowej, Komendą Powiatową Państwowej Strażą Pożarną w Kolbuszowej, jednostką Ochotniczej Straży Pożarnej w Domatkowie.  

    • „Sprzątanie Świata”
     • „Sprzątanie Świata”

      01.10.2020

            W Polsce po raz 27-ty organizowana  była ogólnopolska ekologiczna akcja ,,Sprzątania Świata”. Tegoroczna odbywała się  pod hasłem: „Plastik? Rezygnuję. Redukuję. Segreguję”.

      Głównym celem akcji było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wytwarzania odpadów i ich selektywną zbiórkę, co istotnie wpłynie na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców. Zadania towarzyszące tegorocznej akcji to podejmowanie działań mających na celu ograniczenie niepotrzebnego wytwarzania odpadów, sprzątanie środowiska przyrodniczego oraz zmiana nawyków każdego z nas poprzez korzystanie z produktów wielokrotnego użytku, segregacji wytworzonych odpadów, które są w rzeczywistości surowcami, zdatnymi do ponownego użycia.

              W dniach 23 – 24 września 2020 roku uczniowie Naszej Szkoły   wraz z wychowawcami postanowili zadbać o Ziemię. Przed wyjściem w teren wszyscy poznali zasady bezpieczeństwa oraz główny cel działań. Klasy, zaopatrzone w worki, jednorazowe rękawiczki oraz pozytywnie zmotywowane i  ze szczytnym celem, wyruszyły w teren, który solidnie posprzątały. Oddział przedszkolny i klasy I - III porządkowały teren wokół szkoły, a uczniowie z klas starszych zajęły się obszarem w pobliskiej okolicy szkoły.
      Dzięki pięknej, słonecznej pogodzie akcja przebiegała sprawnie każdego wyznaczonego dnia. Uczniowie zbierali głównie plastik, papier, szkło i aluminium. Wszystko znalazło się w odpowiednich workach, które zostały zebrane w określonych miejscach.

      Organizatorem akcji na terenie gminy Kolbuszowa był Urząd Miejski, Referat Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, który zaopatrzył nas w worki do zbiórki odpadów komunalnych i rękawiczki.

      Koordynatorami akcji w Naszej Szkole była Elżbieta Dec-Rak, Kinga Frodyma-Stobierska.

      Mamy ogromną nadzieję, że takie akcje pomogą, choć w maleńkim stopniu, uratować Ziemię.

    • Witajcie wakacje!
     • Witajcie wakacje!

      08.07.2020

      Drodzy uczniowie !

       

      Dziekując za cały rok szkolny pełen wrażeń i sukcesów,

      życzymy wszystkim słonecznych wakacji,

      bezpiecznego wypoczynku, wspaniałych przygód 

      i wielu niezapomnianych przeżyć. 

      A Wam, drodzy absolwenci,

      aby spełniły się Wasze oczekiwania

      związane z nową szkołą,

      a ścieżki życia, na które wkraczacie,

      prowadziły tylko do sukcesów.

       

      Dyrektor, nauczyciele, pracownicy

       

       

     • Szkolny Konkurs Fotograficzny

      24.06.2020

      W czerwcu odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Fotograficznego pt. „WSCHODY I ZACHODY SŁOŃCA – nadzieja na dziś i jutro” organizowanego przez Samorząd Uczniowski. W tym roku uczniowie z klas IV-VIII mieli za zadanie uchwycić najpiękniejszy wschód lub zachód słońca. Wszystkie prace nadesłane przez uczestników były niesamowite – gratulujemy Wam dobrego oka, intuicji i talentu do robienia zdjęć oraz dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce – Fabian Świątek, Roksana Czachor

      II miejsce – Edyta Ofiara, Grzegorz WilkIII miejsce – Alexandra Jemioło, Wiktoria Serafin, Kamil Kret

      Zdjecie_1.jpg

      Zdjecie_2.jpg

      Zdjecie_3.jpg

      Zdjecie_4.jpg

     • Czas na rozruszanie się!

      18.06.2020

      12 czerwca 2020r. harcerze z 7 DH wzięli udział w Hufcowych Terenowych Manewrach Zastępów. Budowanie szałasu na czas, zawiązywanie węzłów specjalistycznych, strzelanie z łuku czy chodzenie po linie nad bagnem to tylko niektóre umiejętności, którymi trzeba było wykazać się w wyznaczonych zadaniach. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba  przeżyć!

     • Dzień Dziecka

      03.06.2020

      Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

      Jan Paweł II

       

                  Dzisiejszy dzień jest świętem Wszystkich Dzieci, świętem uśmiechu i radości. Z okazji tego dnia życzymy wszystkim dzieciakom wielu powodów do radości i uśmiechu w kręgu prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny. Niech dzieciństwo pozostanie dla Was czasem poznawania zainteresowań, nauki i wielu ciekawych przygód.

     •  „Akademia Uwielbiam”

      03.06.2020

                 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie uczestniczyła  w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Uwielbiam” w roku szkolnym 2019/2020.  Program ten adresowany jest do uczniów klas starszych, promuje wartościowy styl życia. Uczestnicy poznali najważniejsze zasady komponowania posiłków, niemarnowania żywności i aktywnego trybu życia. Dowiedzieli się też, jak czerpać radość ze wspólnego gotowania oraz spożywania posiłków.  

      Przygotowane przez organizatorów programu „Akademia Uwielbiam” materiały dydaktyczne pozwoliły przeprowadzić wartościowe zajęcia oraz były okazją do integracji uczniów  i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy.

               Nasza Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział placówki w programie. Życzenia sukcesów                    w dalszej edukacji zdrowego stylu życia i zasad racjonalnego odżywiania.

     • JP II – Pamiętamy!

      18.06.2020

      Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II nasi harcerze upamiętnili ten dzień uczestnictwem na Mszy Świętej, wspólnej modlitwie przy pomniku papieża przy Kościele Parafialnym w Domatkowie. Serdecznie dziękujemy za piękną służbę. Czuwaj!

    • 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II
     • 100 rocznica urodzin Świętego Jana Pawła II

      10.05.2020

      Rok 2020 jest dla Nas szczególny, bowiem właśnie w maju obchodzimy setną rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Nasze serca podpowiadają nam, że o tak ważnej rocznicy nie możemy zapomnieć, a wręcz powinniśmy ją jak najradośniej uczcić. To wielki zaszczyt i motywacja do tego, aby z  nauki Świętego  Jan Paweł II czerpać jak najwięcej i kroczyć wyznaczonymi przez Niego ścieżkami.

       

      W wychowaniu bowiem chodzi właśnie o to,
      ażeby człowiek stawał się coraz bardziej człowiekiem. (…)

      Św. Jan Paweł II

     • „ Z energią zmieńmy źródła”

      05.05.2020

       

       Rozstrzygnięcie szkolnego konkursu dot. „Światowego Dnia Ziemi”

       

      Dziękujemy uczniom i ich Rodzicom za udział w szkolnym konkursie z okazji „Dnia Ziemi” pod tegorocznym hasłem „Z energią zmieńmy źródła”. Plakaty, prezentacje multimedialne, przemówienia dot. odnawialnych źródeł energii oraz zdjęcia można było przesyłać do 30 kwietnia. Wszyscy uczniowie włożyli maksymalnie dużo wysiłku w swoje prace. Bardzo nas cieszy, że z zapałem
      i zaangażowaniem  dbacie o Wasze przydomowe ogródki. Dlatego wszystkie prace zostały nagrodzone równorzędnie. Na szczególne wyróżnienie zasługują:

      -  w kategorii 0-IV (plakat) – Alicja Perlicka oraz Kacper i Szymon Drałus,

      - w kategorii V-VI (prezentacja multimedialna) – Fabian Świątek oraz Katarzyna i Dawid Starzec,

      - w  kategorii VII-VIII ( przemówcie) – Alexandra Jemioło.

      Nagrody i dyplomy będą na Was czekać po powrocie do szkoły.

      Wszystkim bardzo dziękujemy i gratulujemy!

      Koordynatorkami i członkami jury konkursu były: pani Kinga Frodyma - Stobierska, pani Elżbieta Dec-Rak oraz pani Małgorzata Łoboda.

     • Egzamin ósmoklasisty

      07.05.2020

      Egzamin ósmoklasisty odbędzie się w dniach 16-18 czerwca 2020 r.

      Język polski -16 czerwca 2020 r. (wtorek) - godz. 9:00

      Matematyka -17 czerwca 2020 r.(środa) - godz. 9:00        

      Język angielski -18 czerwca 2020 r. (czwartek) - godz. 9:00

      Wyniki egzaminu zostaną podane do 31 lipca 2020 r.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej