• XI Ogólnopolski Tydzień Świadomości Czerniaka

      17.05.2022

      Budowanie świadomości oraz zachęcenie do rozwagi i ochrony skóry przed promieniami UV podczas wakacyjnego odpoczynku to cel XI Tygodnia Świadomości Czerniaka, rozpoczynającego się 17 maja. Za pośrednictwem tegorocznego hasła „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zwracamy uwagę na konieczność przestrzegania zasad profilaktyki wśród wszystkich dorosłych, bez względu na wiek, preferencje i wybrany sposób spędzania wolnego czasu na zewnątrz – aktywnie, na sportowo i w biegu czy spokojnie, na leżaku we własnym ogrodzie.

       

      Ambasadorkami XI Tygodnia Świadomości Czerniaka zostały aktorki, mama i córka, Maria Winiarska oraz Zofia Zborowska-Wrona. W myśli zasady „Baw się dobrze! #NIEspieczRAKA” zachęcają wszystkich do rozwagi i priorytetowego traktowania swojego zdrowia, bez konieczności rezygnowania ze swoich ulubionych aktywności.

       

      LINK: https://www.youtube.com/watch?v=3bvavaHANdg

     • "Eko - szkoła" - tydzień dnia dla Ziemi

      06.05.2022

      Ostatni tydzień kwietnia  to czas, podczas którego świętowaliśmy Dni Ziemi. Poniedziałek i wtorek został przeznaczony na indywidulane działania ekologiczne w klasach tj. pogadanki.  Środa była dniem szczególnej troski o wodę – „Dzień Oszczędzania Wody”. Na każdej lekcji ten temat został omówiony, a podsumowaniem zdobytych informacji było robienie plakatu, który poruszał w/w tematykę. Uczniowie w tym dniu przyszli ubrani na niebiesko. Czwartek był „Dniem Marchewki”. Wszyscy ubrani w żółto-pomarańczowe barwy, z pełnym zapasem marchewek w pojemnikach śniadaniowych- przypomnieliśmy sobie jak ważne jest zdrowe odżywianie.  Piątkowy dzień był podsumowaniem naszych działań. Każda z klas przygotowała różnorodności dotyczące ekologii. Były piosenki, wiersze, prezentacje, gry i zabawy. Na koniec odbył się pokaz mody ekologicznej, który cieszył się wielkim powodzeniem. Czy te dni były dla nas ważne? Bardzo….. Uzmysłowiliśmy sobie jak ważne są nasze działania dla planety, i że nie tylko przez tydzień, ale cały czas powinniśmy o tym pamiętać.

     • Apel z okazji rocznicy Chrztu Polski

      14.04.2022

      13 kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami wzięli udział w uroczystym apelu z okazji 1056 rocznicy przyjęcia przez Polskę chrztu. Na początek został odśpiewany hymn państwowy. Później uczeń klasy ósmej, Dawid Starzec, przepięknie przedstawił zarys  historyczny wydarzenia. Swoją opowieścią przeniósł wszystkich myślami do odległych czasów. Dziękujemy!

     • Konkurs wielkanocny

      14.04.2022

      Miło nam jest ogłosić, że szkolny konkurs na kartkę wielkanocną wygrał Fabian Świątek, uczeń klasy 7.  Gratulujemy! Wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w konkursie – serdecznie dziękujemy!
       

     • Wizyta Jego Ekscelencji

      05.04.2022

      Dnia 30 marca 2022r. do naszej szkoły zawitał ksiądz Biskup Edward Białogłowski. Wraz z Nim przybyli także ksiądz dziekan Jan Pępek oraz proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie ksiądz Bogdan Janik. Wśród gości  nie zabrakło  ważnych dla naszej wsi osób: Sołtyski wsi Pani Grażyny Rozmus, Prezesa Akcji Katolickiej w Domatkowie Pana Michała Kamińskiego, Przewodniczącej Koła Gospodyń Wiejskich Pani Elżbiety Drapały, Przewodniczącej Rady Rodziców Pani Wiolety Serafin oraz Rodziców uczniów naszej szkoły. Szanowni Goście mieli okazję oglądnąć program artystyczny, który przypominał ważną rolę patriotyzmu w rozwoju wiary.  Na koniec Jego Ekscelencja pobłogosławił zebranych gości i  szkolną społeczność. Całości wizyty dopełnił wspólnie spędzony czas przy  poczęstunku przygotowanym przez Rodziców.

     • Upamiętniliśmy rocznicę „Akcji pod Arsenałem” w Warszawie

      05.04.2022

      26 marca wraz z Hufcem Kolbuszowa odwiedziliśmy Warszawę. Wzięliśmy udział w rajdzie „Śladami Bohaterów Aleksandra Kamińskiego - Kamieni na Szaniec ”. Takimi alejkami nigdy nie szliśmy wcześniej… odwiedziliśmy „Placówkę AK - Jajczarnię”, ulicę Piękną 58 – adres zamieszkania Tadeusza Zawadzkiego „Zośki” i wiele innych ciekawych miejsc. Dość zaskakujących zadań nie było końca, ale nasza drużyna nie miała z nimi najmniejszego problemu.   Grę zakończył uroczysty apel na ulicy Długiej czyli miejscu rozpoczęcia Akcji pod Arsenałem – odbicia Janka Bytnara z rąk gestapo. Wyjazd został podsumowany grą na Cmentarzu Powązkowskim, gdzie odwiedziliśmy groby naszych współbraci i oddaliśmy im hołd: Janka Bytnara, Tadeusza Zawadzkiego, Aleksandra Dawidowskiego... Dla 7 drużyny  to był bardzo wyjątkowy moment, ponieważ przy grobie naszego patrona Aleksandra Kamińskiego druhna Amelia Serafin złożyła harcerskie przyrzeczenie. Takie momenty zawsze zapadają w pamięć.  – Gratulujemy i życzymy wytrwałości w służbie i  samorozwoju!

     • Pierwsza pomoc na zbiórce harcerskiej

      23.03.2022

      Ostatnio na zbiórce harcerskiej gościliśmy dh. hm. Dawida Dzióbę, który przeprowadził  zajęcia
      z pierwszej pomocy. Każdy miał okazję dowiedzieć się jak prawidłowo reagować w sytuacjach, które wymagają od nas szybkiej reakcji, poćwiczyć resuscytację, nauczyć się jak postępować
      w okolicznościach złamań kończyn, oparzeniach, czy i  w jaki sposób opatrzeć rany. Wszyscy w pełni skorzystali z zajęć uczestnicząc w praktycznych symulacjach przeróżnych przypadków. Druhowi Dawidowi serdecznie dziękujemy za pełen profesjonalizm w prowadzeniu szkolenia oraz za poświęcony nam czas. Zapraszamy do galerii.

     • Dzień bez plecaka

      23.03.2022

      22 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w nowej świeckiej tradycji szkolnej, czyli w „Dniu bez plecaka”. Przynieśli  podręczniki i przybory jak zawsze, ale nie mogli ich zapakować w tradycyjne plecaki czy torby. Trzeba  było pogłówkować.  Zapraszamy do galerii, by przekonać się, że pomysłowości nikomu nie zabrakło.

     • Ferie po harcersku!

      03.03.2022

      Ferie feriami, ale harcerstwo musi być. Taki przekaz towarzyszył nam na tegorocznym odpoczynku.  Nasi harcerze i zuchy były bardzo w tym czasie aktywne. Odbywały się zbiórki, podczas których szlifowaliśmy prawo harcerskie, robiliśmy pyszne tosty…. jedynym sposobem jakim dało się przy wietrznej pogodzie je przygotować – wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Uczestniczyliśmy w  Dniu Myśli Braterskiej zorganizowanym przez Hufiec Kolbuszowa a nasze zuszki wzięły udział w baśniowym balu harcerskim.  Ferie aktywne  nie są nam straszne.

     • Niech żyje bal…

      03.03.2022

      Tradycyjnie, tuż przed feriami, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa klas 0-IV.
      W czwartek 10 lutego od samego rana dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, łańcuchami, błyszczącymi ozdobami zachęcała do  zabawy. W szkole zaroiło się od lekarzy, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, policjantów... Były wróżki, księżniczki…Nie sposób wymienić wszystkich. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dobra zabawa nieodłącznie związana jest z muzyką. O świetną i profesjonalną oprawę muzyczną i zabawy dla dzieci zadbała mama jednego z uczniów pani Marta Kaczor, za co serdecznie dziękujemy. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Nie ma nic piękniejszego
      i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych dzieci... Do zobaczenia za rok!

    •                 Wesołych Świąt
     • Wesołych Świąt

      23.12.2021

      Z okazji świąt Bożego Narodzenia,

      przepełnionych nadzieją

      i magią wigilijnej nocy,

      kierujemy płynące z serca życzenia

      Mocy Bożej i radości

      oraz dużo dobrego w Nowym Roku 2022

      życzą:

       

      Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie

      Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

       

      Grudzień 2021

     • Święto Odzyskania Niepodległości!

      15.11.2021

      10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wszyscy odświętnie ubrani, przyozdobieni w kotyliony odśpiewali hymn państwowy. Później  uczniowie klas starszych zaprezentowały najważniejsze wydarzenia tamtej historii a młodszych recytowały wiersze polskich poetów. Świętowanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej