• Zabawa Choinkowa

      24.01.2019

      Dyrektor, Nauczyciele i Rada Rodziców

      Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

      serdecznie zapraszają

      uczniów szkoły, ich młodsze rodzeństwo, 

      a także dzieci, które jeszcze nie uczęszczaja do naszej szkoły,

      wraz z Rodzicami na

      Zabawę Choinkową

      26 stycznia 2019r. (sobota)


      Rozpoczecie godz. 14.30

      W programie: zabawy i tańce z animatorami, poczestunek.

      Z A P R A S Z A M Y


    • Dzień Babci i Dziadzia
     • Dzień Babci i Dziadzia

      23.01.2019

           Choć styczeń to miesiąc zimowy, pełen mroźnych chwil, są w nim jednak takie dwa dni, jedyne dwa dni w roku, kiedy każdemu robi się cieplej na sercu - to Święto naszych Kochanych Babć i Dziadków.  Obchodzone 21 stycznia Święto Babci i dzień później Święto Dziadka  to symboliczna uroczystość w kalendarzu naszej szkoły.
      W tym roku ta niecodzienna uroczystość odbyła się 16 stycznia. Zaproszeni goście, kochani Seniorzy, licznie przybyli w  mury naszej szkoły, gdzie wypatrywały ich podekscytowane i roziskrzone oczy wnucząt. W pięknie udekorowanej sali wszyscy uczniowie mogli zaprezentować się przed swoimi  najbliższym.  Najpierw uczniowie klas 0-III przedstawili przygotowany program słowno- muzyczny, a później klasy starsze wystąpiły w przepięknych jasełkach. Wszyscy, mali i duzi, aktorzy otrzymali burzę braw, która była jak najbardziej zasłużona. Na koniec były życzenia  i tradycyjne „Sto lat!” . Całą uroczystość uwieńczył wspólny poczęstunek.

    • „ Trzymamy formę!” , w każdych warunkach pogodowych…
     • „ Trzymamy formę!” , w każdych warunkach pogodowych…

      13.01.2019

      Uczniowie  pokazali, że nie straszne im są trudne warunki pogodowe. W ramach programu„ Trzymaj formę!” , wykorzystując zimową i mroźną aurę, wybrali się na zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu.  Tonąc po kolana w śniegu,  rywalizowali między sobą w zawodach saneczkowych, rysunkach na śniegu czy lepieniu bałwana.  Najlepszą formą ruchu okazało się jednak  wzajemne obrzucanie się śnieżkami, zwłaszcza nauczycieli. To była świetna  integracja, ale przede wszystkim dobra zabawa dla uczniów oraz  nie mniejsza dla ich opiekunów.  C.d.n.

    • „Trzymaj formę!”
     • „Trzymaj formę!”

      13.01.2019

      Od kilku lat  nasi uczniowie uczestniczą w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym „Trzymaj Formę!”. Jego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród dzieci szkolnych poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety w oparciu o odpowiedzialność indywidualną i wolny wybór jednostki.

      W  ramach tego programu,  7 stycznia 2019r.,  odbyły się zajęcia ruchowe wspomagające zdrowie i kondycje fizyczną dzieci klas IV-VIII. Ich  celem była także  popularyzacja gry, aktywne spędzanie czasu wolnego oraz integracja dzieci szkolnych.

      Uczniowie rywalizowali pomiędzy sobą w rozgrywkach tenisa stołowego. Zawodnicy stoczyli wiele pojedynków . Główną uwagę przyciągnęły  finały, gdzie niekiedy walka toczyła się punkt za punkt.

      Poza oficjalnymi rozgrywkami zawodnicy rozegrali ze sobą wiele meczów sparingowych, co było doskonałym przykładem, jak sport łączy i bawi.

    • „ Światło, które łączy”
     • „ Światło, które łączy”

      06.01.2019

      W piątek 21 grudnia harcerze naszej drużyny uczestniczyli w przekazaniu  Betlejemskiego Światełka Pokoju drużynom i gromadom hufca Kolbuszowa  w Kolegiacie w Kolbuszowej. O godz. 18 na Rynku kolbuszowskim wraz z innymi drużynami przekazali światełko władzom miasta i powiatu oraz przedstawicielom służb mundurowych.

      Natomiast w niedzielę 23 grudnia na Mszy Świętej  nastąpiło uroczyste  przekazanie  Betlejemskiego Światełka księdzu proboszczowi Parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie. O godzinie 12.00 harcerze naszej drużyny  w swojej służbie roznieśli światło do domów mieszkańców Domatkowa-aby mogło świecić na stołach wigilijnych.

      Mottem tegorocznego przekazania było: „Światło, które łączy”.

    • Wesołych Świąt
     • Wesołych Świąt

      21.12.2018

      Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci,

      niech się spełnią świąteczne życzenia,

      te łatwe i trudne do spełnienia.

      Niech się spełnią wszystkie krok po kroku

      w nadchodzącym roku!

      Mocy Bożej i radości

      na Dzień Bożego Narodzenia

      oraz dużo dobrego w Nowym Roku 

       

      życzą:

      Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie 

      Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

      Grudzień 2018

     • „CZAD I OGIEŃ – OBUDŹ CZUJNOŚĆ”.

      13.01.2019

      W dniu 20.12.2018r. w szkole zrealizowano lekcje edukacyjne pt. „Czad i ogień. Obudź czujność!”. W zajęciach uczestniczyli wszyscy uczniowie. Wykład poprowadził pan Witold Antosz.

       Podczas oglądnięcia filmu edukacyjnego, tematycznej prezentacji multimedialnej oraz pogadanki, uczniowie  dowiedzieli się: o zagrożeniach związanych z tlenkiem węgla, jego właściwościach fizykochemicznych, sposobie oddziaływania gazu na organizm ludzki, obowiązkach właścicieli i zarządców obiektów w zakresie konserwacji trzonów kominowych, instalacji wentylacyjnych,  znaczeniu instalowania w miejscu usytuowania urządzenia ogrzewczego czujki tlenku węgla oraz czujki dymu.

       Pan Witold poruszył także temat zdarzeń ofiar śmiertelnych związanych z ekspozycją tlenku w ostatnich latach na terenie kraju i powiatu kolbuszowskiego.

      Kluczowym tematem były zasady bezpiecznego zachowania podczas ekspozycji tlenku węgla w mieszkaniu czy domu jednorodzinnym, czyli o konieczności:

      - niezwłocznego wyłączenia urządzenia ogrzewczego,

      - otwarcia okien w celu przewietrzenia mieszkania,

      - niezwłocznego powiadomienia służb ratowniczych 112, 998,999,997,

      - ewakuacji osoby poszkodowanej ze strefy niebezpiecznej,

      - kontroli obecności czynności życiowych (tętno, oddech) i gotowości do ewentualnego podjęcia czynności zastępczego oddechu i zewnętrznego masażu serca (resuscytacji krążeniowo oddechowej).

      PAMIĘTAJ !!! - CZAD I OGIEŃ OBUDŹ CZUJNOŚĆ

       

    • Patriotyczne jasełka
     • Patriotyczne jasełka

      06.01.2019

      19 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się XIV Gminny Konkurs „ Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia” oraz szkolna wigilia z udziałem władz samorządowych. To właśnie wtedy nasi uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności zdobyte w ramach projektu „Książka  świat otwiera ogromny”, finansowego przez Akademię Kreatywności 2018 – RFR „ Serce”. Przedstawili patriotyczne jasełka, w których  Maryja   i Józef z Dzieciątkiem przenieśli się z Betlejem do Polski czasów II wojny światowej. Święta Rodzina uczestniczyła w trudnych chwilach rodziny, która mimo trwania okupacji, nie traci ducha patriotyzmu i obchodzi tradycyjną Wigilię. Wzruszające sceny pożegnania rodziców z synem, który postanawia iść i walczyć za Ojczyznę, przeplatały się z patriotycznymi kolędami i pieśniami.  Nie zabrakło także akcentów symbolicznych. Przy żłóbku pojawili się: Trzej Królowie z darami,  Adam Mickiewicz z epopeją narodową, Fryderyk Szopen z preludiami i  mazurkami, Józef Wybicki z tekstem hymnu narodowego, Maria Konopnicka „Rotą”, Józef Piłsudski, żołnierz, harcerz i dzieci. Brawom i wzruszeniom nie było końca.

     • „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”

      17.12.2018

      „Przez Twe Narodzenie, Jezu, Drogi Panie,

      Dajże całej Polsce godne zmartwychwstanie.

             Zwaśnionych braci/ Połącz jednością,

                                                                                                                A nas obdaruj/ Świętą wolnością!”                                      

                                        

             Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Domatkowie serdecznie zaprasza do udziału                                              w  XIV GMINNYM KONKURSIE „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”,                                                                             który odbędzie się 19 grudnia  2018r.

                                                         https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQDVQ9spfyaVopS2YCQzufpLCRhJDZRhoIRrnVRT1oin_S_O0n8

    • Biblioteka może oferować wiele…..
     • Biblioteka może oferować wiele…..

      06.01.2019

      7 grudnia 2018r. uczestnicy projektu pt. „ Książka świat otwiera ogromny”, finansowego przez Akademię Kreatywności 2018 – RFR „ Serce”,  mieli możliwość odwiedzić Miejską i Powiatową Bibliotekę w Kolbuszowej.  Tam uczniowie oglądnęli wystawę powiązaną z lekcją historii pt. " Kolbuszowianie w walce o niepodległość 1914-1918 "  oraz mieli możliwość dowiedzieć się w jaki sposób posługiwać się bibliotecznym katalogiem online.

      Wszyscy przekonali się, że dzisiaj biblioteka to miejsce, które oferuje wiele możliwości, nie tylko dla koneserów czytelnictwa.

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

      05.03.2019

         25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? W tym dniu każde dziecko przyniosło swojego misia-pluszaka. Z okazji Święta Pluszowego Misia, biblioteka szkolna i                                         SU zorganizowali w naszej szkole  „dzień głośnego czytania”. Do akcji włączyli się zaproszeni goście: ksiądz Bogdan Janik, dyr. p. Artur Brandys, opiekun SU p. Patrycja Nawratowicz. Dzieci wysłuchały piękną historię najstarszego misia w naszej szkole, następnie goście czytali dzieciom fragmenty bajek i bajeczek o misiach. Na zakończenie każde dziecko wykonało medal dla swojego puchatego przyjaciela. To był bardzo miły dzień.

    • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI
     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

      28.03.2019

       Dnia 23.11.2018r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z matematyki -EDI Pingwin.  Wzięli w nim udział uczniowie  naszej szkoły z klas IV-VIII.

      Wyniki ogólnopolskiego konkursu:

      Laureaci:

      Fabian Świątek (kl. IV)

      Wiktor Białek (kl. VII)

      Bartłomiej Surowiec (kl. VII).

      Wyróżnienie otrzymali:

      Franciszek Białek  (kl. IV)

      Kamil Kret (kl. V)

      Piotr Depa  (kl. V)

         Konkurs Pingwin 2018  został  przeprowadzony wśród uczniów szkół podstawowych                          i gimnazjalistów. Każdy test składał się z  30 pytań. Do każdego pytania podane były  cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Podstawę do oceny stanowiły wypełnione przez uczestników karty odwiedzi. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na dane pytanie uczestnik otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt, a za nieudzielenie odpowiedzi – 0 punktów. Aby żaden uczestnik nie zakończył konkursu wynikiem ujemnym, organizator przyznał na starcie każdemu uczniowi 30 punktów. W związku z tym zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 60, a minimalnie                        0 punktów.  

         Dla  uczniów, którzy uzyskali najwyższe miejsca z matematyki, zostały przyznane następujące nagrody, na podstawie uzyskanej liczby punktów: 
       -za zajęcie 1 miejsca uczestnik otrzymał dyplom grawerowany i nagrodę książkową,
       -za zajęcie miejsca od 2 do 5 - dyplom laureata i nagrodę książkową,
       -za zajęcie miejsca od 6 do 10 - dyplom wyróżnienia.
      Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uznania, potwierdzający jego uczestnictwo w konkursie.

      Serdeczne gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i zachęcamy                             do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

      Organizatorami konkursu w szkole byli: Elżbieta Dec-Rak, Witold Antosz

     • Witamy nowych harcerzy

      18.04.2019

          W progi 7 DH Domatków dołączyły dwie nowe druhny: dh Katarzyna Starzec, dh Amelia Serafin. Harcerstwo to trudna sprawa, dlatego dziewczyny musiały wykazać się męstwem , odwagą i próbą ognia.  Zniosły wszystko bardzo dzielnie. Gratulujemy! Druhny  zostały jednogłośnie przyjęte do braci harcerskiej.   W dalszej części zbiórki była gawęda o tym jakimi ścieżkami w życiu powinien kierować się harcerz oraz przypomnieliśmy o  znaczeniu  symboli harcerskich.  Zbiórkę zakończyliśmy wspólną zabawą i smacznym tostem.

    • Wyjazd do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej
     • Wyjazd do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej

      17.12.2018

      Wyjazd do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej na wystawę pt. "Rówieśnik Niepodległej czyli o dążeniach do odzyskania nieodległości przeplatających się z historią i początkami harcerstwa".

       

      7 listopada 2018r.,  harcerze z 7 DH Domatków wraz z dh. Kingą Frodyma-Stobierską, wzięli udział                     w zajęciach  historycznych prowadzonych przez  dh. komendantkę Julitę Stępień oraz dh. Klaudie Jeleń. Lekcja ta powiązana była z wystawą pt. "Rówieśnik Niepodległej czyli  o dążeniach do odzyskania nieodległości przeplatających się z historią i początkami harcerstwa". Metoda harcerska polega na działaniu i takim sposobem uczestnicy mogli  dowiedzieć się o działaniach wielu wspaniałych ludzi, którzy pomogli w Odzyskaniu przez Polkę Niepodległości.

      Dziękujemy prowadzącym za wspaniałą atmosferę i  niezapomniane  wrażenia z tej lekcji.

    • Harcerze charytatywnie
     • Harcerze charytatywnie

      05.03.2019

         1 listopada 2018r. nasi harcerze wraz z drużynową wzięli udział w corocznej kweście na rzecz ratowania starych, zabytkowych nagrobków organizowanej przez Regionalne Towarzystwo im. Juliana Macieja Goslara na cmentarzu parafialnym w Kolbuszowej.  

    • Realizacja projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem”
     • Realizacja projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem”

      10.12.2018

            Na początku  października bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy I pod opieką  wychowawcy  przystąpili do realizacji IX edycji  projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda.

       

      Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.  Uczniowie klasy I, zgodnie                                z obowiązującym regulaminem projektu wybrali dla siebie nazwę „Malinowe dzieciaki”.

      Zrealizowano następujące tematy:

      1. Warzywa i owoce na co dzień i od święta!

      2..Przedstawienie ,, Na straganie”.

      3.Woda  na zdrowie.

      4.Eliksir życia.

      5. Promocja zdobytej wiedzy i podjętych działań.

      Realizując w/w tematy uczniowie  m.in. rozwiązywali zagadki  i rebusy o owocach i warzywach,  wykonali kukiełki z warzyw,  własnoręcznie przygotowywali  sok owocowy, wykonali barwne plakaty, z  pomocą rodziców wykonali   sylwety warzyw, które zostały wykorzystane jako element stroju w przedstawieniu pt. ,, Na straganie”. Na zajęciach  korzystano  także                      z monitora interaktywnego.  Na w/w przedstawienie został zaproszony: Pan dyrektor szkoły, rodzice przedszkolaków, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz rodzice klas  I-III. Po występie  uczniowie przygotowali dla publiczności kilka zagadek oraz  rytmiczne  rymowanki dotyczące zdrowia, a  na zakończenie dla  miłych gości przygotowano smaczną  niespodziankę w postaci  poczęstunku  z różnorodnych   warzyw  i  owoców oraz ulotki                o zdrowiu. Ciekawą  niespodziankę w postaci wierszy  i piosenek przygotowały  także  przedszkolaki  i  uczniowie  klasy III.

    • Wycieczka rowerowa "Białkówka"- "Świerczówka".
     • Wycieczka rowerowa "Białkówka"- "Świerczówka".

      17.12.2018

        Udział uczniów w akcji "Otwarte sadzenie lasu" zorganizowanej przez Nadleśnictwo Kolbuszowa na terenie Leśnictwa Świerczów.

       

      20 października, w ciepłą, ale pochmurną sobotę uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w wycieczce rowerowej trasami „ Białkówka” – „Świerczówka”.  Wszyscy wykazali się wytrwałością i dobrą kondycją. Nie obyło się oczywiście bez problemów technicznych.

      Dodatkową atrakcją było zaproszenie przez Nadleśnictwo Kolbuszowa do udziału w akcji „ Otwarte sadzenie lasu”, do której chętnie przyłączyli się wszyscy. Leśniczy przyjęli bardzo ciepło rowerzystów i zaprosili do wspólnej pracy. Szybko okazało się, że sadzenie drzewek nie jest takie proste. Każdy dorzucił swoją cegiełkę w odbudowę lasu. Zadowoleni  uczestnicy wycieczki wrócili na teren  „ Białkówki”,  gdzie czekała już na nich ciepła kiełbaska i herbatka.

      To był bardzo kreatywny wyjazd. Bardzo się wszystkim spodobał. Czekamy do wiosny na kolejny rajd!

      Całą wyprawę zaplanował i koordynowal  p. Witold Antosz, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwały:                                                                                            p. Kinga Frodyma – Stobierska i p. Elżbieta Dec-Rak.

    • PASOWANIE  KLASY I
     • PASOWANIE  KLASY I

      10.12.2018

      Nastała jesień, a wraz z nią w naszej szkole

      pojawiła się gromadka dzieci…

        W październiku  roku szkolnego 2018/2019 odbyło się  uroczyste pasowanie na ucznia klasy I. Do Braci uczniowskiej została przyjęta nowa grupa dzieci. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Do szkoły przybyli zaproszeni goście: Pan dyrektor, ks. Proboszcz, Pan Sołtys, Pani przewodnicząca KGW, Pan przewodniczący Akcji Katolickiej rodzice i uczniowie wraz  z nauczycielami. Dzieci przygotowały  wspaniały występ, zachwycając wszystkich  niezwykłymi umiejętnościami. Egzamin został zdany na szóstkę. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i  pasowanie na ucznia klasy I, którego dokonał  Pan dyrektor szkoły Artur Brandys. Każde dziecko podchodząc do Pana dyrektora, było pasowane na ucznia              i otrzymywało pamiątkowy dyplom. Przy sztandarze szkoły, w obecności wszystkich zebranych osób, uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie. Zwyczajem naszej szkoły ślubowali również rodzice. Następnie uczniowie udali się do sali na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Niespodzianką dla uczniów był wspaniały, pyszny tort.  Uczniowie otrzymali również mnóstwo prezentów od zaproszonych  gości.  Na pamiatkę tego wydarzenia  uczniowie  klasy I  wraz  z rodzicami  zasadzili   przy szkole zielone drzewko.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
 • Biuletyn informacji publicznej