• Harcerze charytatywnie
     • Harcerze charytatywnie

      05.03.2019

         1 listopada 2018r. nasi harcerze wraz z drużynową wzięli udział w corocznej kweście na rzecz ratowania starych, zabytkowych nagrobków organizowanej przez Regionalne Towarzystwo im. Juliana Macieja Goslara na cmentarzu parafialnym w Kolbuszowej.  

    • Realizacja projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem”
     • Realizacja projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem”

      10.12.2018

            Na początku  października bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy I pod opieką  wychowawcy  przystąpili do realizacji IX edycji  projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda.

       

      Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.  Uczniowie klasy I, zgodnie                                z obowiązującym regulaminem projektu wybrali dla siebie nazwę „Malinowe dzieciaki”.

      Zrealizowano następujące tematy:

      1. Warzywa i owoce na co dzień i od święta!

      2..Przedstawienie ,, Na straganie”.

      3.Woda  na zdrowie.

      4.Eliksir życia.

      5. Promocja zdobytej wiedzy i podjętych działań.

      Realizując w/w tematy uczniowie  m.in. rozwiązywali zagadki  i rebusy o owocach i warzywach,  wykonali kukiełki z warzyw,  własnoręcznie przygotowywali  sok owocowy, wykonali barwne plakaty, z  pomocą rodziców wykonali   sylwety warzyw, które zostały wykorzystane jako element stroju w przedstawieniu pt. ,, Na straganie”. Na zajęciach  korzystano  także                      z monitora interaktywnego.  Na w/w przedstawienie został zaproszony: Pan dyrektor szkoły, rodzice przedszkolaków, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz rodzice klas  I-III. Po występie  uczniowie przygotowali dla publiczności kilka zagadek oraz  rytmiczne  rymowanki dotyczące zdrowia, a  na zakończenie dla  miłych gości przygotowano smaczną  niespodziankę w postaci  poczęstunku  z różnorodnych   warzyw  i  owoców oraz ulotki                o zdrowiu. Ciekawą  niespodziankę w postaci wierszy  i piosenek przygotowały  także  przedszkolaki  i  uczniowie  klasy III.

    • Wycieczka rowerowa "Białkówka"- "Świerczówka".
     • Wycieczka rowerowa "Białkówka"- "Świerczówka".

      17.12.2018

        Udział uczniów w akcji "Otwarte sadzenie lasu" zorganizowanej przez Nadleśnictwo Kolbuszowa na terenie Leśnictwa Świerczów.

       

      20 października, w ciepłą, ale pochmurną sobotę uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w wycieczce rowerowej trasami „ Białkówka” – „Świerczówka”.  Wszyscy wykazali się wytrwałością i dobrą kondycją. Nie obyło się oczywiście bez problemów technicznych.

      Dodatkową atrakcją było zaproszenie przez Nadleśnictwo Kolbuszowa do udziału w akcji „ Otwarte sadzenie lasu”, do której chętnie przyłączyli się wszyscy. Leśniczy przyjęli bardzo ciepło rowerzystów i zaprosili do wspólnej pracy. Szybko okazało się, że sadzenie drzewek nie jest takie proste. Każdy dorzucił swoją cegiełkę w odbudowę lasu. Zadowoleni  uczestnicy wycieczki wrócili na teren  „ Białkówki”,  gdzie czekała już na nich ciepła kiełbaska i herbatka.

      To był bardzo kreatywny wyjazd. Bardzo się wszystkim spodobał. Czekamy do wiosny na kolejny rajd!

      Całą wyprawę zaplanował i koordynowal  p. Witold Antosz, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwały:                                                                                            p. Kinga Frodyma – Stobierska i p. Elżbieta Dec-Rak.

    • PASOWANIE  KLASY I
     • PASOWANIE  KLASY I

      10.12.2018

      Nastała jesień, a wraz z nią w naszej szkole

      pojawiła się gromadka dzieci…

        W październiku  roku szkolnego 2018/2019 odbyło się  uroczyste pasowanie na ucznia klasy I. Do Braci uczniowskiej została przyjęta nowa grupa dzieci. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Do szkoły przybyli zaproszeni goście: Pan dyrektor, ks. Proboszcz, Pan Sołtys, Pani przewodnicząca KGW, Pan przewodniczący Akcji Katolickiej rodzice i uczniowie wraz  z nauczycielami. Dzieci przygotowały  wspaniały występ, zachwycając wszystkich  niezwykłymi umiejętnościami. Egzamin został zdany na szóstkę. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i  pasowanie na ucznia klasy I, którego dokonał  Pan dyrektor szkoły Artur Brandys. Każde dziecko podchodząc do Pana dyrektora, było pasowane na ucznia              i otrzymywało pamiątkowy dyplom. Przy sztandarze szkoły, w obecności wszystkich zebranych osób, uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie. Zwyczajem naszej szkoły ślubowali również rodzice. Następnie uczniowie udali się do sali na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Niespodzianką dla uczniów był wspaniały, pyszny tort.  Uczniowie otrzymali również mnóstwo prezentów od zaproszonych  gości.  Na pamiatkę tego wydarzenia  uczniowie  klasy I  wraz  z rodzicami  zasadzili   przy szkole zielone drzewko.

    • Spotkanie z przedstawicielem banku PKO BP
     • Spotkanie z przedstawicielem banku PKO BP

      13.01.2019

      W naszej szkole od kilkunastu lat działa Szkolna Kasa Oszczędności. Głównym  jej celem  jest   propagowanie  idei   oszczędzania,   wzmacnianie  postaw   przedsiębiorczych,   praktyczna edukacja  finansowa, promowanie wśród  dzieci  pozytywnych  nawyków względem: ekologicznego  stylu  życia,   dbania  o  środowisko  naturalne  oraz  działalności  charytatywnej. Szkolną Kasą Oszczędności prowadzi pani Elżbieta Dec-Rak.

       

      Dnia 05.10.2018r. odbyło się spotkanie z przedstawicielem Banku PKO BP oddziału I w Rzeszowie. W zajęciach uczestniczyli uczniowie klas 0-VIII.  Dzieci szczegółowo zapoznały się ze światem pieniędzy, serwisem internetowym, a także  dowiedziały się, w jaki sposób można założyć konto w SKO. Ze spotkania uczniowie wyszli z przekonaniem, że dzięki SKO już sześciolatek może uczyć się korzystania z usług bankowych poprzez animowany i bezpieczny oraz dostosowany do jego wieku  serwis internetowy. Każde z dzieci dostało drobny upominek ze spotkania ufundowany przez bank PKO BP.

       

      Warto wspomnieć, że nasza szkoła zdobyła nagrodę III stopnia w Etapie Regionalnym konkursu dla Szkolnych Kas Oszczędności.  Gratulujemy!

       

     • „Dzień Nauczyciela i Rocznica wyboru Jana Pawła II”

      28.04.2019

      12 października w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej i rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową. Uroczystości rozpoczęliśmy mszą świętą w Kościele parafialnym w Domatkowie, gdzie uczniowie przedstawili krótki montaż słowno-muzyczny wspominając naszego Papieża rodaka. Następnie w szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Nauczyciela. Uczniowie zaprezentowali kilka scen z życia szkoły „na wesoło” i podziękowali pedagogom za ogromny trud, jaki wkładają w ich wykształcenie. Życzyli wielu sukcesów w pracy i powodzenia w życiu osobistym. Wszystkich świętujących obdarowano kwiatami.

       

    • Czytanie z Gangiem Słodziaków
     • Czytanie z Gangiem Słodziaków

      10.12.2018

       

      Postanowiliśmy wziąć udział w akcji "Szkole przygody słodziaków".  Jak co roku organizujemy "Dzień głośnego czytania", z tą różnicą, że w tym spędziliśmy go również  ze Słodziakami. U nas odbyło się to 5 października  2018r. W tym dniu. Od rana, klasy O-III uczestniczyły w grach i zabawach związanych z przygodami  Słodziaków  a podsumowaniem było bardzo uroczyste, głośne czytanie „Słodziakowych”  opowiadań  na podstawie książki Renaty Piątkowskiej. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy: księdza  proboszcza , rodziców i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

    • Skansen nie musi być nudny…..
     • Skansen nie musi być nudny…..

      17.12.2018

      Z takiego założenie wyszli uczniowie, którzy 4 października 2018r. wzięli udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Muzeum Kultury Ludowej W Kolbuszowej.

      Młodsi uczniowie, we wnętrzu przedwojennej klasy,  mieli okazję próbować swoich sił w kaligrafii. Trudnością dodatkową było to, że musieli pisać piórami, które maczali w kałamarzach.  Wszyscy bardzo się przyłożyli do swoich prac, ale kleksy także się zdarzały.  Zabawy było co niemiara.

      Uczniowie klas starszych, we wnętrzach starych chat, mieli okazję poznać znaczenie praktyczne i dosłowne staropolskich przysłów. Najstarsi uczestnicy także borykali się z rozszyfrowaniem znaczenia co po niektórych powiedzeń.  Po takich zajęciach z pewnością wszyscy wyszli bogatsi o porą  wiedzę ludową.

      Nauka zakończyła się wspólnym grillowaniem. Mimo przeszywającego chłodu na buziach uczestników malowały się uśmiechy i zadowolenia.

    • „Dobrze Cię widzieć”
     • „Dobrze Cię widzieć”

      28.04.2019

      W ramach ogólnopolskiej kampanii „Dobrze Cię widzieć” wszyscy uczniowie z naszej szkoły z klas I-VIII otrzymali kamizelki odblaskowe. Wzięli także udział w krótkim spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa na drodze i uważności na innych. Uczniowie obejrzeli filmy animowane wskazujące na prawidłowe zachowanie się pieszych na drodze, a także poznali „7 odblaskowych rad drogowych” podkreślających wagę bycia widocznym dzięki kamizelkom odblaskowym.

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      09.12.2018

      28 września  przyłączyliśmy się o do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzień ten był dla nas  szczególnie wyjątkowy, ponieważ, do wspólnego czytania przyjęli zaproszenie goście:  Przewodniczący Rady Miejskiej Kolbuszowa oraz  Ksiądz Proboszcz z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie. Nasi lektorzy czytali z podziałem na role, co dodawało dynamiki czytaniu, a zabawne teksty rozśmieszały każdego- starszego i młodszego słuchacza.

    • Wybory w szkole
     • Wybory w szkole

      09.12.2018

      22 września uczniowie wybrali swoich przedstawicieli w Samorządzie Uczniowskim oraz radnego do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Emocji było wiele, bo po pierwszym głosowaniu czekała nas druga tura wyborów.

      Wyniki:

      Przewodnicząca SU- Karolina Siwiec –klasa VI

      Zastępca przewodniczącej SU- Karolina Ofiara – klasa VIII

      Członkowie SU: Alexandra Jemioło- kl. VI, Bartłomiej Surowiec- kl. VII

      Opiekun SU: Pani mgr Patrycja Nawratowicz, Pani mgr Elżbieta Dec-Rak

       

      Radna Młodzieżowej Rady Miejskiej- Karolina Siwiec- klasa VI

      Opiekun MRM: Pani mgr Kinga Frodyma-Stobierska

    • Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2018/2019
     • Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2018/2019

      09.12.2018

      Poniedziałek 3 września 2018r.  to rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a także zmiany  w naszej szkole. Tego dnia uroczyście podziękowaliśmy Pani mgr Marii Nowakowskiej za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora naszej szkoły a powitaliśmy nowego dyrektora  Pana mgr Artura Brandysa.  Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze, owocnej pracy i uśmiechu na co dzień!

      Wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzymy pozytywnego nastawienia się do pracy a  zapał  towarzyszący nam tego dnia niech nie opuszcza nas do zakończenia roku szkolnego.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej