• Żyrafa Lokatka w Naszej szkole    
     • Żyrafa Lokatka w Naszej szkole    

      28.03.2019

                   27 marca 2019r. naszą szkołę odwiedziła Żyrafa Lokatka, która jest symbolem serwisu bankowego przeznaczonego dla uczniów szkół podstawowych. Jest to wirtualny bohater Szkolnych Kas Oszczędności PKO Banku Polskiego, który w przyjazny sposób prowadzi dzieci przez świat finansów. Zwierzątko jest podopieczną PKO Banku Polskiego od 13 maja 2010 roku. Oficjalna adaptacja odbyła się już 30 lipca.

                  Uczniowie klas 0,I,III wzięli udział w zajęciach edukacyjnych, na których czytano im przewodnik dla najmłodszych „Przygody Kuby Pieniążka żyrafy Lokatki. Uczennica klasy VIII  Karolina Ofiara opowiedziała i wyjaśniła dzieciom podstawowe zagadnienia związane z oszczędzaniem, historią pieniądza oraz działaniem banków. Ponadto poprowadziła quiz, zagadki oraz zadawała pytania np. skąd się wzięły pieniądze, do czego służą, jak je oszczędzać i jak mądrze wydawać.

      Na zakończenie spotkania wszystkie dzieci otrzymały materiały edukacyjne, gadżety oraz słodycze. Wszyscy z żalem pożegnali żywą maskotkę, zrobili pamiątkowe zdjęcie i zaprosili na kolejne spotkanie.

    • Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL
     • Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL

      22.03.2019

       13 marca 2019 r. uczniowie klas VI, VII, VIII wzięli udział w lekcji realizowanej  w ramach projektu „Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży, BAKCYL”. Zajęcia z bankowości zatytułowane: „Twoje pieniądze” poprowadził pracownik banku. Pani kierownik od strony praktycznej, w ciekawy i przystępny sposób, przedstawiła zarys historii pieniądza. Omówiła także:

      - formy płatności w dzisiejszym świecie,

      - przychody  i wydatki w codziennym życiu,

      - budżet jako ważne narzędzie w zarządzaniu finansami.

      Projekt BAKCYL jest społecznym projektem edukacyjnym, stanowiącym odpowiedź polskiego sektora bankowego na potrzeby edukacji finansowej młodego pokolenia. Wolontariusze BAKCYLA przekazują młodym ludziom wiedzę finansową i umiejętności wykorzystywania usług finansowych tak, aby ułatwić im świadomy i pomyślny start w dorosłe życie w nowoczesnym społeczeństwie.

        Przeprowadzona lekcja została przez uczniów wysoko oceniona. Informacje były podane w postaci ciekawej prezentacji, pełnej zaskakujących i zabawnych przerywników. Lekcja zakończyła się quizem na temat podstawowych problemów dotyczących bankowości opracowanego na wzór gry „Milionerzy”.

    • „Zdrowe odżywianie  -  zdrowe dzieci”
     • „Zdrowe odżywianie  -  zdrowe dzieci”

      22.03.2019

        Uczniowie klas starszych V, VI, VIII w ramach programu „Trzymaj formę” na lekcjach godzin z wychowawcą i pod ich czujnym okiem, przygotowali sałatki owocowe   i warzywne oraz kanapki. Przypomniano podstawowe zasady organizacji stanowiska pracy, o higienie i bezpieczeństwu posługiwania się narzędziami kuchennymi, wartościach poszczególnych owoców i warzyw. Uczniowie swoją wiedzę na temat odżywiania się wykorzystali podczas przygotowywania posiłków. Wykonali wykwintne, a równocześnie zdrowe potrawy. Nie spodziewaliśmy się, że w naszej szkole jest tyle kulinarnych talentów.

    • Aktywna środa
     • Aktywna środa

      22.03.2019

        Dnia 28.02.2018r. uczniowie z klasy ósmej wzięli udział w akcji pt. „Aktywna Środa”, w ramach której odbyły się różnorakie zajęcia i warsztaty tematyczne. Celem tej inicjatywy było zaprezentowanie uczniom klas ósmych
      i trzecich gimnazjum kierunków kształcenia szkół ponadpodstawowych znajdujących się w powiecie kolbuszowskim. Dzięki tego typu akcji młodzież mogła bezpośrednio porozmawiać z nauczycielami oraz uczniami danych szkół, zobaczyć czym te placówki się zajmują oraz jakie zajęcia i możliwości oferują przyszłym absolwentom.
       
      Na uczniów czekało sporo atrakcji m.in.: rozgrywki sportowe, zajęcia ze strzelectwa, warsztaty: biologiczno – chemiczne, naukowe z fizyki, historyczno-literackie, ekonomiczne, jak również zajęcia: cukiernicze, warsztaty techniczne z zakresu: turnieju gier komputerowych, nauki techniki wydruku 3D, a także zajęcia z mechatroniki     i warsztaty fryzjerskie.

    • Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej
     • Hufcowy Dzień Myśli Braterskiej

      05.03.2019

        W środę, 27 lutego 2019r., przybyło do naszej szkoły ok.  80 osób z Hufca ZHP im. Janka Bytnara z Kolbuszowej. Spotkanie to odbyło się, aby uczcić Przyjaźń i Braterstwo, które oznacza Dzień Myśli Braterskiej obchodzony 22 lutego. Po raz pierwszy nasza drużyna  mogła gościć tak liczną grupę hufcową. Spędziliśmy czas jak zwykle aktywnie-uczestnicząc w grze w terenie, zasiadając do świeczkowiska, , słuchając gawędy o Robercie Baden-Powellu-twórcy skautingu, włączając się w śpiew pieśni harcerskich.  Zaprzyjaźnione gromady i drużyny wymieniły się własnoręcznie  zrobionymi upominkami. Czas minął bardzo szybko i wesoło. Żal było się rozstawać. Teraz czekamy na biwak!

    • Z nas też są Galileusze
     • Z nas też są Galileusze

      05.03.2019

         „Matematyka jest alfabetem przy pomocy którego Bóg opisał wszechświat” – takie motto przyświecało tegorocznej IX edycji gminnego konkursu pt. „Uczniowie Galileusza” organizowanego przez Szkołę Podstawową w Widełce.  8 lutego 2019r. trzech naszych uczniów zmierzyło się w tym konkursie z  koleżankami i kolegami gminnych szkół. Konkurencje dotyczyły rozległej wiedzy  z matematyki, biologii i geografii.  Gratulujemy!

    • Walentynki
     • Walentynki

      05.03.2019

         Ostatni dzień przed wyczekiwanymi feriami upłynął w naszej szkole w kolorach czerwieni i atmosferze miłości i przyjaźni. A wszystko to z okazji Walentynek, które obchodziliśmy troszeczkę wcześniej. Jak co roku, Samorząd Uczniowski zorganizował pocztę walentynkową. Na korytarzu została ustawiona czerwona skrzynia, do której uczniowie wrzucali swoje kartki i serduszka, wyrażając w ten sposób swoje sympatie. Następnie walentynkowe amorki odpowiednio posegregowały pocztę i rozdały wszystkim adresatom podczas apelu.
      Życzymy wszystkim dużo miłości i udanych ferii zimowych !                                                                                                                           

    • Ach, co to była za bal……
     • Ach, co to była za bal……

      04.03.2019

        Po ciężkiej pracy w I semestrze nauki, uczniowie niewątpliwie zasłużyli na dobrą rozrywkę w postaci zabawy karnawałowej, która odbyła się w naszej szkole w sobotę – 26 stycznia 2019r.

      Tego dnia dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż na co dzień, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, serpentynami, gwiazdami i plakatami zachęcała do zabawy - najpierw młodszych uczniów klas 0-III, a później  starszych uczniów klas IV-VIII.

      Zabawę młodszych poprowadziły animatorki (uczennice klas V, VI i VIII), które  w niebywały sposób zdołały porwać do tańca nawet najbardziej nieśmiałe dzieci.  Nie zabrakło pląsów, konkursów i uśmiechów na twarzach uczestników.

      Starsi uczniowie również bawili się cudownie, a dobrą muzykę serwował im dj.

      Tegoroczna zabawa karnawałowa należała do udanych. Wszyscy byli zmęczeni tańcami,      ale zadowoleni.

      Dzięki zaangażowaniu i życzliwości rodziców uczniowie zostali poczęstowani kolacją i każde z nich otrzymało paczuszkę ze słodkim prezentem.  Rodzicom serdecznie dziękujemy!

    • Dzień Pluszowego Misia
     • Dzień Pluszowego Misia

      05.03.2019

         25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? W tym dniu każde dziecko przyniosło swojego misia-pluszaka. Z okazji Święta Pluszowego Misia, biblioteka szkolna i                                         SU zorganizowali w naszej szkole  „dzień głośnego czytania”. Do akcji włączyli się zaproszeni goście: ksiądz Bogdan Janik, dyr. p. Artur Brandys, opiekun SU p. Patrycja Nawratowicz. Dzieci wysłuchały piękną historię najstarszego misia w naszej szkole, następnie goście czytali dzieciom fragmenty bajek i bajeczek o misiach. Na zakończenie każde dziecko wykonało medal dla swojego puchatego przyjaciela. To był bardzo miły dzień.

    • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI
     • OGÓLNOPOLSKI KONKURS PRZEDMIOTOWY Z MATEMATYKI

      28.03.2019

       Dnia 23.11.2018r. odbył się Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy z matematyki -EDI Pingwin.  Wzięli w nim udział uczniowie  naszej szkoły z klas IV-VIII.

      Wyniki ogólnopolskiego konkursu:

      Laureaci:

      Fabian Świątek (kl. IV)

      Wiktor Białek (kl. VII)

      Bartłomiej Surowiec (kl. VII).

      Wyróżnienie otrzymali:

      Franciszek Białek  (kl. IV)

      Kamil Kret (kl. V)

      Piotr Depa  (kl. V)

         Konkurs Pingwin 2018  został  przeprowadzony wśród uczniów szkół podstawowych                          i gimnazjalistów. Każdy test składał się z  30 pytań. Do każdego pytania podane były  cztery warianty odpowiedzi, z których tylko jeden był prawidłowy. Podstawę do oceny stanowiły wypełnione przez uczestników karty odwiedzi. Ocenie podlegało każde pytanie. Za udzielenie poprawnej odpowiedzi na dane pytanie uczestnik otrzymał 1 punkt, za udzielenie błędnej odpowiedzi -1 punkt, a za nieudzielenie odpowiedzi – 0 punktów. Aby żaden uczestnik nie zakończył konkursu wynikiem ujemnym, organizator przyznał na starcie każdemu uczniowi 30 punktów. W związku z tym zawodnik mógł zdobyć maksymalnie 60, a minimalnie                        0 punktów.  

         Dla  uczniów, którzy uzyskali najwyższe miejsca z matematyki, zostały przyznane następujące nagrody, na podstawie uzyskanej liczby punktów: 
       -za zajęcie 1 miejsca uczestnik otrzymał dyplom grawerowany i nagrodę książkową,
       -za zajęcie miejsca od 2 do 5 - dyplom laureata i nagrodę książkową,
       -za zajęcie miejsca od 6 do 10 - dyplom wyróżnienia.
      Ponadto każdy uczestnik konkursu otrzymał dyplom uznania, potwierdzający jego uczestnictwo w konkursie.

      Serdeczne gratulujemy wszystkim uczestnikom osiągniętych wyników i zachęcamy                             do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

      Organizatorami konkursu w szkole byli: Elżbieta Dec-Rak, Witold Antosz

    • Harcerze charytatywnie
     • Harcerze charytatywnie

      05.03.2019

         1 listopada 2018r. nasi harcerze wraz z drużynową wzięli udział w corocznej kweście na rzecz ratowania starych, zabytkowych nagrobków organizowanej przez Regionalne Towarzystwo im. Juliana Macieja Goslara na cmentarzu parafialnym w Kolbuszowej.  

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej