• Wesołych Świąt
     • Wesołych Świąt

      21.12.2018

      Gdy pierwsza gwiazdka zaświeci,

      niech się spełnią świąteczne życzenia,

      te łatwe i trudne do spełnienia.

      Niech się spełnią wszystkie krok po kroku

      w nadchodzącym roku!

      Mocy Bożej i radości

      na Dzień Bożego Narodzenia

      oraz dużo dobrego w Nowym Roku 

       

      życzą:

      Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie 

      Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

      Grudzień 2018

     • „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”

      17.12.2018

      „Przez Twe Narodzenie, Jezu, Drogi Panie,

      Dajże całej Polsce godne zmartwychwstanie.

             Zwaśnionych braci/ Połącz jednością,

                                                                                                                A nas obdaruj/ Świętą wolnością!”                                      

                                        

             Szkoła Podstawowa im.Marii Konopnickiej w Domatkowie serdecznie zaprasza do udziału                                              w  XIV GMINNYM KONKURSIE „Tradycje i zwyczaje Świąt Bożego Narodzenia”,                                                                             który odbędzie się 19 grudnia  2018r.

                                                         https://encrypted-tbn2.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcQDVQ9spfyaVopS2YCQzufpLCRhJDZRhoIRrnVRT1oin_S_O0n8

    • Wyjazd do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej
     • Wyjazd do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej

      17.12.2018

      Wyjazd do Starostwa Powiatowego w Kolbuszowej na wystawę pt. "Rówieśnik Niepodległej czyli o dążeniach do odzyskania nieodległości przeplatających się z historią i początkami harcerstwa".

       

      7 listopada 2018r.,  harcerze z 7 DH Domatków wraz z dh. Kingą Frodyma-Stobierską, wzięli udział                     w zajęciach  historycznych prowadzonych przez  dh. komendantkę Julitę Stępień oraz dh. Klaudie Jeleń. Lekcja ta powiązana była z wystawą pt. "Rówieśnik Niepodległej czyli  o dążeniach do odzyskania nieodległości przeplatających się z historią i początkami harcerstwa". Metoda harcerska polega na działaniu i takim sposobem uczestnicy mogli  dowiedzieć się o działaniach wielu wspaniałych ludzi, którzy pomogli w Odzyskaniu przez Polkę Niepodległości.

      Dziękujemy prowadzącym za wspaniałą atmosferę i  niezapomniane  wrażenia z tej lekcji.

    • Realizacja projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem”
     • Realizacja projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem”

      10.12.2018

            Na początku  października bieżącego roku szkolnego uczniowie klasy I pod opieką  wychowawcy  przystąpili do realizacji IX edycji  projektu „ Zdrowo jem, więcej wiem” organizowanego przez Fundację Banku Ochrony Środowiska pod honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser-Duda.

       

      Głównym celem projektu było wykształcenie u dzieci postaw prozdrowotnych poprzez uczenie zasad zdrowego odżywiania oraz przekazywanie wiedzy na temat produktów służących zdrowiu i produktów dla zdrowia szkodliwych.  Uczniowie klasy I, zgodnie                                z obowiązującym regulaminem projektu wybrali dla siebie nazwę „Malinowe dzieciaki”.

      Zrealizowano następujące tematy:

      1. Warzywa i owoce na co dzień i od święta!

      2..Przedstawienie ,, Na straganie”.

      3.Woda  na zdrowie.

      4.Eliksir życia.

      5. Promocja zdobytej wiedzy i podjętych działań.

      Realizując w/w tematy uczniowie  m.in. rozwiązywali zagadki  i rebusy o owocach i warzywach,  wykonali kukiełki z warzyw,  własnoręcznie przygotowywali  sok owocowy, wykonali barwne plakaty, z  pomocą rodziców wykonali   sylwety warzyw, które zostały wykorzystane jako element stroju w przedstawieniu pt. ,, Na straganie”. Na zajęciach  korzystano  także                      z monitora interaktywnego.  Na w/w przedstawienie został zaproszony: Pan dyrektor szkoły, rodzice przedszkolaków, dzieci z oddziału przedszkolnego oraz rodzice klas  I-III. Po występie  uczniowie przygotowali dla publiczności kilka zagadek oraz  rytmiczne  rymowanki dotyczące zdrowia, a  na zakończenie dla  miłych gości przygotowano smaczną  niespodziankę w postaci  poczęstunku  z różnorodnych   warzyw  i  owoców oraz ulotki                o zdrowiu. Ciekawą  niespodziankę w postaci wierszy  i piosenek przygotowały  także  przedszkolaki  i  uczniowie  klasy III.

    • Wycieczka rowerowa "Białkówka"- "Świerczówka".
     • Wycieczka rowerowa "Białkówka"- "Świerczówka".

      17.12.2018

        Udział uczniów w akcji "Otwarte sadzenie lasu" zorganizowanej przez Nadleśnictwo Kolbuszowa na terenie Leśnictwa Świerczów.

       

      20 października, w ciepłą, ale pochmurną sobotę uczniowie klas IV-VIII wraz z nauczycielami wzięli udział w wycieczce rowerowej trasami „ Białkówka” – „Świerczówka”.  Wszyscy wykazali się wytrwałością i dobrą kondycją. Nie obyło się oczywiście bez problemów technicznych.

      Dodatkową atrakcją było zaproszenie przez Nadleśnictwo Kolbuszowa do udziału w akcji „ Otwarte sadzenie lasu”, do której chętnie przyłączyli się wszyscy. Leśniczy przyjęli bardzo ciepło rowerzystów i zaprosili do wspólnej pracy. Szybko okazało się, że sadzenie drzewek nie jest takie proste. Każdy dorzucił swoją cegiełkę w odbudowę lasu. Zadowoleni  uczestnicy wycieczki wrócili na teren  „ Białkówki”,  gdzie czekała już na nich ciepła kiełbaska i herbatka.

      To był bardzo kreatywny wyjazd. Bardzo się wszystkim spodobał. Czekamy do wiosny na kolejny rajd!

      Całą wyprawę zaplanował i koordynowal  p. Witold Antosz, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwały:                                                                                            p. Kinga Frodyma – Stobierska i p. Elżbieta Dec-Rak.

    • PASOWANIE  KLASY I
     • PASOWANIE  KLASY I

      10.12.2018

      Nastała jesień, a wraz z nią w naszej szkole

      pojawiła się gromadka dzieci…

        W październiku  roku szkolnego 2018/2019 odbyło się  uroczyste pasowanie na ucznia klasy I. Do Braci uczniowskiej została przyjęta nowa grupa dzieci. Uroczystość odbyła się na sali gimnastycznej. Do szkoły przybyli zaproszeni goście: Pan dyrektor, ks. Proboszcz, Pan Sołtys, Pani przewodnicząca KGW, Pan przewodniczący Akcji Katolickiej rodzice i uczniowie wraz  z nauczycielami. Dzieci przygotowały  wspaniały występ, zachwycając wszystkich  niezwykłymi umiejętnościami. Egzamin został zdany na szóstkę. Po części artystycznej nastąpiło długo oczekiwane ślubowanie i  pasowanie na ucznia klasy I, którego dokonał  Pan dyrektor szkoły Artur Brandys. Każde dziecko podchodząc do Pana dyrektora, było pasowane na ucznia              i otrzymywało pamiątkowy dyplom. Przy sztandarze szkoły, w obecności wszystkich zebranych osób, uczniowie klasy I złożyli uroczyste ślubowanie. Zwyczajem naszej szkoły ślubowali również rodzice. Następnie uczniowie udali się do sali na poczęstunek, przygotowany przez rodziców. Niespodzianką dla uczniów był wspaniały, pyszny tort.  Uczniowie otrzymali również mnóstwo prezentów od zaproszonych  gości.  Na pamiatkę tego wydarzenia  uczniowie  klasy I  wraz  z rodzicami  zasadzili   przy szkole zielone drzewko.

    • Czytanie z Gangiem Słodziaków
     • Czytanie z Gangiem Słodziaków

      10.12.2018

       

      Postanowiliśmy wziąć udział w akcji "Szkole przygody słodziaków".  Jak co roku organizujemy "Dzień głośnego czytania", z tą różnicą, że w tym spędziliśmy go również  ze Słodziakami. U nas odbyło się to 5 października  2018r. W tym dniu. Od rana, klasy O-III uczestniczyły w grach i zabawach związanych z przygodami  Słodziaków  a podsumowaniem było bardzo uroczyste, głośne czytanie „Słodziakowych”  opowiadań  na podstawie książki Renaty Piątkowskiej. Do wspólnego czytania zaprosiliśmy: księdza  proboszcza , rodziców i przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego.

    • Skansen nie musi być nudny…..
     • Skansen nie musi być nudny…..

      17.12.2018

      Z takiego założenie wyszli uczniowie, którzy 4 października 2018r. wzięli udział w zajęciach edukacyjnych przygotowanych przez pracowników Muzeum Kultury Ludowej W Kolbuszowej.

      Młodsi uczniowie, we wnętrzu przedwojennej klasy,  mieli okazję próbować swoich sił w kaligrafii. Trudnością dodatkową było to, że musieli pisać piórami, które maczali w kałamarzach.  Wszyscy bardzo się przyłożyli do swoich prac, ale kleksy także się zdarzały.  Zabawy było co niemiara.

      Uczniowie klas starszych, we wnętrzach starych chat, mieli okazję poznać znaczenie praktyczne i dosłowne staropolskich przysłów. Najstarsi uczestnicy także borykali się z rozszyfrowaniem znaczenia co po niektórych powiedzeń.  Po takich zajęciach z pewnością wszyscy wyszli bogatsi o porą  wiedzę ludową.

      Nauka zakończyła się wspólnym grillowaniem. Mimo przeszywającego chłodu na buziach uczestników malowały się uśmiechy i zadowolenia.

    • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
     • Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

      09.12.2018

      28 września  przyłączyliśmy się o do Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Dzień ten był dla nas  szczególnie wyjątkowy, ponieważ, do wspólnego czytania przyjęli zaproszenie goście:  Przewodniczący Rady Miejskiej Kolbuszowa oraz  Ksiądz Proboszcz z parafii p.w. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie. Nasi lektorzy czytali z podziałem na role, co dodawało dynamiki czytaniu, a zabawne teksty rozśmieszały każdego- starszego i młodszego słuchacza.

    • Wybory w szkole
     • Wybory w szkole

      09.12.2018

      22 września uczniowie wybrali swoich przedstawicieli w Samorządzie Uczniowskim oraz radnego do Młodzieżowej Rady Miejskiej w Kolbuszowej. Emocji było wiele, bo po pierwszym głosowaniu czekała nas druga tura wyborów.

      Wyniki:

      Przewodnicząca SU- Karolina Siwiec –klasa VI

      Zastępca przewodniczącej SU- Karolina Ofiara – klasa VIII

      Członkowie SU: Alexandra Jemioło- kl. VI, Bartłomiej Surowiec- kl. VII

      Opiekun SU: Pani mgr Patrycja Nawratowicz, Pani mgr Elżbieta Dec-Rak

       

      Radna Młodzieżowej Rady Miejskiej- Karolina Siwiec- klasa VI

      Opiekun MRM: Pani mgr Kinga Frodyma-Stobierska

    • Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2018/2019
     • Pierwszy dzwonek w nowym roku szkolnym 2018/2019

      09.12.2018

      Poniedziałek 3 września 2018r.  to rozpoczęcie nowego roku szkolnego, a także zmiany  w naszej szkole. Tego dnia uroczyście podziękowaliśmy Pani mgr Marii Nowakowskiej za wieloletnią pracę na stanowisku dyrektora naszej szkoły a powitaliśmy nowego dyrektora  Pana mgr Artura Brandysa.  Życzymy Wam wszystkiego co najlepsze, owocnej pracy i uśmiechu na co dzień!

      Wszystkim nauczycielom, uczniom, rodzicom i pracownikom szkoły życzymy pozytywnego nastawienia się do pracy a  zapał  towarzyszący nam tego dnia niech nie opuszcza nas do zakończenia roku szkolnego.

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej