• Święto Odzyskania Niepodległości!

      15.11.2021

      10 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.  Wszyscy odświętnie ubrani, przyozdobieni w kotyliony odśpiewali hymn państwowy. Później  uczniowie klas starszych zaprezentowały najważniejsze wydarzenia tamtej historii a młodszych recytowały wiersze polskich poetów. Świętowanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.

     • Zbiórka harcerska

      15.11.2021

      10 października  zbiórka harcerska miała miejsce  w Kolbuszowej.  Rozpoczęła się na cmentarzu Kolegiaty, gdzie harcerze oddali hołd poległym żołnierzom. Później odbyła się gra miejska, która pozwoliła niektórym poznać ważne historycznie miejsca w Kolbuszowej. Podzieleni na dwie grupy- harcerze starsi oraz zuchy i harcerze-wędrowali z mapą i kolejnymi zadaniami do wykonania. Zapoznanie się z życiorysem św. Jana Pawła II, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki czy Janka Bytnara, policzenie zębów krokodylowi na rynku -  to tylko jedne z nielicznych wyzwań jakie czekały na zbiórce. Spotkanie zakończyło się wspólnie spędzonym czasem przy pizzy
      na kolbuszowskim stadionie.

     • „Ukryte bogactwo”

      02.11.2021

      Po raz kolejny do naszej szkoły zawitał ze swoją nową propozycją przedstawienia teatr „Eden” z Krakowa. Tym razem uczniowie mogli poznać historię dwóch braciach. Młodszy z nich musiał zmierzyć się z zazdrością brata i trudną  służbą u Faraona w Egipcie. „Ukryte bogactwo” to spektakl o tym, co tak naprawdę jest ważne. Widzowie mogli przekonać się, że nie złota szata czy skarby, lecz miłość, przebaczenie i szacunek to te wartości, które powinny zajmować ważne miejsce w życiu każdego z nas. Bogactwo mamy w sercu.

      Aktorzy Teatru Eden dali brawurowe przedstawienie, na które uczniowie reagowali spontanicznym aplauzem. Humorystyczne sceny, żywiołowa gra aktorów  oraz ich  improwizowane dialogi z publicznością tworzyły wspaniałe widowisko, propagujące ponadczasowe wartości, pozostające na długo w pamięci.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
    • spdomatkow@wp.pl
    • 17 2271 688
    • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
  • Biuletyn informacji publicznej