• Spotkanie informacyjno – edukacyjne z Powiatowym Koordynatorem Programów dotyczących promocji zdrowia

      18.02.2020

      W ramach edukacji prozdrowotnej 07.02.2020r. Nasza Szkoła gościła  specjalistkę od zdrowego żywienia Panią Barbarę Nycek. Spotkanie miało na celu zapoznanie uczniów z zasadami prawidłowego odżywiania,  jego wpływu na funkcjonowanie organizmu oraz budowania dobrych nawyków żywieniowych wśród dzieci. Uczniowie dowiedzieli się o znaczeniu prawidłowo skomponowanego posiłku, wartości kalorycznej wybranych produktów, norm zapotrzebowania na energię dla młodzieży i wydatkowania tej energii w czasie wykonywania różnych czynności. Prowadząca omówiła zaburzenia stanu zdrowia i rozwoju związanego z nieprawidłowym odżywianiem się. Wyjaśniła, na co zwrócić szczególnie uwagę, kiedy chcemy kupić naprawdę zdrowy produkt, a także jakie są korzyści dla naszego organizmu z regularnego picia wody.

      Zajęcia wzbudziły duże zainteresowanie nie tylko wśród uczniów, ale także i nauczycieli. Dzieci chętnie zadawali pytania, ale również  z uwagą słuchali Pani Barbary.

      Koordynatorzy programów kształtujący właściwe postawy prozdrowotne wśród dzieci Pani Elżbieta Dec-Rak, Pani Dorota Styczyńska i Pani Janina Chmielowiec w imieniu wszystkich uczniów naszej szkoły pragną serdecznie podziękować Pani Barbarze Nycek Powiatowemu Koordynatorowi Programów dotyczących promocji zdrowia za to inspirujące i pouczające spotkanie.

     • Policjanci na spotkaniu z rodzicami

      17.02.2020

           W środę 05.02.2020r policjantka mł. asp. Pani Beata Chmielowiec z Komendy Powiatowej Policji w Kolbuszowej oraz dzielnicowy asp. Pan Łukasz Książek spotkali się z rodzicami uczniów Szkoły Podstawowej w Domatkowie. Spotkanie miało na celu wskazać, jakie zagrożenia niosą ze sobą substancje psychotropowe, niebezpieczeństwa ze strony Internetu, a także opowiedziała o odpowiedzialności prawnej nieletnich i konsekwencjach takich czynów.

      Uczestnikom wywiadówki zaprezentowano wyposażenie profilaktycznej walizki edukacyjnej, w której znajdują się przedmioty imitujące substancje do zażywania, porcjowania, przechowywania i używania narkotyków.

      Funkcjonariuszka opowiadała  zgromadzonym o różnorodnych  niebezpieczeństwach, z którymi może się spotkać młody człowiek.  Informowała również, gdzie szukać pomocy w przypadku zagrożeń, szczególnie dotyczących narkotyków.

      Policjantka mówiła również o bezpieczeństwie w sieci, o tym, jak uchronić dziecko przed zagrożeniami oraz jak rozpoznać czy dziecko jest uzależnione. Uświadamiała i wyjaśniała jaką ważną rolę odgrywają rodzice, opiekunowie, którzy to powinni być dla najmłodszych nauczycielami w zakresie korzystania z internetu.  „Odkrywanie” go razem z dzieckiem, nauka podstawowych zasad bezpieczeństwa, rozmowa o ryzyku umawiania się na spotkanie z osobami poznanymi w sieci oraz ostrożności przy podawaniu swoich prywatnych danych.

     • Edukacyjny wyjazd do Rzeszowa

      19.02.2020

            W dniu 6 grudnia 2019 r. uczniowie  kl. 0-VIII odwiedzili  Bank PKO BP Oddział I w Rzeszowie, z którym współpracujemy od kilkunastu lat. Celem wycieczki była popularyzacja idei oszczędzania wśród uczniów i poznanie funkcjonowania banku. W tajniki bankowości wprowadziła uczniów Pani  Agnieszka Noga – Koordynator Programu SKO.
      Na początku spotkania oprowadziła wszystkich w najbardziej tajemnicze miejsca zabytkowego budynku i przybliżyła jego historię.Uczniowie dowiedzieli się również na czym polega praca w banku, do czego służy niszczarka dokumentów, jak obsługuje się maszynę do liczenia banknotów oraz jak można sprawdzić, czy pieniądze nie zostały sfałszowane. Okazało się, że dzieci doskonale zdawały sobie sprawę z tego, jak korzystać należy z karty bankomatowej. Pani Agnieszka Noga przybliżyła uczniom zakres usług oferowanych przez bank. Zachęciła ich do systematycznego oszczędzania i lokowania pieniędzy na koncie SKO.  

          Koordynator Programu Szkolnych Kas Oszczędności Banku PKO BP Oddziału I w Rzeszowie, na zakończenie spotkania serdecznie podziękowała Pani  Elżbiecie Dec-Rak za zdobycie nagrody III stopnia w Etapie Regionalnym Konkursu SKO dla szkół i nauczycieli.Pogratulowałazdobycia Brązowej Odznaki w Konkursie dla Opiekunów Szkolnych Kas Oszczędności za pracę na rzecz edukacji ekonomicznej i upowszechnienie idei oszczędzania wśród uczniów.

      Pracownikom Banku PKO BP szczególnie Pani Agnieszce Noga składamy serdeczne podziękowania za przemiłą atmosferę, słodki poczęstunek i przekazaną wiedzę.

           Drugiej części wycieczkibyła Mikołajkowa. Uczniowie klas 0 – VIII pod opieką: Dyrektora Szkoły Pana Artura Brandys, Pani Elżbiety Dec-Rak, Pani Janiny Chmielowiec i Pani Bogusławy Kobylarz udali siędo kina „Helios” w Rzeszowie. Klasy młodsze obejrzałyfilm animowany pt. „Kraina Lodu 2”,natomiast starsze klasy V-VIII z zapartym tchem oglądałyfantastyczną baśń przygodową  pt. „Czarownica 2”. Oba filmy wywarły na wszystkich ogromne wrażenie. Fantastyczne kostiumy i scenografia, efekty specjalne, kolorystyka i różnorodność pokazanych światów.

      Cały dzień okazał się świetną edukacyjną zabawą . Każdy uczeń wrócił zadowolony z niecodziennego wyjazdu.

      Wycieczkę zorganizował Pan Witold Antosz i Pani Elżbieta Dec-Rak opiekunka SKO.

       

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
    • spdomatkow@wp.pl
    • 17 2271 688
    • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
    • 8141289596
    • 001132057
    • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
  • Biuletyn informacji publicznej