• Szkolny Konkurs Fotograficzny

      24.06.2020

      W czerwcu odbyła się kolejna edycja Szkolnego Konkursu Fotograficznego pt. „WSCHODY I ZACHODY SŁOŃCA – nadzieja na dziś i jutro” organizowanego przez Samorząd Uczniowski. W tym roku uczniowie z klas IV-VIII mieli za zadanie uchwycić najpiękniejszy wschód lub zachód słońca. Wszystkie prace nadesłane przez uczestników były niesamowite – gratulujemy Wam dobrego oka, intuicji i talentu do robienia zdjęć oraz dziękujemy za poświęcony czas i zaangażowanie.

      Wyniki konkursu:

      I miejsce – Fabian Świątek, Roksana Czachor

      II miejsce – Edyta Ofiara, Grzegorz WilkIII miejsce – Alexandra Jemioło, Wiktoria Serafin, Kamil Kret

      Zdjecie_1.jpg

      Zdjecie_2.jpg

      Zdjecie_3.jpg

      Zdjecie_4.jpg

     • Czas na rozruszanie się!

      18.06.2020

      12 czerwca 2020r. harcerze z 7 DH wzięli udział w Hufcowych Terenowych Manewrach Zastępów. Budowanie szałasu na czas, zawiązywanie węzłów specjalistycznych, strzelanie z łuku czy chodzenie po linie nad bagnem to tylko niektóre umiejętności, którymi trzeba było wykazać się w wyznaczonych zadaniach. Tego nie da się opowiedzieć, to trzeba  przeżyć!

     • Dzień Dziecka

      03.06.2020

      Dzieci są nadzieją, która rozkwita wciąż na nowo, projektem, który nieustannie się urzeczywistnia, przyszłością, która pozostaje zawsze otwarta.

      Jan Paweł II

       

                  Dzisiejszy dzień jest świętem Wszystkich Dzieci, świętem uśmiechu i radości. Z okazji tego dnia życzymy wszystkim dzieciakom wielu powodów do radości i uśmiechu w kręgu prawdziwych przyjaciół i kochającej rodziny. Niech dzieciństwo pozostanie dla Was czasem poznawania zainteresowań, nauki i wielu ciekawych przygód.

     •  „Akademia Uwielbiam”

      03.06.2020

                 Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie uczestniczyła  w ogólnopolskim programie edukacyjnym „Akademia Uwielbiam” w roku szkolnym 2019/2020.  Program ten adresowany jest do uczniów klas starszych, promuje wartościowy styl życia. Uczestnicy poznali najważniejsze zasady komponowania posiłków, niemarnowania żywności i aktywnego trybu życia. Dowiedzieli się też, jak czerpać radość ze wspólnego gotowania oraz spożywania posiłków.  

      Przygotowane przez organizatorów programu „Akademia Uwielbiam” materiały dydaktyczne pozwoliły przeprowadzić wartościowe zajęcia oraz były okazją do integracji uczniów  i atrakcyjną formą zdobywania wiedzy.

               Nasza Szkoła otrzymała Certyfikat potwierdzający udział placówki w programie. Życzenia sukcesów                    w dalszej edukacji zdrowego stylu życia i zasad racjonalnego odżywiania.

     • JP II – Pamiętamy!

      18.06.2020

      Z okazji 100. rocznicy urodzin Jana Pawła II nasi harcerze upamiętnili ten dzień uczestnictwem na Mszy Świętej, wspólnej modlitwie przy pomniku papieża przy Kościele Parafialnym w Domatkowie. Serdecznie dziękujemy za piękną służbę. Czuwaj!

     • Międzynarodowy Dzień Herbaty

      26.06.2020

           13 grudnia  2019r. uczniowie klas IV i VI włączyli się w świętowanie Międzynarodowego Dnia Herbaty. Szkolna sala zamieniła się w bajeczną małą herbaciarnię.

      Herbata to napój, który wszyscy uwielbiają i często piją. Wielu z nas nie wyobraża sobie życia bez herbaty, jej smaku i aromatu. Każdy ma swój ulubiony rodzaj, który ceni najbardziej ze względu na jego szczególne właściwości. Jednak niewiele osób zapewne wie, że herbata poza niezwykłymi walorami smakowymi i aromatycznymi ma także właściwości lecznicze,  z których najważniejsze to: rozjaśnienie wzroku, oczyszczanie organizmu czy poprawianie zdolności pamięciowych. Właśnie ze względu na wymienione zalety uczniowie klas IV i VI  wraz z Panią Elżbietą Dec-Rak postanowili przygotować otwarte zajęcia degustacyjno-integracyjne na które został zaproszony Pan Dyrektor Artur Brandys. Dzięki magicznemu napojowi parzonemu na różne sposoby spotkanie upłynęło w miłej atmosferze pełnej gier i zabaw. Był to dzień pełen radości, niesamowitych wrażeń i atmosfery pełnej życzliwości i przyjaźni. Wielbiciele tego aromatycznego napoju z pewnością nie byli rozczarowani zajęciami, gdyż można było nie tylko delektować się naparem najbardziej popularnej czarnej herbaty, ale też spróbować herbaty białej i zielonej.

      Celem imprezy było przede wszystkim propagowanie zdrowego stylu życia, popularyzacja wśród uczniów picia herbaty i wskazanie jej zdrowotnych walorów.

     • Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach

      26.06.2020

      W tym roku już po raz jedenasty w dniu 18 listopada w całej Europie obchodzony był Europejski Dzień Wiedzy o Antybiotykach (EDWA). Został on ustanowiony w 2008 roku przez Komisję Europejską.

      W  ramach Europejskiego Dnia Wiedzy o Antybiotykach uczniowie z klasy IV, V, VI wzięli udział w wyjątkowych zajęciach edukacyjnych, których celem było promowanie wiedzy na temat odpowiedzialnego stosowania antybiotyków oraz zwiększenie świadomości, jakim zagrożeniem dla zdrowia każdego z nas jest zjawisko antybiotykooporności. Uświadomiono wszystkim, że narastanie tego zjawiska to w dużej mierze skutek niewłaściwego stosowania i nadużywania antybiotyków.  Aby, lepiej poznać zagadnienia zostały przeanalizowane ulotki i materiały przygotowane z Europejskiej inicjatywy zdrowotnej.

      – Antybiotyki działają tylko na bakterie.
      – Antybiotyki nie leczą chorób wirusowych: grypy, przeziębienia, ostrych zapaleń gardła  i oskrzeli.
      – Przyjmuj tylko antybiotyki przepisane przez lekarza – zaufaj jego wiedzy.
      – Utrzymanie skuteczności antybiotyków w przyszłości zależy od działań każdego z nas.

      Na zajęciach przyrody,  biologii zostały szczegółowo omówione zagadnienia związane  z nowościami  w leczeniu antybiotykami, właściwym ich stosowaniu i przechowywaniu oraz uświadomiono wszystkich jaka jest przyszłość                   w leczeniu infekcji  bakteryjnych.  Klasa V  przygotowała plakaty  pt.: „Niekoniecznie. Nie zawsze. Nie na wszystko”. Natomiast uczniowie z kl. IV  i VI wykonali gazetkę informacyjną nt. właściwego stosowania antybiotyków oraz ich skuteczności w określonych chorobach. Dzięki, której wszyscy uczniowie                              i nauczyciele zostali poinformowani o nowościach związanych z antybiotykami. Dzieci z klas IV- VII wzięli udział w konkursie międzyszkolnym pt.”Dziękujemy ludziom za nasze życie. To wy nas stworzyliście. Bakterie antybiotykoodporne”. Na zakończenie zajęć  podsumowując wszystkie działania w szkole uczniowie kl. IV-VII  obejrzeli film edukacyjny pt. „Koniec ery antybiotyków”.

      Europejski Dzień Wiedzy o antybiotykach w szkole przeprowadziła Pani Elżbietka Dec-Rak i Pani Małgorzata Łoboda.

     • Międzynarodowy Dzień Tolerancji -  16 listopada

      26.06.2020

       Tolerancja niezwykle cenna wartość  zarówno w relacjach uczniowskich jak i w życiu każdego człowieka. Aby podkreślić jej znaczenie klasy IV i VI wzięły udział w specjalnie przygotowanych zajęciach multimedialnych.   Głównym ich celem było uzmysłowienie uczniom, że wzajemna tolerancja to początek oraz podstawa w budowaniu zaufania, a także pozytywnych relacji międzyludzkich. Po krótkim wprowadzeniu na temat znaczenia słowa tolerancja, zadaniem uczniów było wypisanie kilku przemyśleń, bądź miłych słów to, co kojarzy im się z omawianą wartością.

      Następnie podczas żywo prowadzonych dyskusji uczniowie wymyślili wiele wspaniałych sentencji z pięknymi życzliwymi i pełnymi tolerancji słowami.  Dzieci podczas zajęć oglądnęły film, którego celem było kształtowanie właściwych postaw, szacunku i empatii.

      Podsumowaniem tego dnia było stworzenie przez uczniów kl. IV i VI szkolnej gazetki nt.  „Wszyscy różni, wszyscy równi”. Działania, które w tym dniu  towarzyszyły dzieciom pogłębiły ich wiedzę na ten temat, stały się refleksją nad postawami wobec innych osób, otworzyły serca i zachęcił do walki z  brakiem tolerancji. Podjęta przez uczniów kl. IV i VI inicjatywa miała na celu  poruszyć „strunę” wrażliwości i  spojrzeć na innych ludzi z wyrozumiałością.         

      Dzień ten stał się okazją do refleksji nad własną postawą w odniesieniu do innych osób – koleżanek i kolegów.

   • Kontakt

    • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
    • spdomatkow@wp.pl
    • 17 2271 688
    • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
  • Biuletyn informacji publicznej