Ferie feriami, ale harcerstwo musi być. Taki przekaz towarzyszył nam na tegorocznym odpoczynku. Nasi harcerze i zuchy były bardzo w tym czasie aktywne. Odbywały się zbiórki, podczas których szlifowaliśmy prawo harcerskie, robiliśmy pyszne tosty…. jedynym sposobem jakim dało się przy wietrznej pogodzie je przygotować – wtajemniczeni wiedzą o co chodzi. Uczestniczyliśmy w Dniu Myśli Braterskiej zorganizowanym przez Hufiec Kolbuszowa a nasze zuszki wzięły udział w baśniowym balu harcerskim. Ferie aktywne nie są nam straszne.
Niech żyje bal…
03.03.2022Tradycyjnie, tuż przed feriami, odbyła się w naszej szkole zabawa karnawałowa klas 0-IV.
W czwartek 10 lutego od samego rana dzieciom towarzyszyło wiele emocji i wrażeń. Sala gimnastyczna wyglądała inaczej niż zwykle, zamieniła się w prawdziwą salę balową. Udekorowana kolorowymi balonami, łańcuchami, błyszczącymi ozdobami zachęcała do zabawy. W szkole zaroiło się od lekarzy, piratów, rycerzy, kowbojów rodem z Dzikiego Zachodu, policjantów... Były wróżki, księżniczki…Nie sposób wymienić wszystkich. Stroje były barwne, oddawały nawet najdrobniejsze szczegóły wybranej postaci. Wszyscy bawili się znakomicie, bo humor dopisywał zarówno dzieciom, wychowawcom jak i rodzicom. Dobra zabawa nieodłącznie związana jest z muzyką. O świetną i profesjonalną oprawę muzyczną i zabawy dla dzieci zadbała mama jednego z uczniów pani Marta Kaczor, za co serdecznie dziękujemy. Na zmęczonych tancerzy czekał słodki poczęstunek. Nie ma nic piękniejszego
i cenniejszego na świecie niż uśmiech dziecka, który maluje się podczas zabawy na buziach rozbawionych dzieci... Do zobaczenia za rok!
Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka :)
24.01.2022Kochane Babcie...
Drodzy Dziadkowie...
Przyjmijcie najlepsze życzenia z okazji Waszego Święta !
Życzymy Wam zdrowia, miłości, szczęścia, pomyślności, uśmiechu
i wszystkiego, co najlepsze nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok.
Żyjcie nam sto lat !
Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
Wesołych Świąt
23.12.2021Z okazji świąt Bożego Narodzenia,
przepełnionych nadzieją
i magią wigilijnej nocy,
kierujemy płynące z serca życzenia
Mocy Bożej i radości
oraz dużo dobrego w Nowym Roku 2022
życzą:
Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy, Rodzice i Uczniowie
Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
Grudzień 2021
Święto Odzyskania Niepodległości!
15.11.202110 listopada odbyła się w naszej szkole uroczystość upamiętniająca 103 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy odświętnie ubrani, przyozdobieni w kotyliony odśpiewali hymn państwowy. Później uczniowie klas starszych zaprezentowały najważniejsze wydarzenia tamtej historii a młodszych recytowały wiersze polskich poetów. Świętowanie zakończyło się wspólnym śpiewaniem pieśni patriotycznych.
Zbiórka harcerska
15.11.202110 października zbiórka harcerska miała miejsce w Kolbuszowej. Rozpoczęła się na cmentarzu Kolegiaty, gdzie harcerze oddali hołd poległym żołnierzom. Później odbyła się gra miejska, która pozwoliła niektórym poznać ważne historycznie miejsca w Kolbuszowej. Podzieleni na dwie grupy- harcerze starsi oraz zuchy i harcerze-wędrowali z mapą i kolejnymi zadaniami do wykonania. Zapoznanie się z życiorysem św. Jana Pawła II, bł. Ks. Jerzego Popiełuszki czy Janka Bytnara, policzenie zębów krokodylowi na rynku - to tylko jedne z nielicznych wyzwań jakie czekały na zbiórce. Spotkanie zakończyło się wspólnie spędzonym czasem przy pizzy
na kolbuszowskim stadionie.
„Ukryte bogactwo”
02.11.2021Po raz kolejny do naszej szkoły zawitał ze swoją nową propozycją przedstawienia teatr „Eden” z Krakowa. Tym razem uczniowie mogli poznać historię dwóch braciach. Młodszy z nich musiał zmierzyć się z zazdrością brata i trudną służbą u Faraona w Egipcie. „Ukryte bogactwo” to spektakl o tym, co tak naprawdę jest ważne. Widzowie mogli przekonać się, że nie złota szata czy skarby, lecz miłość, przebaczenie i szacunek to te wartości, które powinny zajmować ważne miejsce w życiu każdego z nas. Bogactwo mamy w sercu.
Aktorzy Teatru Eden dali brawurowe przedstawienie, na które uczniowie reagowali spontanicznym aplauzem. Humorystyczne sceny, żywiołowa gra aktorów oraz ich improwizowane dialogi z publicznością tworzyły wspaniałe widowisko, propagujące ponadczasowe wartości, pozostające na długo w pamięci.
Ścieżka przyrodnicza „ Prządki” oraz zamek kamieniecki w Odrzykoniu, czyli w dalszym ciągu poznajemy naszą okolicę
20.10.2021Październikowa pogoda dopisuje, dlatego wybraliśmy się na zwiedzanie Czarnorzecko-Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego. Naszą wędrówkę rozpoczęliśmy szlakiem przyrodniczym Prządki. Tam uczyliśmy się terenoznawstwa, przeszłości geologicznej tego miejsca oraz poznaliśmy legendę wzniosłych skał. Trasa do łatwych nie należy-odrobina wspinaczki każdemu bardzo podobała się. Później spacerowaliśmy niezwykle malowniczą ścieżką biegnącą do przełomu Marcinka, a stamtąd prosto na zamek kamieniecki. Naszą wizytę w miejscu królewskim rozpoczęliśmy warsztatami garncarskimi, które zaowocowały przepięknymi misami. Później pani przewodnik oprowadziła nas po ruinach zamku, opowiedziała historię tego miejsca. Dla starszych uczniów była to swoista powtórka i dopełnienie wiedzy z literatury polskiej, ponieważ miejsce to i jego historia stała się przyczynkiem do napisania przez Aleksandra Fredrę przezabawnej komedii pt. „Zemsta”. Przy tak pięknej pogodzie mogliśmy podziwiać z punktu widokowego krajobrazy Beskidu Niskiego oraz Kotliny Jasielsko-Krośnieńskiej. Wędrówka wymagała od nas dobrej kondycji, wytrzymałości oraz pogody ducha. Niczego nie zabrakło. Wycieczka ta mogła odbyć się dzięki dofinansowaniu projektu „Moje podwórko - mój region” realizowanym dzięki wsparciu finansowym Fundacji „Serce” – „Akademia Kreatywności”. Koordynatorem projektu i wycieczki jest pani Kinga Frodyma-Stobierska.
Tak świętowaliśmy Dzień Edukacji Narodowej
20.10.2021W tym roku Dzień Edukacji Narodowej uczciliśmy wesołą akademią, podczas której mogliśmy podglądnąć, z przymrużeniem oka, jak wygląda dzień pracy dyrektora, nauczycieli i uczniów. Na koniec posypało się wiele życzeń dla wszystkich pracowników szkoły. Dziękujemy Pani Patrycji Nawratowicz i Pani Kindze Frodyma-Stobierskiej za przygotowanie przedstawienia, uczniom za wspaniałe zaangażowanie w stworzenie tego występu a Radzie Rodziców za chwile mile spędzone we wspólnym gronie.
Dyrektor Szkoły Artur Brandys podziękował wszystkim nauczycielom, pracownikom, rodzicom i uczniom za owocną współpracę. Za szczególne osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze nagrodził w tym roku: panią Janinę Chmielowiec, panią Małgorzatę Łobodę, panią Dorotę Styczyńską, panią Kingę Frodyma-Stobierską i pana Krzysztofa Kłodę. Pani Elżbieta Dec-Rak została wyróżniona na gminnym spotkaniu DEN, na którym została wyróżniona Nagrodą Burmistrza. Gratulujemy wszystkim!
Poznajemy naszą okolicę
17.10.2021W ramach projektu „Moje podwórko - mój region” realizowanym dzięki wsparciu finansowym Fundacji „Serce” – „Akademia Kreatywności”- 12 października 2021r. uczniowie naszej szkoły mogli zwiedzić Park Historyczny Blizna. Poznali tam historię tego ważnego miejsca, którego głównym celem jest ocalenie od zapomnienia prawdy historycznej o obszarze, które odegrało bardzo dużą rolę w historii II wojny światowej oraz późniejszym kształtowaniu techniki wojskowej. Park powstał dokładnie w terenie autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu brani rakietowej V1 i V2. Zwiedzanie zakończyło wspólne ognisko. To był bardzo pouczający dzień i mile spędzony czas.
"Nie lękajcie się!" – służba harcerzy
25.10.2021Zgodnie z myślą XXI Dnia Papieskiego - "Nie lękajcie się!" – 10 października nasi harcerze podjęli służbę. Po każdej Mszy Świętej w Parafii p.w. "Miłosierdzia Bożego " w Domatkowie zbierali fundusze by wspomóc Fundację Dzieła Nowego Tysiąclecia, która poprzez stypendia wspiera zdolną młodzież, pochodzącą
z niezamożnych rodzin, małych miast i terenów wiejskich.
„ Jak pomagamy innym?”
17.10.2021W ostatnią środę uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach profilaktycznych pt. „ Jak pomagam innym?”, podczas których uświadomili sobie, jak wiele robią dobrego dla swoich najbliższych, jak są potrzebni i ważni dla innych, co jeszcze mogą zrobić pomimo tak młodego wieku? Zajęcia te będą prowadzone cyklicznie w ramach projektu „Spójrz inaczej”.
Treści programu wspierają wychowanie, wspomagając rodziców w ochronie dzieci przed ryzykownymi zachowaniami, uczą też młodych ludzi, jak nawiązywać i utrzymać dobre relacje z innymi i konstruktywnie rozwiązywać sytuacje trudne. Odwołują się do poszanowania wartości, bazując na doświadczeniach, przeżyciach i realiach rodzimej rzeczywistości. Program „Spójrz inaczej” jest obecny w profilaktyce od lat dziewięćdziesiątych, ciesząc się zainteresowaniem i powodzeniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Nauczyciele - realizatorzy programu „Spójrz inaczej” - wskazują na wiele pozytywnych efektów osiąganych przez uczniów - absolwentów naszych programów, w tym na: lepsze rozumienie i akceptację siebie oraz umiejętność wyrażania swoich uczuć, wzrost poczucia własnej wartości, lepsze rozumienie innych ludzi, zdobycie umiejętności prawidłowej komunikacji z innymi, lepsze przystosowanie dzieci do wymagań szkolnych, większą otwartość uczniów i gotowość do współpracy z kolegami/ koleżankami, zmniejszanie się częstości zachowań problemowych w klasie zdobycie umiejętności konstruktywnego rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych w kontaktach z innymi, zdobycie umiejętności samodzielnego dbania o zdrowie i podejmowania właściwych decyzji zdrowotnych oraz umiejętności podejmowania właściwych decyzji w sprawie używania substancji psychoaktywnych.
Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Kinga Frodyma-Stobierska.
Piórem gęsim pisane…
17.10.2021W ramach zajęć bibliotecznych, nasze przedszkolaki, zapoznały się z historią postania książek, techniką zaprawiania piór gęsich przeznaczonych do pisania, a także samodzielnie mogły spróbować swoich sił w pisaniu średniowiecznym „długopisem”.
Start harcerski
17.10.2021Udany start harcerski ma w tym roku 7 DH im. Aleksandra Kamińskiego. Dlaczego? Po pierwsze do drużyny dołączyło kilku nowych harcerzy, po drugie Komendantka Hufca Kolbuszowa rozkazem powołała nową 7 Gromadę Zuchową „Kamyczki”, która powstała u nas.
Z nowym zapałem uczestniczyliśmy podczas startu hufcowego w Kolbuszowej, podczas którego zuchy miały swoje zadania do wykonania, natomiast starsi harcerze wzięli udział w grze miejskiej dotyczącej historii harcerstwa. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.
Nasze zbiórki ostatnio są bardzo sportowe. W ubiegły wtorek odbył się mecz piłki nożnej harcerki kontra harcerze. Wiele emocji dostarczyła wszystkim zabawa w chowanego w totalnych ciemnościach - oczywiście na zewnątrz.
A nasz zuszki? Też napracowały się – zaprojektowały swoje koszulki i czapeczki gromadowe oraz zrobiły pyszne tosty dla starszych kolegów i koleżanek.
Spotkanie zakończyło się tradycyjnym kręgiem, podczas którego wypłynął jeden najważniejszy wniosek …. – zbiorki muszą był dłuższe – 2 godziny to mało? No pewnie…. Jeżeli chcemy przebywać ze sobą dłużej to super… tak będzie.
Nowych harcerzom i zuchom życzymy przygód życia w naszej drużynie!
Chętnych kandydatów do harcerstwa zapraszamy – we wtorki od 17.30. – zapraszamy do nas.
Kurs Zastępowych
17.10.2021W dniach 8-10 października w Przyłęku odbył się Kurs Zastępowych zorganizowanym przez Hufiec Kolbuszowa, w którym wziął udział nasz druh Dawid Starzec. Miał on możliwość poznać różne formy pracy w drużynie. Zapoznał się z elementy dobrej zbiórki podczas zajęć terenowych o strukturze ZHP i sprawdził się w różnych formach działania. Wraz z innymi uczestnikami projektował proporce zastępu i uczył się jak pracować z obrzędowością.
Druhowi Dawidowi życzymy dalszych sukcesów na drodze rozwoju harcerskiego.
Budujemy mosty…
17.10.2021Kreatywne zajęcia w ramach lekcji plastyki? Dlaczego nie ! Budowaliśmy piaskowe instalacje – zamki, mosty, tunele – same dzieła sztuki! Prace te wymagały pomysłu, projektu, podzielenia pracy oraz współpracy w grupie. Efekty można było długo podziwiać.
Wycieczka edukacyjna "Białkówka"
07.09.202107.09 .2021r. wybraliśmy się na wycieczkę po okolicy. Młodsze klasy poznawały trasę ścieżki edukacyjnej „Białkówka” a dla klas starszych była to lekcja przyrody, biologii, historii, geografii.
Trasa prowadziła przez miejsca wyselekcjonowane pod względem atrakcyjności przyrodniczej Próbowaliśmy nie tylko wesoło, na luzie spędzić czas, ale też przypomnieć sobie to co już doskonale wiemy.
Każdy miał zebrać 20 liści drzew, krzewów i roślin zielnych. Na kolejnym postoju starsi uczniowie zadumali się nad losem pracowników leśniczówek walczących o niepodległość Polski.
Koledzy wrażliwi na piękno i niepowtarzalne uroki przyrody zachwycali się kwitnącymi wrzosami. Spotkaliśmy też grzybiarzy, którzy narzekali na kiepskie grzybobranie. I oczywiście pamiętaliśmy o zasadach zachowania się w lesie. Spotkana ciężarówka wywoziła z lasu kloce drewna przypominając nam o znaczeniu lasu dla człowieka. Po powrocie, przy ognisku najmłodsi koledzy omówili trasę i pozbierali na postoju żołędzie, które posłużą im do dalszej pracy w szkole.
Archiwum Aktualności
- Listopad 2024
- Październik 2024
- Wrzesień 2024
- Sierpień 2024
- Czerwiec 2024
- Maj 2024
- Kwiecień 2024
- Marzec 2024
- Grudzień 2023
- Wrzesień 2023
- Czerwiec 2023
- Maj 2023
- Kwiecień 2023
- Marzec 2023
- Luty 2023
- Styczeń 2023
- Grudzień 2022
- Listopad 2022
- Październik 2022
- Wrzesień 2022
- Sierpień 2022
- Czerwiec 2022
- Maj 2022
- Kwiecień 2022
- Wszystkie