• Alert Pamięci

      24.10.2019

                     27 i 28 września, nasz harcerz Dawid Starzec i  dh drużynowa Kinga Frodyma-Stobierska wraz z Hufcem Kolbuszowa, uczestniczyli w Warszawie w Alercie Pamięci poświeconym 80. Rocznicy przejścia ZHP do konspiracji-Szare Szeregi. Zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego , wzięli udział w polowej  mszy świętej, grze miejskiej dotyczącej miejsc historycznych powiązanych z Szarymi Szeregami oraz w państwowych uroczystościach na Placu Defilad.  Spotkanie, już z nielicznymi, powstańcami było przepiękną, wzruszającą, żywą lekcją historii.

     • Dzień Młodych Pasjonatów

      24.10.2019

      Uczennice klasy siódmej i ósmej, w czwartek 26 września, wzięły udział w Dniu Młodych Pasjonatów zorganizowanym przez ZSA-E w Weryni. Dziewczęta wzięły udział w zajęciach kulinarnych, na których poznały sposoby dekorowania i serwowania dań. Wszyscy uczestnicy mieli też możliwość degustacji przygotowanych potraw.  Na zakończenie zostały zaprezentowane kierunki kształcenia oferowane przez ZSA-E.

     • Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce

      06.11.2019

        Michał Depa - uczeń Szkoły Podstawowej w Domatkowie

      Szósty  w Finale Wojewódzkim w Pchnięciu Kulą.

       

       25 września 2019 na stadionie CWKS "Resovia" w Rzeszowie  odbyły się Indywidualne Mistrzostwa SZS w Lekkiej Atletyce w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej –  był  to drugi  Finał Wojewódzki w nowym roku szkolnym.

       Po wcześniejszych eliminacjach z 25  powiatów  w tym dniu wzięło  udział ok. 700 młodych adeptów "Królowej Sportu". Rozdano pierwsze dyplomy, medale i symboliczne tytuły Mistrzów Województwa.

      Oficjalnej inauguracji dokonała p. Małgorzata Rauch - Podkarpacki Kurator Oświaty, a zarazem Prezes Podkarpackiego Wojewódzkiego Szkolnego Związku Sportowego w Rzeszowie, która podkreśliła wagę aktywności fizycznej w życiu młodego pokolenia.

      Poczet flagowy wprowadzili finaliści ostatnich Mistrzostw Polski Młodzików w lekkiej atletyce:

      • Agata Puzio ( SP Majdan Królewski / MKS "Stal" Nowa Dęba ),
      • Błażej Pilawa ( SP Nr 14 Przemyśl / UKS "Tempo-5" Przemyśl ),
      • Mateusz Kochmański ( SP Albigowa / CWKS "Resovia" Rzeszów ).

      Zapalenia znicza Wojewódzkich Igrzysk Młodzieży Szkolnej dokonał Krzysztof Gołąbek - brązowy medalista Mistrzostw Polski Młodzików w chodzie na 5 km (SP Nr 3 Nowa Dęba / MKS "Stal Nowa Dęba).

      Apel olimpijski odczytał Oliwer Wdowik - aktualny Mistrz Polski Juniorów na 100m i 200m, złoty medalista Mistrzostw Europy, rekordzista Polski (III LO Rzeszów / CWKS "Resovia" Rzeszów).

      Ślubowanie w imieniu zawodniczek złożyła Anna Kicińska - srebrna medalistka MPMł. (SP Nr 6 Przemyśl / UKS "Tempo-5" Przemyśl).

       

                  W konkursie pchnięcia kulą startowali dwaj nasi reprezentanci  z powiatu kolbuszowskiego. Miłą niespodziankę sprawił uczeń naszej gminy -  Michał Depa ze Szkoły im. Marii Konopnickiej w Domatkowie, który wywalczył awans do konkursu finałowego, gdzie znalazło się w nim tylko ośmiu  najlepszych uczestników z 32 startujących  z całego Podkarpacia  .

      Ostatecznie w finale , nasz kulomiotacz zajął szóste miejsce z wynikiem 9.20 m.

      Szeblec Maciej uczeń z SP  Niwisk z wynikiem 8.07 m.  zajął 15 miejsce.

      Mimo niekorzystnych warunków pogodowych - padający  deszcz , niska temperatura, konkurs wraz z finałem  trwał ok. 1.5 godziny, co było prawdziwym  testem wytrzymałościowym  dla naszych podopiecznych i komisji sędziowskiej.

      Udało się nam osiągnąć bardzo dobry rezultat jak na debiut w tak wysokiej randze zawodów. Czekamy już  z niecierpliwością na Szkolną Ligę Lekkoatletyczną.

       

      Końcowa klasyfikacja w Pchnięciu kulą 5 kg

       

      1. Kałuża Bartosz – SP  Dębica – 9.99 m
      2. Ficak Paweł – SP  14 Przemyśl – 9.89
      3. Ulman Przemysław – SP 1 Przeworsk – 9.78
      4. Lenartowicz Robert – SP 10 Krosno – 9.70
      5. Naja Paweł – SP Sokołów Młp. – 9.27
      6. Depa Michał – SP Domatków – 9.20
      7. Winiarski Adrian – SP 1 Stalowa Wola – 8.87
      8. Janusz Maciej – SP 1 Brzozów – 70

           32.  Bandyk Radosław – SP Babice – 6.00

       

      Opracował : Jacek Kret

     • Akcja Sprzątanie Świata – 2019 r.

      30.09.2019

       23 września uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami, uczestniczyli w akcji „Sprzątanie Świata” organizowanej przez Fundację Nasza Ziemia, w tym roku pod hasłem  „Nie śmiecimy – sprzątamy – zmieniamy!”. Jej głównym celem było zwrócenie uwagi na osobisty wpływ każdego z nas na środowisko naturalne poprzez ograniczenie wytwarzania odpadów i ich selektywną zbiórkę, co ma wpłynąć na podniesienie świadomości ekologicznej mieszkańców. Zadania towarzyszące tegorocznej akcji to podejmowanie działań mających na celu ograniczenie niepotrzebnego wytwarzania odpadów, sprzątanie środowiska przyrodniczego, zmiana nawyków każdego z nas oraz uświadomienie nam wszystkim, że większość odpadów które wytwarzamy są w rzeczywistości surowcami, a poprzez segregacje możliwe jest ich wykorzystanie do ponownego użycia.

      W związku z tym uczniowie klas 0-VIII pod kierunkiem wychowawców udali się na sprzątanie wyznaczonych terenów. Akcja przebiegła bardzo sprawnie, a efekty pracy były zadowalające.  Zebrano 12 pełnych worków z odpadami w tym (8 – niebieskich, 8 – czarnych, 8 – zielonych, 8 – żółtych). Czynny udział w akcji dał wszystkim do zrozumienia, że aby móc w przyszłości  żyć na wymarzonej, czystej  planecie Ziemi należy wspólnie dbać o swoje najbliższe środowisko, a  proekologiczne działania nawet najmniejszych środowisk ma  sens.

      Koordynatorzy akcji przedsięwzięcia Pani Elżbieta Dec-Rak i Pan Witold Antosz dziękują wszystkim za zaangażowanie i zapraszają do udziału w kolejnych programach ekologicznych.

     • Start harcerski

      25.09.2019

      W sobotę 21 września odbył się START HARCERSKI, w którym wzięli udział także nasi harcer Pogoda dopisał humory też. Po apelu, starsi harcerze  przeprowadzili grę, którą przygotowali na temat Szarych Szeregów i symboli narodowych. Potem był czas na zabawy i tańce oraz rozgrywki strzeleckie z łuków. Odbyły się także zawody w rzucaniu siekierką  i tutaj wyrażamy nasz podziw dla naszego druha Dawida, który jako jedyny pokazał swoją ogromną odwagę. O godzinie  18.00 uczestniczyliśmy w inauguracyjnej rok harcerski Mszy Świętej, a po niej kręgiem na Rynku zakończyliśmy spotkanie.

      PS. Ten rok harcerski już zapowiada się ciekawie … może ktoś jeszcze  ma ochotę do nas dołączyć
       i przeżywać przygody swojego życia? Zbiórki w naszej szkole w środy o godz. 17.00.    Zapraszamy!

     • Podkarpacki Festiwal Nauki i Techniki

      25.09.2019

      W piątek 20 września 2019r. uczniowie naszej szkoły  pod opieką p. M. Łobody,p. B. Kobylarz, p. J.  Chmielowiec, p. D. Styczyńskiej i p. Kingi Frodymy  byli uczestnikami pokazów i warsztatów Podkarpackiego Festiwalu Nauki i Techniki.

      Impreza naukowa została zorganizowana przez Fundację Wspierania Edukacjiprzy Stowarzyszeniu Dolina  Lotnicza, która za cel postawiła sobie popularyzacje nauki i edukacji wśród dzieci i młodzieży.

      Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w wielu efektownych eksperymentach chemicznych. Dowiedzieli się o właściwościach gazów zawartych w powietrzu: o tym, że ciekły azot zamraża różne przedmioty, natomiast z pomocą dwutlenku węgla wytwarzana jest fabryka piany. Posmakowaliśmy kuchni molekularnej m.in. kawioru i ravioli wytworzonych
      w warunkach laboratoryjnych. Uczniowie podczas zwiedzania sali wystawowej mogli samodzielnie skorzystać z symulatorów wirtualnej rzeczywistości (m.in. szybowca, samolotu F35, wirtualna podróż tandemem przez GreenVelo, symulatory 9D i 5D), planetarium, łamigłówek matematycznych, zabytkowych pojazdów i nowoczesnych technologii. Dowiedzieli się jak powstaje szkło i przedmioty z niego zrobione. Mogli programować roboty i budować modele samolotów. Poznali historię i życie naszych przodków, wcielili się
      w archeologów, uczyli się kaligrafii. Zakres przekazywanej wiedzy był naprawdę ogromny, ale na pewno takie praktyczne lekcje na długo pozostaną w pamięci.

     • Powiatowe Igrzyska Młodzieży w Konkursie Pchnięcia Kulą

      07.11.2019

      Nasi ósmoklasiści na podium w  Powiatowych Igrzyskach Młodzieży

      w  Konkursie  Pchnięcia Kulą.  

       

      W dniu 19 września 2019 na obiekcie Lekkoatletycznym  przy Liceum Ogólnokształcącym  im. Janka Bytnara w Kolbuszowej   odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce dziewczyn i chłopców – rocznik klas VII i VIII  w ramach Igrzysk Młodzieży –  były  to pierwsze zawody Lekkoatletyczne w nowym  roku szkolnym w tej kategorii wiekowej.

      Laureaci zostali nagrodzeni medalami i dyplomami. Zwycięzcy w poszczególnych konkurencjach   uzyskali awans na szczebel  wojewódzki.

      W tym dniu miłą niespodziankę sprawili dwaj nasi  uczniowie,  którzy zajęli miejsca na podium  – I miejsce Michał Depa  uczeń klasy VIII  w konkurencji pchnięcia kulą  5 kg wygrał cały konkurs z wynikiem (9.39m) i zakwalifikował   się na Igrzyska Wojewódzkie.

      Również  Bartłomiej Surowiec  uczeń klasy VIII debiutując w tej samej konkurencji  zajął   III miejsce  medalowe  na z wynikiem  ( 8.61 m).

      W całym konkursie brało udział 16 zawodników z całego powiatu kolbuszowskiego.

       Szkołę  Podstawową  im. Marii Konopnickiej w Domatkowie  w tym dniu reprezentowali uczniowie :

       

      Michał Depa, klasa VIII, Pchnięcie kulą 5 kg                    

      Bartłomiej Surowiec, klasa VIII, Pchniecie kulą 5kg                   

      Białek Wiktor, klasa VIII, skok w dal                                               

       

       

      Opiekunem reprezentacji szkoły był - Jacek Kret.

      Przedstawiamy  ogólna klasyfikację zwycięzców z każdej konkurencji  i  wyniki  naszych uczniów w poszczególnych konkurencjach.

       

       

      CHŁOPCY

          

      Skok w dal     

       

      1.   KOPEĆ Mateusz  - SP Kopcie - 4,41 m

      2.   PŁAZA Filip - SP Cmolas - 4,28 m

      3.   WARCHOŁ Kamil - SP Raniżów - 4,24 m

      4.   SIUZDAK Dawid - SP 2 Kolbuszowa - 4,23 m

      5.   SKURA Kacper - SP Niwiska - 4,22 m

      6.   DZIK Kacper - SP Komorów - 4,15 m

      7.   GUZIEC Mateusz - SP Huta Komorowska  - 4,13 m

      8.   MIERZEJEWSKI Szymon - SP Trzęsówka - 4,10 m

      9.   BIAŁEK Wiktor - SP Domatków - 3,98 m

      10. SZALONY Jakub - SP Kupno - 3,97 m

      11. MAGDA Kacper - SP Cmolas - 3,86 m

      12. MISZCZAK Dawid - SP Kolb. Górna - 3,70 m

      13. PYRYT Krystian - SP Kolb. Górna - 3,54 m

       

      Pchnięcie kulą (5kg)

       

      1.   DEPA Michał - SP Domatków - 9,39 m

      2.   SZEBLEC Maciej - SP Niwiska - 9,00 m

      3.   SUROWIEC Bartłomiej - SP Domatków - 8,61 m

      4.   WIĄCEK Mateusz - SP Lipnica - 8,34 m

      5.   WĘGRZYN Bartłomiej - SP Kupno - 8,33 m

      6.   GRADOWSKI Rafał - SP Hadykówka - 8,24 m

      7.   KONEFAŁ Dawid - SP Wola Raniżowska - 8,20 m

      8.   GRUSZKA Dawid - SP Niwiska - 8,19 m

      9.   PANEK Dominik - SP Majdan Królewski - 7,94 m

      10. KSIĄŻEK Bartek - SP 1 Kolbuszowa - 7,61 m

      11. CZACHOR Paweł - SP Cmolas - 7,44 m

      12. CZACHOR Paweł - SP Kolb. Górna - 7,41 m

      13. BARAN Jakub - SP 2 Kolbuszowa - 7,27 m

      14. DZIEWIC Dawid - SP Wola Rusinowska - 7,14 m

      15. PIEKARZ Cyprian - SP Majdan Królewski - 6,78 m

      16. SORBAL Norbert - SP Cmolas - 6,00 m

       

       

       

      Zapraszamy do obejrzenia  galerii zdęć z Mistrzostw Powiatowych w LA

       

       

      Opracował Jacek Kret

     • Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce Szczebel Powiatowy – Igrzyska Dzieci

      06.10.2019

      17 września 2019 na obiekcie Lekkoatletycznym  przy Liceum Ogólnokształcącym  im. Janka Bytnara w Kolbuszowej   odbyły się Indywidualne Mistrzostwa w Lekkiej Atletyce dziewczyn i chłopców

      – rocznik 2007 i młodsi w ramach Igrzysk Dzieci –  były  to pierwsze zawody Lekkoatletyczne w nowym  roku szkolnym.

      Zwycięzcy oraz zawodnicy i zawodniczki z drugiego miejsca z każdej konkurencji   uzyskali awans na szczebel wojewódzki.

      Laureaci zostali nagrodzeni medalami i dyplomami.

       

      W tym dniu nasza Szkołę  Podstawową  im. Marii Konopnickiej w Domatkowie  reprezentowali uczniowie  :

       Partyka Dominik          klasa V     -   piłeczka palantowa

       Depa Kacper               klasa IV    -   60 m

       Kryda Jakub                klasa V     -   skok w dal

       Czachor Roksana        klasa VI    -  60 m

       

      Opiekunem młodych lekkoatletów  naszej szkoły był p. Jacek Kret

       

      Przedstawiamy ogólną  klasyfikację   i  wyniki  naszych uczniów w poszczególnych konkurencjach.

       

      Piłeczka palantowa - chłopcy

       

      1. Ziętek Sebastin - SP Wilcza Wola - 53,5 m awans

      2. Kosmider Mariusz - SP Kolbuszowa nr 1 - 42 m awans

      3. Magda Miłosz - SP Cmolas - 40m

      15. Partyka Dominik - SP Domatków - 31,50 m

      19. Chłanda Adrian - SP Kupno - 28 m

      21. Sitarz Bartłomiej - SP Kolbuszowa Górna - 27 m

          

      60 m - dziewczęta

      1. Szewc Milena - SP Kolbuszowa nr 1 - 9,18 

      2.Białas Patrycja - SP Wilcza Wola - 9,22

      3. Jędrzejowska Magdalena - SP Trzęsówka  - 9,40

      15. Czółno Amelia - SP Kupno - 10,26

      16. Czachor Roksana - SP Domatków - 10,31

      21. Ofiara Martyna - SP Dzikowiec - 10,77 

       

      60 m - chłopcy   

       

      1. Pogoda Jarosław - SP Poreby Dymarskie - 8,74

      2. Olszowy Albert - SP Kolbuszowa nr 2 - 8,90

      3. Koń Albert - SP Kolbuszowa nr 2 - 9,12

      18. Depa Kacper - SP Domatków  - 10,62 

      19. Bąk Bartosz - SP Kupno - 10,69

      21. Stępień Kacper - SP Kolbuszowa Górna - 11,12

       

       

      Skok W dal - chłopcy

      1. Gunia Kacper - SP Kolbuszowa Górna  - 4,37

      2. Adamczyk Maksymilian - SP Klatki - 4,20

      3. Kwasnik Igor - SP kolbuszowa nr 2 - 4,16

      14. Kryda Jakub - SP Domatków - 3,44

      18. Cudo Grzegorz -SP Lipnica - 3,13

       

      Dziękujemy za godne reprezentowanie naszej szkoły- pozdrawiamy i zapraszamy do obejrzenia naszej galerii zdjęć z Powiatowych Mistrzostw w  LA .

                         Opracował Jacek Kret

     • Magik w szkole

      19.09.2019

      Pokaz iluzjonisty to świetny sposób na urozmaicenie dnia w szkole. Duża dawka humoru i świeżej zabawy z pewnością wprawi w dobry nastrój każdego, a odrobina magii pobudzi wyobraźnię dzieci na wiele dni. Siłę magii i iluzji poczuliśmy  13 września 2019r.

     • Nowy Rok Szkolny 2019/2020

      09.09.2019

      Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym!

      W poniedziałek 2 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczystości rozpoczęły się od  Mszy Świętej w kościele parafialnym. Następnie Grono Pedagogiczne, uczniowie
      wraz z rodzicami w uroczystym marszu przeszli do budynku szkoły. Tam został wprowadzony sztandar szkoły oraz odśpiewany hymn państwowy.

      Pan Dyrektor w trakcie swojego przemówienia poinformował zgromadzonych o najważniejszych sprawach organizacyjnych, przywitał nowych uczniów klasy pierwszej oraz przedstawił wszystkich wychowawców klas. Na zakończenie uroczystości życzył uczniom powodzenia i wielu sukcesów w tym nowym roku szkolnym.

      Witamy wszystkich w nowym roku szkolnym!

      W poniedziałek 2 września odbyła się inauguracja roku szkolnego 2019/2020. Uroczystości rozpoczęły się od  Mszy Świętej w kościele parafialnym. Następnie Grono Pedagogiczne, uczniowie
      wraz z rodzicami w uroczystym marszu przeszli do budynku szkoły. Tam został wprowadzony sztandar szkoły oraz odśpiewany hymn państwowy.

      Pan Dyrektor w trakcie swojego przemówienia poinformował zgromadzonych o najważniejszych sprawach organizacyjnych, przywitał nowych uczniów klasy pierwszej oraz przedstawił wszystkich wychowawców klas. Na zakończenie uroczystości życzył uczniom powodzenia i wielu sukcesów w tym nowym roku szkolnym.

     • Żegnaj szkoło!

      28.06.2019

      Dzyń, dzyń, dryńńń…. 19 czerwca, tak  wesoło zabrzmiał ostatni dzwonek w tym roku szkolnym 2018/ 2019. Zanim to jednak nastąpiło odbyła się uroczysta  Msza Święta w kościele parafialnym.  Potem, wraz z pocztem sztandarowym, wszyscy w marszu przeszliśmy do szkoły.
      Rozdanie świadectw poprzedziła pożegnalna akademia przygotowana przez klasę ósmą i siódmą, pod czujnym okiem wychowawczyń pani Elżbiety Dec-Rak i pani Marii Nowakowskiej. Nie obyło się bez wspomnień i bez łez, ponieważ klasa ósma opuszczała  już mury naszej szkoły.
      Na koniec pan dyrektor Artur Brandys podziękował wszystkim za wspólną pracę w tym roku i życzył ciepłych, wesołych i  bezpiecznych wakacji.  Do zobaczenia !

     • „ Jak nie czytam, jak czytam”

      09.07.2019

      W tym roku Szkoła Podstawowa w Domatkowie  włączyła się do IV edycji ogólnopolskiej akcji „Jak nie czytam, jak czytam”, która jest najpopularniejszą akcją czytelniczą w Polsce. Jej celem to promocja czytania w prosty, radosny sposób. Akcji towarzyszy próba bicia rekordu liczby osób czytających w jednym momencie. W ubiegłym roku w akcji wzięło udział 406 825 osób.  Tegoroczne bicie rekordu w czytaniu odbyło się w całej Polsce 7 czerwca (piątek) o godz. 10.00.

      My czytaliśmy tak….

     • Teatr w szkole

      09.07.2019

       14 czerwca b.r naszą szkołę  odwiedził Teatr „Eden” z Wieliczki. Aktorzy w ciekawy i zabawny sposób przedstawili dzieciom opowieść pt. ,,Odważny pastuszek” – historia Króla Saula i Dawida.
      Dzieci  i młodzież nie tylko oglądały spektakl, ale  także brały czynnie w nim udział. Tańczyły, śpiewały, pomagały zbudować zagrodę dla owieczek, prowadziły rozmowy z bohaterami. Przedstawienie było dla dzieci bardzo pouczające. Najmłodszy z braci jakim był Dawid okazał się najodważniejszym, a jego mądrość i dobroć nagrodzona. Spotkanie z teatrem dało dzieciom, tym
      z przedszkola jak również tym z  klasy ósmej,  dużo radości. To było właśnie niewiarygodne w tym przedstawieniu! Dziękujemy za ciekawy spektakl i czekamy na kolejny.

     • Hufcowy wyjazd ścieżką „ Prządki-Odrzykoń”

      09.07.2019

      W bardzo upalny dzień, 12 czerwca, reprezentantki naszej 7 DH udały się w edukacyjną podróż ścieżką przyrodniczą „ Prządki – Odrzykoń”. Oprócz harcerskiej wędrówki malowniczymi szlakami Czarnorzecko - Strzyżowskiego Parku Krajobrazowego druhny miały możliwość zwiedzania Zamku
      w Odrzykoniu,  który pamięta nawet odwiedziny  króla Władysława Jagiełły.  Pani przewodnik
      w bardzo ciekawy sposób opowiadała historię zamku. Nie zapomniała także wspomnieć wątku Aleksandra Fredry, którego dzieje zamku zainspirowały do napisania komedii pt. „ Zemsta”. 
      Na koniec odbyły się także warsztaty  ceramiczne.  Wyjazd uwieńczyły przepyszne lody, których smak pozostanie  ze wszystkimi na długo.

     • Spotkanie z podróżniczką

      09.07.2019

      1o czerwca br. w ramach projektu finansowanego przez Fundację  Rozwoju „Serce” uczniowie mieli okazję spotkać się z podróżniczką Klaudią Jeleń, która w bardzo ciekawy sposób najpierw przedstawiła zalety i wady podróżowania, a później opowiedziała o swoich  nowych podbojach światowych. Oczami wyobraźni byliśmy w Meksyku, Stanach Zjednoczonych Ameryki, we Włoszech
      i wielu innych miejscach…  Dziękujemy za miłe spotkanie, a najlepszą recenzją mogą być słowa jednego z naszych uczniów: „ To niemożliwe, żeby jedna osoba była w tylu miejscach na świecie…” . Okazało się  to jednak bardzo możliwe. Wizyta ta była bardzo motywująca, ponieważ pokazała wszystkim, że nie ma rzeczy niemożliwych i marzenia można spełniać, potrzeba jednak wielu chęci 
      i odwagi. Z  pewnością, opowieści Klaudii stały się dla nas  wielką inspiracją na nasze plany wakacyjne.  Czekam za rok na kolejne.

     • „ Szlakiem architektury drewnianej…”

      09.07.2019

      We wtorek, 4 czerwca, w ramach projektu finansowanego przez Fundację Rozwoju „ Serce” 
      po raz kolejny nasi uczniowie mogli odkrywać Skansen kolbuszowski. Tym razem  klasy VI-VIII wzięły udział w grze terenowej  pt. „ Szlakiem architektury drewnianej…” a klasy młodsze w zajęciach artystycznych pt. „ Kwiaty z bibuły”.  Każdy w inny sposób odkrywał to miejsce na nowo. Na koniec odbyło się wspólne grillowanie. Wszyscy bardzo pozytywnie nastawieni wrócili do szkoły.

     • Poszły jak burza…

      30.05.2019

      29 maja 2019r. w Szkole Podstawowej im. Szarych Szeregów w Kolbuszowej Górnej odbył się XVI gminny konkurs pt. „Śladami Szarych Szeregów”. Konkurencji było wiele; krzyżówki, domino, pytania do filmu, skojarzenia do zdjęć i pytania do książki Aleksandra Kamińskiego „Kamieniena szaniec”. Nie przeszkodziło to naszym trzem uczennicom z klasy VI i jednocześnie harcerkom z 7 DH Domatków  zdobyć I miejsce.  Dziewczyny były bezkonkurencyjne,  a  wszystkie zadania rozwiązywały z uśmiechem na ustach.  Gratulujemy!                                                                                   

     • Piknik rodzinny

      28.05.2019

      W piękną, słoneczną sobotę, tuż przed Dniem Matki, w naszej szkole zapanowała radosna atmosfera zabawy. Tego dnia odbył się kolejny już Piknik Rodzinny. Bogaty program festynu oraz wspomnienie ubiegłorocznej imprezy sprawiło, że boisko szkolne wypełniło się tłumem dzieci, rodziców  i zaproszonych gości. Serdecznie miło nam było spędzić ten czas w obecności wicemarszałek województwa podkarpackiego panią Ewą Draus, posłem na sejm RP panem Zbigniewem Chmielowcem, burmistrzem Kolbuszowej panem Janem Zubą, sołtys wsi Domatków Panią Grażyną Rozmus oraz z wieloma znamienitymi przedstawicielami organizacji działających na naszym terenie. Każdy z gości przyniósł prezenty dla  dzieci. Ogromnie cieszymy się z trzech nowych piłek nożnych. Dziękujemy!

      Na dzieci czekało wiele atrakcji: zabawy z animatorami, przebieranki w filmowe i baśniowe postacie,  dmuchane zjeżdżalnie, zabawa z olbrzymimi bańkami mydlanymi, przeciąganie liny, podchody zorganizowane przez uczennice klasy V i VI…

      Niezmiennie od lat, największą popularnością cieszył się mecz piłki nożnej „Ojcowie-synowie” o puchar sołtyski wsi Domatków. Z wielkim trudem i po wielu bojach zwyciężyli uczniowie.

      Każde dziecko uczestniczyło w różnych zawodach, za co otrzymało pamiątkowe medale i paczki  ze słodyczami.

      Wsparciem dla podniebienia były domowe wypieki mam oraz wspólne rodzinne grillowanie.

      Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich nauczycieli,  rodziców i uczniów, którzy z ogromnym zaangażowaniem pomagali w przeprowadzeniu imprezy.  Jesteście wspaniali!

      Na szczególne podziękowania zasługują nasi sponsorzy J Bez Was nic by się nie udało!

      Dziękujemy!

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej