• Poznajemy naszą okolicę

      17.10.2021

      W ramach projektu  „Moje podwórko - mój region” realizowanym dzięki wsparciu finansowym Fundacji „Serce” – „Akademia Kreatywności”- 12 października 2021r. uczniowie naszej szkoły mogli zwiedzić Park Historyczny Blizna. Poznali tam historię tego ważnego miejsca, którego głównym celem jest ocalenie od zapomnienia prawdy historycznej o obszarze, które odegrało bardzo dużą rolę w historii II wojny światowej oraz późniejszym kształtowaniu techniki wojskowej. Park powstał dokładnie w terenie autentycznej lokalizacji niemieckiego poligonu brani rakietowej V1 i V2. Zwiedzanie zakończyło wspólne ognisko. To był bardzo pouczający dzień i mile spędzony czas.

     • „ Jak pomagamy innym?”

      17.10.2021

      W ostatnią środę uczniowie klas młodszych wzięli udział w zajęciach profilaktycznych pt. „ Jak pomagam innym?”, podczas których uświadomili sobie, jak wiele robią dobrego dla swoich najbliższych, jak są potrzebni i ważni dla innych, co jeszcze mogą zrobić pomimo tak młodego wieku? Zajęcia te będą prowadzone cyklicznie w ramach projektu „Spójrz inaczej”.
       

      Treści programu wspierają wychowanie, wspomagając rodziców w ochronie dzieci przed ryzykownymi zachowaniami, uczą też młodych ludzi, jak nawiązywać i utrzymać dobre relacje z innymi i konstruktywnie rozwiązywać sytuacje trudne. Odwołują się do poszanowania wartości, bazując na doświadczeniach, przeżyciach i realiach rodzimej rzeczywistości. Program „Spójrz inaczej” jest obecny w profilaktyce od lat dziewięćdziesiątych, ciesząc się zainteresowaniem i powodzeniem wśród uczniów, rodziców i nauczycieli. Nauczyciele - realizatorzy programu „Spójrz inaczej” - wskazują na wiele pozytywnych efektów osiąganych przez uczniów - absolwentów naszych programów, w tym na: lepsze rozumienie i akceptację siebie oraz umiejętność wyrażania swoich uczuć, wzrost poczucia własnej wartości, lepsze rozumienie innych ludzi, zdobycie umiejętności prawidłowej komunikacji z innymi, lepsze przystosowanie dzieci do wymagań szkolnych, większą otwartość uczniów i gotowość do współpracy z kolegami/ koleżankami, zmniejszanie się częstości   zachowań problemowych w klasie zdobycie umiejętności konstruktywnego rozwiązywania sytuacji trudnych i konfliktowych w kontaktach z innymi, zdobycie umiejętności samodzielnego dbania o zdrowie i podejmowania właściwych decyzji zdrowotnych oraz umiejętności podejmowania właściwych decyzji w sprawie używania substancji psychoaktywnych.

      Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pani Kinga Frodyma-Stobierska.

     • Piórem gęsim pisane…

      17.10.2021

      W ramach zajęć bibliotecznych, nasze przedszkolaki, zapoznały się z historią postania książek, techniką zaprawiania piór gęsich przeznaczonych do pisania, a także samodzielnie mogły spróbować swoich sił w pisaniu średniowiecznym „długopisem”.

     • Start harcerski

      17.10.2021

      Udany start harcerski ma w tym roku 7 DH im. Aleksandra Kamińskiego. Dlaczego? Po pierwsze do drużyny dołączyło kilku nowych harcerzy, po drugie Komendantka Hufca Kolbuszowa  rozkazem powołała nową 7 Gromadę Zuchową „Kamyczki”, która powstała u nas.

      Z nowym zapałem uczestniczyliśmy podczas startu hufcowego w Kolbuszowej, podczas którego zuchy miały swoje zadania do wykonania, natomiast starsi harcerze wzięli udział w grze miejskiej dotyczącej historii harcerstwa. Spotkanie zakończyło się wspólnym ogniskiem.

      Nasze zbiórki ostatnio są bardzo sportowe. W ubiegły wtorek odbył się mecz piłki nożnej harcerki kontra harcerze.  Wiele emocji dostarczyła wszystkim  zabawa w chowanego w totalnych ciemnościach - oczywiście na zewnątrz.

      A nasz zuszki? Też napracowały się – zaprojektowały swoje koszulki i czapeczki gromadowe oraz zrobiły pyszne tosty dla starszych kolegów i koleżanek.

      Spotkanie zakończyło się tradycyjnym kręgiem, podczas którego wypłynął jeden najważniejszy wniosek …. – zbiorki muszą był dłuższe – 2 godziny to mało? No pewnie…. Jeżeli chcemy przebywać ze sobą dłużej to super… tak będzie.

      Nowych harcerzom i zuchom życzymy przygód życia w  naszej drużynie!

       

      Chętnych kandydatów do harcerstwa zapraszamy – we wtorki od 17.30. – zapraszamy do nas.

     • Kurs Zastępowych

      17.10.2021

      W dniach 8-10 października w Przyłęku odbył się Kurs Zastępowych zorganizowanym przez Hufiec Kolbuszowa, w którym wziął udział nasz druh Dawid Starzec. Miał on  możliwość poznać różne formy pracy  w drużynie.  Zapoznał się z elementy dobrej zbiórki podczas zajęć terenowych o strukturze ZHP i sprawdził się w różnych formach działania. Wraz z innymi uczestnikami projektował proporce zastępu i uczył się jak pracować z obrzędowością.

      Druhowi Dawidowi życzymy dalszych sukcesów  na drodze rozwoju harcerskiego.

     • Budujemy mosty…

      17.10.2021

      Kreatywne zajęcia w ramach lekcji plastyki? Dlaczego nie ! Budowaliśmy piaskowe instalacje – zamki, mosty, tunele – same dzieła sztuki! Prace te wymagały pomysłu, projektu, podzielenia pracy oraz współpracy w grupie.  Efekty można było długo podziwiać.

     • Wycieczka edukacyjna "Białkówka"

      07.09.2021

      07.09 .2021r. wybraliśmy się na wycieczkę po okolicy. Młodsze klasy poznawały trasę ścieżki edukacyjnej „Białkówka” a dla klas starszych była to lekcja przyrody, biologii, historii, geografii.

      Trasa prowadziła przez miejsca wyselekcjonowane pod względem atrakcyjności przyrodniczej Próbowaliśmy nie tylko wesoło, na luzie spędzić czas, ale też przypomnieć sobie to co już doskonale wiemy.

       Każdy miał zebrać 20 liści drzew, krzewów i roślin zielnych. Na kolejnym postoju starsi uczniowie zadumali się nad losem pracowników leśniczówek walczących o niepodległość Polski.

        Koledzy wrażliwi na piękno i niepowtarzalne uroki przyrody zachwycali się kwitnącymi wrzosami. Spotkaliśmy też grzybiarzy, którzy narzekali na kiepskie grzybobranie. I oczywiście pamiętaliśmy o zasadach zachowania się w lesie. Spotkana ciężarówka wywoziła z lasu kloce drewna przypominając nam o  znaczeniu lasu dla człowieka. Po powrocie, przy ognisku najmłodsi koledzy omówili trasę i pozbierali na postoju żołędzie, które posłużą im do dalszej pracy w szkole.

     • "Jesteśmy z wami niebieskimi motylami!"

      19.05.2021

      Dziękujemy Szkole Podstawowej im. Polskich Noblistów w Bukowcu za nominację do wzięcia udziału w akcji zainicjowanej przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.  Z radością przystąpiliśmy do akcji na rzecz osób z autyzmem w ramach #challengeniebieskiemotyle2021 🙂.  Celem akcji jest poszerzanie świadomości na temat autyzmu i przekazanie iskierki przyjaźni osobom z autyzmem i ich rodzinom.

     • Akcja #Czuwam dla Ziemi

      19.05.2021

      Włączając się w akcję  Czuwam dla Ziemi harcerze z  7 Drużyny Harcerskiej im. Aleksandra Kamińskiego z Domatkowa wraz z wędrolami z 18 DW "Agat"  wysprzątali rowy między #Brzezówka a #Domatków. Na odcinku 1400 metrów zebrali przez 3 godzinę masę śmieci. Może zdjęcia poniżej dadzą do myślenia.

      Dziękujemy druhnie komendantce hm. Julicie Stępień, druhnie phm. Małgorzacie Miąso oraz starszym harcerzom za nieocenioną pomoc. Bez Was nie dalibyśmy rady!

     • Czytamy 

      23.05.2021

      23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw autorskich. W tym roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs fotograficzny, w którym uczestnicy mieli pokazać się w swoich ulubionych miejscach do czytania książek. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy:

      1.miejsce – Fabian

       Światek (kl. VI)

      2. miejsce – Katarzyna Starzec i Dawid Starzec (kl.VI)

       

       

       

       

       

       

       

       

       

     • „Dzień Ziemi”

      19.05.2021

      Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, uczniowie klas V-VII stworzyli swoje lapbooki na temat ochrony środowiska.  Ta forma projektu bardzo spodobała się uczniom, ponieważ w sposób swobodny mogli wykazać się  znajomość tematu i  kreatywnością. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

      W tym dniu na lekcji języka polskiego uczniowie klasy siódmej pisali przemówienie,
      w którym argumentowali swoje racje dotyczące zmian jakie powinny zajść w temacie ochrony środowiska. Jako młodzi ludzie wykazali się niezwykłą wiedzą teoretyczną
      i praktyczną  w tej dziedzinie. Taka postawa i świadome myślenie o świecie powinno napawać dumą rodziców, środowisko szkolne oraz lokalne.

    • Międzyszkolny  Konkurs Matematyczny
     • Międzyszkolny  Konkurs Matematyczny

      14.04.2021

      Pod koniec marca odbył się w naszej szkole Międzyszkolny  Konkurs Matematyczny ONLINE. Wzięli w nim udział uczniowie z klas V-VI ze szkół podstawowych z Domatkowa i Kupna.

       

      Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do samodzielnego działania, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

       

      Międzyszkolny Konkurs  Matematyczny ONLINE rozpoczął Pan Dyrektor Artur Brandys, który podkreślił ważną rolę przydatności matematyki w życiu codziennym. Następnie życzył wszystkim uczestnikom przyjemnej i owocnej pracy. Młodzi matematycy – reprezentanci klas V-VI, przez 45 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatorów konkursu. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę, łańcuszek rachunkowy i zadania tekstowe. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale i wykazali się dużą wiedzą na tematy będące treścią  konkursu. 

       

      Uczestnikom GRATULUJEMY i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie !!!

       

      Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ONLINE został zorganizowany i przeprowadzony pod kierunkiem Panie Elżbiety Dec-Rak i Pana Witolda Antosza.

       

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
 • Biuletyn informacji publicznej