• Czytamy 

      23.05.2021

      23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw autorskich. W tym roku biblioteka szkolna zorganizowała konkurs fotograficzny, w którym uczestnicy mieli pokazać się w swoich ulubionych miejscach do czytania książek. Nagrodzonym uczniom serdecznie gratulujemy:

      1.miejsce – Fabian

       Światek (kl. VI)

      2. miejsce – Katarzyna Starzec i Dawid Starzec (kl.VI)

       

       

       

       

       

       

       

       

       

     • „Dzień Ziemi”

      19.05.2021

      Z okazji Światowego Dnia Ziemi, który obchodzimy 22 kwietnia, uczniowie klas V-VII stworzyli swoje lapbooki na temat ochrony środowiska.  Ta forma projektu bardzo spodobała się uczniom, ponieważ w sposób swobodny mogli wykazać się  znajomość tematu i  kreatywnością. Efekty można podziwiać na zdjęciach.

      W tym dniu na lekcji języka polskiego uczniowie klasy siódmej pisali przemówienie,
      w którym argumentowali swoje racje dotyczące zmian jakie powinny zajść w temacie ochrony środowiska. Jako młodzi ludzie wykazali się niezwykłą wiedzą teoretyczną
      i praktyczną  w tej dziedzinie. Taka postawa i świadome myślenie o świecie powinno napawać dumą rodziców, środowisko szkolne oraz lokalne.

    • Międzyszkolny  Konkurs Matematyczny
     • Międzyszkolny  Konkurs Matematyczny

      14.04.2021

      Pod koniec marca odbył się w naszej szkole Międzyszkolny  Konkurs Matematyczny ONLINE. Wzięli w nim udział uczniowie z klas V-VI ze szkół podstawowych z Domatkowa i Kupna.

       

      Celem konkursu było rozwijanie i pogłębianie zainteresowań i uzdolnień matematycznych, kształtowanie samodzielnego i twórczego myślenia, promowanie matematyki jako atrakcyjnej dziedziny nauki, wdrażanie do samodzielnego działania, integracja środowiska uczniowskiego, współpraca nauczycieli przedmiotów matematyczno-przyrodniczych.

       

      Międzyszkolny Konkurs  Matematyczny ONLINE rozpoczął Pan Dyrektor Artur Brandys, który podkreślił ważną rolę przydatności matematyki w życiu codziennym. Następnie życzył wszystkim uczestnikom przyjemnej i owocnej pracy. Młodzi matematycy – reprezentanci klas V-VI, przez 45 minut zmagali się z zadaniami matematycznymi przygotowanymi przez organizatorów konkursu. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać krzyżówkę, łańcuszek rachunkowy i zadania tekstowe. Wszyscy uczestnicy bawili się doskonale i wykazali się dużą wiedzą na tematy będące treścią  konkursu. 

       

      Uczestnikom GRATULUJEMY i serdecznie dziękujemy za udział w konkursie !!!

       

      Międzyszkolny Konkurs Matematyczny ONLINE został zorganizowany i przeprowadzony pod kierunkiem Panie Elżbiety Dec-Rak i Pana Witolda Antosza.

       

     • W oczekiwaniu na wiosnę

      30.03.2021

       Do tego dnia uczniowie klas I-III przygotowywali się już od kilku dni. W klasach  i  na korytarzu szkolnym umieszczono wiosenne dekoracje. Dzieci z poszczególnych klas uczyły się nowych piosenek i rozwiązywały  różnorodne zagadki. Nie zabrakło także zabaw ruchowych przy muzyce oraz prezentacji własnoręcznie wykonanych prac plastyczno - technicznych.

     • Dzień Myśli Braterskiej w Przedszkolu

      16.03.2021

      W tym roku, z okazji Dnia Myśli Braterskiej, nasze przedszkolaki zapoznały się z historią Roberta Baden-Powella- założyciela skautingu, harcerstwa.  Uczniowie mieli okazję założyć mundur i wykonać tradycyjną kartkę harcerską. Z okazji tam wspaniałego święta życzymy wszystkich prawdziwej przyjaźni i zostawiamy ze słowami R. Baden-Powella: „ Starajcie się zostawić ten świat choć trochę lepszym, niż go zastaliście”.

     • W bibliotece jest teraz kolorowo i wesoło

      16.03.2021

      Dzięki projektowi pt. „Wkręceni w czytanie” sfinansowanym przez Akademię Kreatywności Fundacji „Serce” z Kolbuszowej, mogliśmy  nie tylko odnowić wygląd naszej szkolnej biblioteki, ale także zakupić ponad 100 pozycji książkowych – nowości czytelniczych oraz wiele gier planszowych.  Biblioteka stała się teraz ulubionym miejscem uczniów do spędzania czasu podczas przerw i po lekcjach. Bardzo nas to cieszy.

    • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021
     • Dzień Bezpiecznego Internetu 2021

      08.02.2021

      9 lutego, obchodziliśmy Dzień Bezpiecznego Internetu. Podobnie jak w zeszłym roku pod hasłem przewodnim #DziałamyRazem. Z inicjatywy Komisji Europejskiej obchody DBI początkowo odbywały się jedynie w Europie, jednak od kilku lat swoim zasięgiem docierają do państw z całego świata. Głównym zadaniem organizowania takiego dnia było i jest propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocją pozytywnego wykorzystywania Internetu. Dzień Bezpiecznego Internetu został objęty patronatem honorowym Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange,  a partnerami są: Google Polska, Facebook Polska, Samsung, Librus oraz Elektrownia Powiśle.

      Na lekcjach informatyki w całej szkole przeprowadzone zostały zajęcia edukacyjne poświęcone tematyce zagrożeń w Internecie oraz zasad bezpiecznego korzystania         z Internetu. Wyświetlone zostały również filmy,  w których został podkreślony potencjał Internetu, który dzieci mogą wykorzystać w edukacji, jakie emocje może rodzić cyberprzemoc u jej ofiar i jak powinni zachować się świadkowie cyberprzemocy.

      Klasy 1 – 3, uczestniczyły w pokazie multimedialnym o tematyce „Jestem bezpiecznym i świadomym użytkownikiem globalnej sieci Internet. Aby utrwalić poznane zasady wykonali prace plastyczne.

      Klasy 5 – 8 w ramach DBI, uczestniczyli w wykładzie „Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie”. Uczniowie po wykładzie bardzo chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami i zadawali dodatkowe pytania z zakresu bezpieczeństwa, cyberprzemocy itp.

      Uczniowie klasy 5 – 6 przeprowadzili wywiad z rodzicami i starszym i młodszym rodzeństwem na temat ich wiedzy z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu, natomiast uczniowie klas 7 – 8 opracowali materiał filmowy – „Jestem bezpieczny w sieci”.

      Na lekcjach języka polskiego w klasie VII odbyła się lekcja pt. „Nie krzywdź mnie!", podczas której uczniowie zastanawiali się nad znaczeniem Internetu, który z  jednej strony umożliwia komunikację ludziom z całego świata, z drugiej zaś niesie ze sobą duże ryzyko, które jest związane z anonimowością użytkowników sieci. Wyszukiwali w sieci przykłady zachowań niekulturalnych, agresywnych lub obraźliwych, później je omawiali i wyciągali wnioski. Wysłuchali wypowiedzi prof. Jerzego Bralczyka na temat netykiety, emotikonów i kreatywności językowe, wynotowali omawiane przez niego stosowne i niestosowne zachowania. Na koniec każdy stworzył  i omówił swój plakat dotyczący netykiety. Uczniowie wykazali się niezwykłą wiedzą na temat właściwego zakochania w sieci, udowodnili, że są świadomi zagrożeń, które stawia przed nimi dzisiejszy Internet, jak również roli jaki odgrywa  w ich życiu w dobie pandemii.  

      Wychowawcy wszystkich klas wygłosili pogadanki na temat niebezpieczeństw w Internecie. W ramach obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu uczniowie klas młodszych i starszych przygotowali gazetki związane z bezpiecznym serfowaniem  w sieci.

      Wszystkim uczestnikom DBI, gratuluję gdyż wykazali się dużym zaangażowaniem oraz profesjonalizmem w wykonaniu zaplanowanych inicjatyw. Nad prawidłowym i sprawnym przebiegiem akcji w szkole czuwali koordynatorzy Elżbieta Dec-Rak, Witold Antosz, Kinga Frodyma-Stobierska.

       

      Kacper_Czachor.mp4

      Roksana_Czachor.mp4

      Piotr_Depa.mp4

      Kamil_Kret.mp4

      Dominik_Partyka.mp4​​​​​​​

      Wiktoria_Serafin.mp4

      Grzegorz_Wilk.mp4

      Plakaty DBI

      Zaświadczenie_DBI_20213822_2021.pdf

    • Zima w Domatkowie
     • Zima w Domatkowie

      01.03.2021

      Zima

       

      Na wsi, w mieście, wszędzie biało,

      tyle śniegu nasypało!

       

      Zima w styczniu świat zwiedzała,

      po podróży powiedziała: 

      - Czas wprowadzić tu porządek,  

      niechaj zajrzę w każdy kątek,    

      wtedy pierzyną puchową    

      dziś przykryję Ziemię ową.

       

      Zrobiła jak powiedziała,

      wnet do pracy się zabrała.

       

      Dzisiaj drzewom wielka bieda -

      w takim mrozie żyć się nie da!

      Wszystkie śniegiem zasypane.

      Nie do wiary, co jest grane,

      że wnet zima świat uśpiła?

      nie jest dla nikogo miła.

       

      Dzisiaj ptakom wielka bieda -

      bez jedzenia żyć się nie da!

      Wszystko śniegiem jest ubrane.

      Nie do wiary, co jest grane,

      że tym ptakom marznie noga? -

      dla każdego zima sroga.

       

      Dzisiaj ludziom wielka bieda -

      w takim mrozie żyć się nie da!

      Wszędzie śniegi niesłychane.

      Nie do wiary, co jest grane?

      Komu zimno jest, to nędza -

      zima wszystkich nie oszczędza.

       

      Drzewa smutne, ptaki głodne, ludzie źli,

      a ta zima z nas sobie kpi - i śnieży dalej.

       

      Konrad Świątek i Fabian  Świątek 

       

       

      Grzegorz_Wilk.pdf

      Roksana_Czachor.pdf

      Wiktoria_Serafin.pdf

      Kamil_Kret.pdf

      Dawid_Starzec.pdf

    • 29 stycznia 2021
     • 29 stycznia 2021

      12.02.2021

         Rozwiązywanie wszelkiego rodzaju składanek i łamigłówek uczy logicznego myślenia, rozwija kreatywność i wyobraźnię. To nauka przez rozrywkę, bo wtedy wyrabiamy w sobie cechy takie jak spostrzegawczość, cierpliwość czy umiejętność logicznego myślenia.

         Dzień Składanki i Łamigłówki obchodzony jest 29 stycznia. Z tej okazji nauczycielka  matematyki przygotowała zajęcia online skierowanie do uczniów starszych roczników. Na każdego czekały liczne wyzwania pozwalające sprawdzić   i doskonalić swoje możliwości. Uczniowie po wysłuchaniu prezentacji, mieli za zadanie rozwiązać rebusy, zagadki, zgadywanki,  sudoku.  Wielkie zaangażowanie i radość z jaką wszyscy rozwiązywali składanki i łamigłówki dowodzą tego, że  nie są im straszne. Jest to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu -  bawiąc się… i ucząc.

    • Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka
     • Życzenia z okazji Dnia Babci i Dziadka

      24.01.2021

       

       

      Kochane Babcie...

      Drodzy Dziadkowie...

       

      Przyjmijcie najlepsze życzenia z okazji Waszego Święta !

      Życzymy Wam zdrowia, miłości, szczęścia, pomyślności, uśmiechu

      i wszystkiego, co najlepsze nie tylko w tym dniu, ale przez cały rok.

       

      Żyjcie nam  sto lat !

       

      Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Uczniowie 

      Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie

    • Najmłodsze dzieci wracają do szkół
     • Najmłodsze dzieci wracają do szkół

      13.01.2021

      Od 18 stycznia br. uczniowie klas 1-3 szkół podstawowych zaczynają naukę w szkole.

      Opracowane zostały zasady mające na celu zwiększenie bezpieczeństwa zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej, a także rodziców. Wytyczne te, w dużej mierze opierają się na zapisach znanych już  m.in.          z września 2020 r. Znajdują się w nich rekomendacje dotyczące zasad organizacji zajęć, higieny, czyszczenia     i dezynfekcji pomieszczeń oraz powierzchni, organizowania gastronomii czy postępowania w przypadku podejrzenia zakażenia u pracowników szkoły. Nauczanie stacjonarne najmłodszych uczniów będzie się odbywać w reżimie sanitarnym - wytyczne_MEiN__MZ_i_GIS_dla_klas_I-III_szkol_podstawowych.pdf

      Starsi uczniowie będą kontynuować naukę w trybie zdalnym. 

      Nauka zdalna dla uczniów klas 4-8 szkół podstawowych zostaje przedłużona do 31 stycznia br.

    • Ferie zimowe
     • Ferie zimowe

      13.01.2021

      Drodzy Rodzice i Uczniowie! 

      Informujemy, że w tym roku szkolnym ferie zimowe dla uczniów z całego kraju na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 27 listopada 2020r. odbędą się w jednym terminie i potrwają od 4 do 17 stycznia 2021 r.

    • Wesołych Świąt
     • Wesołych Świąt

      21.12.2020

      Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy wszystkim,

      by tegoroczne Święta były jednymi z piękniejszych.

      Niech będą one czasem spędzonym w gronie rodzinnym, bez pośpiechu,

      trosk i zmartwień, a wigilijne światło niech da poczucie bezpieczeństwa

      i pozwoli z optymizmem spojrzeć w przyszłość.

      Niech tajemnicza atmosfera wigilijnej nocy, zapach choinki,

      odgłos łamanego opłatka

      i cichutko płynące dźwięki najpiękniejszych kolęd przyniosą chwile zadumy,

      refleksji i wzruszenia,

      ale też błogości wynikającej z obecności najbliższych.

       

      Świąt wypełnionych radością i miłością,

      niosących spokój i odpoczynek.

      Nowego Roku spełniającego wszelkie marzenia,

      pełnego optymizmu,

      wiary, szczęścia i powodzenia

       

      życzą:

      Dyrektor, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie

      Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Domatkowie


      Grudzień 2020

  • Kontakt

   • Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Domatkowie
   • spdomatkow@wp.pl
   • 17 2271 688
   • Domatków 198, 36-100 Domatków Poland
   • 8141289596
   • 001132057
   • Sylwia Marek tel.: (17) 2270280 e-mail: iod@zo.kolbuszowa.pl
 • Biuletyn informacji publicznej